Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zacatecnicke nejasnosti :)


isp

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Myslím, že to není úplně pravda. Pokud obchoduješ bez SL (ať už záměrně nebo neúmyslně), tak se přinejhorším vybílí účet a broker pozici zavře. To není takový problém.
Výše uvedené může dle mého soudu nastat pouze v případě velkých gapů přes otevřenou pozici nebo v případě limitních pohybů, kdy se obchodování na burze přeruší a ty nemůžeš z pozice vystoupit, dokud burza znovu neotevře (Alespoň tak jsem limitní pohyby pochopil já, jestli blbě, opravte mne. V praxi jsem to ještě nikdy neviděl.)
Tedy - do červených čísel se můžeš dostat pouze za podmínek, že ti ani broker není schopen z nějakého důvodu pozici zavřít. Protože pokud může, tak to udělá (raději než se s tebou soudit a tahat z tebe peníze, které už nemáš na účtě).
Ostatní uvedené důvody mohou vést k tomu, že přijdeš o účet - sice asi o celý, ale ani o cent víc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Limitni pohyby také naštěstí nejsou příliš časté. Pokud mé letmé povědomí sahá (a na rovinu přiznávám, že v této oblasti se již pohybuji na dost tenkém ledě), tak se vyskytují zejména u akcií - pokud se objeví nějaká zásadní fundamentální zpráva, po které ceny dané akcie prudce spadnou nebo vyrostou (to druhé je asi méně častý příápad, různé bankroty jsou podle mého četnější).
Jinak 10k $ zlikvidovat není takový problém ... zvlášť, pokud netušíš, co je "zdravý MM " a spočítáš si, že pri marginu 500$ na kontrakt můžeš se svým účtem obchodovat až 20 kontraktů ... :-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím.

Není mi úplně stoprocentně jasné jak se tvoří cena Futures na různé imaginární komodity - např. akciové indexy.
Chápu, že cena indexu je tvořena z nějakého balíku akcií, kde každá akcie má jinou váhu.

Potom se tedy mění hodnota indexu a tím i cena komodity (např. TF) pouze na základě změny hodnoty podkladových akcií? Obchodování kontraktů akciového indexu má nebo nemá na cenu vliv?

Např. když budou všichni nakupovat kontkrakty zlata, tak je jasné že cena poroste. Je to stejné i u komodit na akciové indexy?

Díky za objasnění.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

ahoj, mám při sestavování svého OP pár nejasností a nemůžu dohledat potřebné informace. Jedná se o:

1) Co se dějem s trhem (například TF, SnP apod.) mimo obchodní hodiny? Obchoduje se? Cena se přece hýbe pořád ...
2) Jak nastavit zobrazení trhu v pásmu mimo obchodní hodiny v NinjaTrader?
3) Používat/nepoužívat toto zobrazení nebo raději pouze zobrazení pásma obchodních hodin?
4) Brát v potaz S/R úrovně z této oblasti?
5) Který timeframe sledovat nad hlavní např. 3 min. Je to 15m, 1h? Má to smysl?

Děkuji za trpělivost :)

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas262:

1, nechtěl bych tě nijak mistifikovat. Tomu, proč probíhá malé množství obchodů mimo otevírací hodiny moc nerozumím, ale co jsem se dočetl, tak zde platí větší marginy než v obchodní hodiny a je zde minimalní likvidita, což taky není pozitivní věc. Pro mě to není důležitá věc, proto jsem se o to blíž nezajímal.

2, Otevřeš si graf - properties (ta tabulka uplně vlevo nahoře) - data series - session begins / session ends.

3, Na toto si musíš odpovědět sám, podle toho jak máš postavený systém - je potřeba to natestovat s tim i bez a porovnat výsledky.

4, Taky musíš natestovat.

5, Sledovat vyšší TF smysl má, uděláš si lepší obrázek o trhu, můžeš lépe určit vetší trend (pokud jsi trendový obchodník) a vstupovat na základě nižšího TF pokud jsou trendy v souladu atd.. Můžeš určit silnější SR, věcí, co se s tím dá dělat je mnoho. Nicméně na začátek bych ti moc nedoporučoval sledovat vyšší TF, protože je to o další věc navíc a může to odvádět pozornost. Na začátku jsem měl podobný problém jestli sledovat vyšší TF, sledoval jsem ho a vedlo to k tomu, že jsem si označoval SR jak na malém tf, tak na tom větším a pak se mi obchody navzájem vylučovaly, protože cena šla furt proti nějaké SR nebo se od ní odrážela a měl jsem v tom akorát zmatek.

Doporučuju tedy otestovat ty SR, co je lepší, systém zbacktestovat a zatím nepřidávat vyšší TF. Ale je to můj pohled, někdo ti může poradit jiný postup, ale kdybych začínal znova, tak bych to udělal asi tak.

Levatio

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas - ad 1) ano, obchodujou se. e-mini patri mezi elektronicke trhy, takze se na rozdil od tech pitovych obchoduji vetsinu dne a ne jen behem US session.
ad 5) trendy uz zminene byly, jeste bych dodal neco k S/R na vyssich TF - zkuste uvazovat o S/R jako o RRR v nejakem pomeru, ktery napovida potencial zisku i ztraty v zavislosti na vzdalenosti od nich a zvolenem smeru. Takze pokud dva lide vstoupi na jedne cene ruznym smerem, da to napr. pro jednoho RRR 1:4, pro druheho zas 4:1. V tom je pro zacatecniky drobny hacek - nejlepsi RRR nabizi protitrendove obchody, takze mozna budete hledat spise pravdepodobnejsi obchody. Nicmene ty s nejhorsim RRR pravdepodobne prilis nebudou, protoze trend taky neni nekonecny.
Nejde o nejake exaktni cary, ale o to kde je cenove pasmo zajimavejsi vice a kde mene (a poznamka - pokud jsou trendy v souladu, RRR je zajimave o neco mene).
Uvahy jestli vam staci vedet kde to bylo zajimave vcera, anebo mate radsi prehled za par mesicu necham na vas. Ja radsi ten prehled.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, může mi z Vás někdo pomoci? Právě také začínam se stavbou obchodního systému, ale na začátku bych si ješte ujasnil jestli rozumím a správně určuji swingy. Vrchol swingu určuji tak, že je třeba minimálně 2 po sobě jdoucích svíček s vyšším low, vyšším close a vyšším high následovanými 2 po sobě jdoucími svičkami s nižším low, nižším close a nižším high. Pro dno swingu je to opačně. V přiloženém obrázku jsem určil swingy v trendu a mám tam 2 situace, kterých si nejsem jistý jestli se jedná o swing, či nikoliv. Budu rád za vaše reakce...

13865

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kde myslite ze bude vetsi nabidka, tam kde cena sjede jak namydleny blesk, nebo tam kde se pomalu plazi dolu v X svickach ?

Prvni pripad co nepovazujete za swing ma velmi uzky range - dolu se nikomu prilis nechce a prichazi test zda to nahoru prece jen nepude (vas VS). Za jeden VS bych tady povazoval spis cely ten ospaly range nez jednu svicku.
Druhy pripad co nepovazujete za swing ma naopak silny nastup (velke momentum), silny pokles (coz dava velky range) a posleze momentum pokracuje. V tomto ohledu prevysuje vetsinu ostatnich VS a DS.
Protoze me zajima co se deje pred danou svickou i po ni, mezi temi dvemi pripady spatruji obrovsky rozdil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Kingie.

Dekuji za odpoved. Mam jeste takovy zacatecnicky dotaz. Jeste bych se rad zeptal na momentum...
Urcuje se tedy momentum podle velikosti svicek? Cim vetsi svicka (napr. zelena) po korekci tim tedy vetsi pravdepodobnost ze trh bude pokracovat long? Souvisi nejak s volatilitou?
A range urcujete podle skupiny podobnych svicek nebo je to rozpeti nejake svicky? Je to pro me novy termin, tak prominte, ze se tak hloupe ptam...
David

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...