Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Hardware a trading I.


Doporučené příspěvky

Jen mala poznamka, BT pripojeni nedporucuji z hlediska jeho nevyzpytatelneho chovani. Nektere komponenty (mam na mysli NB a telefon) spolu vychazeji bez problemu, nekdy je to ovsem strasna zalezitost. Osobne jsem na mobilni pripojeni byl velmi casto odkazany, takze jsem vyzkousel celou radu telefonu ve spojeni s nekolika znackovymi notebooky, a pripojeni telefonu kabelem bylo vzdycky vyrazne stabilnejsi a bezproblemovejsi, nez BT. Kdyz BT fungovalo, bylo to pohodlne, kdyz ne, bylo nutne restartovat obe zarizeni,mnohdy modem rucne odebrat a znovu nainstalovat atd. Jako zalohu, na kterou se mam spolehnout v kritickym momentu vazne ani za nic.
Pripojeni ze zahranici pres mobil, mam zkusenosti prevazne z Rakouska a Nemecka. V Rakouskufungovalo vsechno normalne (v CR mam T-mobile) v Nemecku byly pokud si dobre pamatuji omezene nektere porty a sluzby, takze ne kazdy soft musi chodit bez problemu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 119
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

To regis z 16.5., bod 3:

Mam NTB HP s ATI Mobility Radeon X1300, rozliseni displeje NTB 1440*900 (wide) a k tomu externí 24" 1600*1200 (4:3) a funguje to bezvadne - oba LCD ve svych nativnich rozlisenich. Kdyz "vytrhnu" NTB z dockiny, vse bezi jen na internim LCD, po zasunuti zpet se obraz roztahne na oba 2 - bez nutnosti restartu atd. Max.spokojenost. Widle XP Pro.

Kubrt

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To regis:
Souhlasim, ze kabel se da povazovat za spolehlivejsi.
Pouzivam notebook HP nw8240 s integrovanym bluetooth + mobil Nokia 6021, operator O2. Bluetooth funguje spolehlive - pripojen byvam i souvisle nekolik hodin.
-----
Upozornuji, ze pripojeni pres GPRS skutecne neni vhodne "pro praci". Vubec ne pri vyhlasovani dat. Pro me pozadavky na zalohu to ale staci.

Pavel


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To :ICE [SR]
Obchodujem Live FX a spotovú cenu zlata. Zatiaľ. Čo sa wifi pripojenia týka tak v mojej dedinke ja robím pripojenia pre jednu firmu tak si teda dám záležať aby celá sieť bola stabilná. Čo sa búrok týka máme dobre vyriešenú sieť. Teda AP-čka sú na dobrých miestach spojenie je ok. Ale samozrejme nikdy nenechávam pozíciu bez SL a bez PT. Čo keby náhodou. Máme aj EDGE ale tam je šialená odozva cez 750ms čo je hyperturbo veľa podľa mňa. Wifi sieť je priamo prepojená na optiku odozva do SIX-u okolo 12-32ms, čo je veľmi dobré. Svoje obchodovanie neviem predstaviť bez príkazového riadka cmd a bez príkazu "ping serversaxobanky -t" kde presne vidím ako sa chové moje spojenie smerom ku nim. Do konca roka chcem účet u IB a chcem obchodovať aj STOCK respektíve byť v pozíciu writera pri opčných obchodoch.

PS: Držím palce pri obchodovaní, ked nebudeš nechávať pozície bez SL a PT bude to ok si myslím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nickirout
Hmm, no SL a PT je podla mna skvela vec a odlahcenie psychologii, ked spekulujes, ci este ostat v pozicii alebo nie. A SL rozumna STOPKA a udrzanie si uctu v rozumnej miere. Pokial vo svojej dedine robis siet, tak je to OK. Lebo siet poznas a ak daco vypadne, tak mozes hned reagovat a trebatz ist to opravit. Ale ja mam zatial skusenost len s dual-upom a momentalne wifi a teda burky su riadne peklo pre switche alebo sietovky. Treba zabespecit pc UPSkami aspon ochranit svoje pc, ale ak vypadne switch a je vecer, tak mam proste smolu. Opravia to az nasledujuci den. Pri FX sa da obchodovat aj v noci a preto neviem, ci mat na LIVE obchodovanie hlavne pripojenie wifi, v mojom pripade je to prave orechove. Proste po skusenostami pri burkach a sem tam aj rychlostou servisu. Ak je poruch na viacerych miestach, tak proste nestihaju. A cas su peniaze. Takze.........

Navyse mne vyhovuje VTcko a broker v NY. Tak skus pri tvojom pripojeni zmerat tento server IPcka pre demo je vtdemo.fxserver.com a live je vtlive.fxserver.com. A napis s ktoreho mesta, vlastne dediny si. Co si popisal, si uz vtom dalej. Ja som zatial rozmyslal nad FX a to hlavne Fundamenty a inac este mozno v buducnosti ropa a zlato. Opcie zatial nie. No ale nikdy nevravim nikdy, lebo mam pocit, ze tradery uspesny obchoduju komodity opcie aj forex. Aspon mam ten pocit, ked aj Woody hovori o svojom systeme a na jeho strankach je aj o FX, nielen o komoditach a Mpay obchoduje Opcie a aj komodity. Takze..... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo ja mam inu otazocku, asi viem aj nanu odpoved, ale predca len spitam sa. Dufam, ze som odpoved tu v tomto vlakne neprehliadol. Ak ano tak sorry. Aky je roziel medzi UPSkou tipu online a offline? Rozumiem nazvu online a offline, ale ako to je v UPSkach? To pri offline UPSkach el. prud len prechadza a aktivuju sa len pri jeho vypadku a online su aktivne vkuse? Alebo....... Je vtom aj nieco ine? :S :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ICE: off-line - vystupy jsou napajeny ze site a teprve po vypadku je prepnuto rele - takze prvni co te napadne prodleva - ano je a ne vsechna zarizeni ji snasi bez ujmy na svem zdravi (nektere mohou i shoret a nektere je zakazano na takove zarizeni pripojovat). Dale nemaji zpravidla vychytavky jako boosting ("doplneni" chybejiciho napeti na jmenovite - podpeti), prepnuti na baterie pri prepeti, vyhlazeni (na pozadovanou "krivku" vystupu - ze site by mel lezt v idealnim pripade sinus, co tam leze vedet radsi ani nechtej...:)) atd.

on-line - vystupy jsou permanentne pripojeny na baterie a ty jsou dle potreby a moznosti dobijeny. Proto je tato technologie nejdrazsi. Maji samozrejme presne jmenovite parametry vcetne vykonu, prubehu apod.

Neco mezi za rozumnou cenu jsou treba APC smart UPS... - maji zminene vychytavky z on-line UPS, rychlejsi nabeh, ale vypadek na vystupu bude (ale vetsinou v takovem rozsahu, ze elektronice diky setrvacnosti nevadi).

PS: Ano, tyto otazky byly jiz zodpovezeny, ale opakovani matka moudrosti...:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím všechny,

v oboru IT dělám už nějaký ten pátek a tak to vidím takto. Dnešní průměrný počítač zváldne jakýkoliv typ obchodování, důležitými součástmi jsou však:

1) přepěťová ochrana a pokud možno spojena se záložním zdrojem (to už tu bylo řešeno)
2) STABILNÍ připojení k internetu - říkám to z vlastní zkušenosti
3) když už se něco přihodí, nepanikařit ;)

Hodně štěstí všem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Přátelé, i mne by zajímala možnost používat namísto PC počítače od Apple. Viděl jsem pár typů a jsou nesrovnatelně elegantnější a zabírají minimum prostoru, odolné vůči virům, tiché, atp. Kromě toho umí emulovat Windows, kdyby se nám po nich stýskalo...

Více zatím nevím, neměl jsem možnost to více zkoumat. Je tu někdo, kdo už na Macu obchoduje?

Byla tu řeč o záložním napojení na jiného poskytovatele internetového připojení. Řešení se najde například u Trading Computers, nevím ale, jestli je to běžně dostupné i u nás.

Můžete napsat něco více pro laika o testování doby odezvy připojení? Zaujalo mne, že tu někdo dokáže napevno vybrat optimální spojení se svým brokerem, jestli jsem to správně pochopil. Jakési "pingování"...

Díky a držím Vám všem palce!


Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kuti,

Apple je hezká věc, ale kdo si navykl na Windows, může mít trošku problémy s operačním systémem MAC OS (na Apple PC). Co se týče virů, tak dneska to už zas taková pravda není, tedy že jsou odolné vůči virům. Tichý lze postavit i normální PC, stačí nekupovat PC v hypermarketu a investovat trochu peněz do ztišení PC :-)
Emulace Windows není na Apple PC 100%, ale pro klasické účely dostatečná.

Pokud chcete testovat svoje internetové připojení, není nic jednodužšího, než ve Windows kliknout na Start/Spustit a zadat cmd.
Poté zadáte ping, nejlépe do přibližného místa, odkud vám broker posílá data. Já mám účet u IB, takže bych zadal:

ping www.interactivebrokers.com -t

parametr -t znamená, že ping poběží dokud jej nepřerušíte stiskem kláves Ctrl+c

Nechte běžet ping alespoň 10 minut, poté přerušte a máte celkem slušnou představu o stabilitě připojení (ukáže se jednoduchý přehled). Důležité je co nejméně Ztracených (osobně mám 1) a průměrná doba odezvy (u mne 125 ms).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

zdravim...v soucasne dobe se v tradingu pocitam mezi uplne zacatecniky...

nicmene pouzivam macbook pro a pri hledani softwaru pro apple jsem narazil i na par dotazu ohledne mac os a tradingu na tomto foru...vcetne toho Vaseho...

doted jsem otestoval nekolik demoverzi ruznych programu pro mac, ale ze vsech uzivatelsky nejprijemnejsi mi zatim prisel "ProTA"...

na zahranicnich diskuznich forech ma velmi dobre reference, prostredi je narozdil od "konkurencnich" produktu prijemne , uz od prvnich kroku je ProTA vic, nez "user friendly" a celkove na me pusobi zatim vybornym a propracovanym dojmem...

myslim si, ze i cena je dost prijemna...

pokud tady nosim s "ProTA" drivi do lesa, omlovam se za svuj "objev ameriky"...a preju vsem hodne uspechu!!!


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

dobrý den myslíte že byjste mně mohl někdo konkrétně pomoci co se týče připojení k internetu. jsem připojena přes wifi. a ač je to neuvěřitelné bydlíme v praze pevná linka nám byla zamítnuta a poskytovatel wifi je jediný kdo má tady signál takže opravdu nemám moc na výběr ani z wifi poskytovatelů. navíc tento signál je odněkud odrážený takže né moc kvalitní. přemýšlím o připojení mobilní G4, z příspěvků jsem pochopila že nejvyšší rychlost kterou naši čeští operátoři zatím nabízejí by měla být dostačující. ale spíš by mně zajímalo jak se pozná zmiňované QOS kvalita připojení a jak dlouhý interval odpojení by ještě pro intraddení obchodování ještě nevadil pokud by QOS nebylo 100procentní.
taky bych se chtěla zeptat jestli někdo tady má konkrétní zkušenost s G4 od t-mobile. děkuji
JITKA

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...