Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Hardware a trading I.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 119
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Ode mne nejspíše začíná diskuze k Hardware a trading II.

Toto mi nějak uniká u LCD ...

.........Variabilnost podstavce – občas se hodí možnost mechanického natáčení (hlavně z psychologického hlediska, když jdou trhy proti vám?)........

Autor myslí překlopit monitor o 180° a tím docílit žádaného směru grafu ? :-)


Jinak opět si myslím, že pro laiky v oblasti IT zdařilý článek.
Jen ještě poprosím o pokračování v oblasti UPS apod., dle mne také důležíté téma.

Honzin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To musím hned uvést na pravou míru.
Z té závorky se nějak vytratil smajlík.
Takže je to následovně:

Využitelné může být otáčení o 90°.
U tradingu však pouze pokud máte více monitorů.
U jednoho monitoru má otáčení smysl pouze v aplikacích jako DTP.

Text v závorce je myšlen ironicky a bez smajlíku to může někoho mást.
( Pokud půjde cena dolů, mírným natočením si ji srovnáte či otočíte do uptrendu ;) )

Pro jistotu se raději zmíním i o druhé mé nejapnosti.
Na milisekundových grafech se neobchoduje, doba odezvy tedy důležitá není.

Snad jsem nikoho moc nenaštval a odpustíte mi to.
Jsou to takové chtáky na zvýšení pozornosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pánové jeden dle mého pohledu extra důležitý dotaz.
Dnes mi zhavaroval cca na 1 minutu internet zrovna v době, kdy jsem měl zadán příkaz. Byl vyplněn zrovna když jsem byl mimo síť. Bohužel už se nezadaly SL a PT příkazy.
I když to dnes dopadlo extra dobře(+350$), přece bych se jen propříště rád vyvaroval tomuto adrenalinovému "sportu" tím, že bych měl záložní připojení na internet, který by "jistilo" případný výpadek.
Je toto možné aby byly dva nezávislé internetové připojení na jednom počítači????
Mám mikrovlné připojení.

Díky za pomoc

PETr
Jestli to bylo někde již řešeno dejte prosím odkaz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K druhému článku.
Nechcem sa robiť múdrym ale keď mám skúsenosť tak dám do placu:

ODOZVA: Je veľmi dôležitááááááá. Ja používam Wifi, bývam na vidieku takže rušenie nulové. Celá Wifi sieť je napojená na optické káble u Zeleznic slovenskej republiky. Rýchlosť (AVARAGE-priemer) pingu na www.google.com je 33 ms.
Na môjho brokera do dánska je to niečo cez 20 ms.
Cez EDGE (Slovensko) máme odozvu cez 750ms. Takže počítajme. Kým príde cena od broke ku mne cez EDGE je to 750ms. Ja zadám príkaz daľších 750ms. To je jedna a polsekundy čo je veľmi veľa podľa mňa. Napríklad ked skalpujem. Čo sa týka môjho wifi spojenia tak bola doba ked odozva bola aj cez 2300ms. čo bolo turbo veľa.

Preto mám taký zvyk že si spustím traceroute najdem si najbližší router-alebo zariadenie ktoré je pred obchodným serverom môjho brokera a viem to "pingovať" v kuse. Spustím si cmd potom tam naťukám príkaz [bold]ping ipadresabrokera -t [/bold]A mám to v takom zmenšenom okne z kadiaľ vidím či je spojenie v poriadku. To mi dáva ešte lepšiu istotu. Lebo viem že spojenie je ok. A ked pakety vypadávajú tak jedine ordre so SL. Mám obmedzené možnosti tak improvizujem.

Ale obecne si myslím že odozva je veľmi dôležitá

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PET: Pokud ti jde o prachy a tvuj bussiness nejsou pocitace existuji HW broadband routery, ktere tu zalohu resi - zpravidla via ISDN (vytoceno do 1s, autentizovano do 5s - celkove do 10s obnoveno spojeni) a ktere je treba pouze 1x nastavit a pak uz muzes zapomenout, ze existuje.

Ale spise bych ti doporucil obmenu platformy (v pripade, ze nelze tyto parametry zadat pri entry, nebo minimalne jako OCO), pripadne brokera - pokud zkolabuje tvuj broker (je jedno co se podela) a S/L neni na strane burzy, pak ti tve zalohovani je k nicemu a urcite se u brokera (ne)domuzes odskodneni...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pajasoft: nevím jestli jsem dobře porozuměl. Mám Tsim+ jako frontend k IB brokerovi a docela mě to vyhovuje ve své jednoduchosti. Tsim umožňuje zadat PT i SL po vyplnění nákupního příkazu. Mě bohužel zhavaroval internet po zadání příkazu(z TSIM do IB), ale před jeho vyplněním. Přímo obchodovat i IB neumím - je to na mě moc složitý a ani nevím jestli to IB umožňuje - automaticky zadát SL,PT. Chtěl jsem to vyřešit zálohou internetu.
Obnovení do 10 vteřin je pohoda. Nechám si to od nějakýho SW gramotnýho člověka přeložit (HW broadband routery)
Díky.
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dvě poznámky:

Nickirout, ano, kombinace skalpování a odezvy pohybující se v řádu sekund, to již není to pravé ořechové.
Myslím však, že taková situace není běžná. Většina ID obchoduje na minimálně 3-minutových grafech a tak velká odezva též není v dnešní době již obvyklá.

K otázce záložního internetu bych rád upřesnil jednu věc.
Je třeba si uvědomit, že za standardních podmínek obchodní platformy nepodporují paralelní přihlášení ze dvou IP adres. Každé připojení k internetu má svou jedinečnou IP adresu ( je jedno zda statickou či dynamickou ).
Proto je nutné vždy řešit přihlášení ze zálohy až v okamžiku výpadku toho hlavního.

Bylo by ale jistě zajímavé toto omezení nějak obejít.
Například si zřídit možnost přístupu k účtu ze dvou PC současně a pak spustit platformu paralelně, každou přes jiné internetové připojení. Má to ale několik háků. Přiznám se, že jsme je nevyřešili.
Kdyby to měl někdo vymyšlené a ověřené v praxi, rád se poučím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fi: Metatrader4 s tim nema nejmensi problem, naopak, diky tomu, ze pri plneni prikazu je obchodni kanal "busy", tak v podstate ani nic jineho nezbyva, pokud clovek chce delat nekolik veci "skoro soucasne". Jak jsou na tom jine platformy netusim, ale rekl bych, ze podobne. Pokud nekdo blokuje pristup na ucet na zaklade IP adresy, tak cert s nim! (to neni bezpecnost, to je obstrukce)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To nickirout
Ty obchodujes commodity, alebo opce, ci FX? A obchodujes Live? Ja mam v Brezne tiez wifi pripojenie a slubuju opticky kabel. Zatial zbieram kapital na zacatie obchodovania live. Ale neviem si predstait obchdovat pri tomto spojeni live. Staci niekedy burka a net moze vypadnut na par hodin. Ak je burka riadna, tak kim to dakedy opravia, nejde to aj 24 hodin. Takze si neviem predstavit, zebi som pri takomto pripojeni, kde je napojenych cca 600 ludi celkovo a v BR cca 300 mozno 400 obchodoval live. Jasne siet neustale vylebsuju a je tu moznost aj inych provaiderov, takze moznost vyberu. Zatial mi to staci, ale pri live obchodovani a FX pri programe VT Tradery, potrebujem dobre (stabilne) spojenie a minimalnu odozvu.

Clanok je dobri. Dufam, ze bude aj dalsie pokracovanie. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pridam moje zkusenosti, co bych povazoval za optimalni (zatim to takhle nemam...ale smeruju k tomu :-)). Nejsem z oblasti IT, takze to berte jen jako nazor uzivatele. Pocitace pouzivam nejen na trading (take fotky, internet, CAD,...). Celkove naklady nejsou nizke, ale komplet poskytuje uzivateli jistotu dvou nezavislych PC a dvou pripojeni k internetu + mobilni reseni na cesty (s omezenim rychlosti pres GPRS dokud nebude pokryti UMTS).

1) Kvalitni stolni PC s rychlym pripojenim k internetu (napr. ADSL). Volil bych sestavu znackovou - z duvodu spolehlivosti (urcite je hodne lidi, kteri budou zastavat nazor, ze kdyz "kamarad postavi", tak je to stejne, ale mam vyzkousene, ze neni - muj nazor...). Vetsi radost, nez 2 nebo 4 procesory, me udela jeden rychly procesor + 2GB RAM + rychly disk (WD Raptor) - samozrejme pri stejne cene.

2) Notebook s bezdratovym pripojenim Wi-Fi + Bluetooth. WiFi slouzi napr. na skolenich, setkanich, hotelech,... podle moznosti. Bluetooth slouzi jako pohodlne pripojeni pres mobilni telefon (kazdy operator poskytuje nejakou datovou sluzbu pres GPRS (EDGE) nebo UMTS). GPRS je dostupne kdekoli, kde je signal = muzu zjistit stav uctu, situaci na trhu, ukoncit otevrene obchody (pokud to uz neudelal stop-loss), prijimat postu,… obchodovat ale jen omezene (mam vyzkouseny live Forex na VT, funguje to, ale odezvy jsou dlouhe).

PC doporucuji zapojit na zalozni zdroj (napr. APC) jako ochranu pred "zlobenim" elektriny a vypadky napajeni. Dulezita data (nejen z tradingu) mam na externim disku. Externi disk mam obvykle vypnuty = nepouzivam ho jako pracovni, ale jako odkladaci (v pripade havarie, zavirovani PC to jde mimo nej). Dalsi duvod je, ze muzu externi disk pripojit k notebooku a pracovat se stejnymi daty (jednoduse si je stahnout pres USB i kdyz nefunguje “hlavni PC”).

Externi disk jednou za cas (cca 1x za 3 mesice) prepalim na DVD a zalozim do supliku (ale pro koho jsou data zivotne dulezita, at to klidne odnese k babicce do jineho mesta...:-)), kdyby barak vyhorel...nebo zautocilo ufo...).

Pripojeni pres mobil jako zalozni variantu urcite doporucuju (funguje to tak, ze vytahnu kabel ze sitove karty a spustim vytacene pripojeni pres bluetooth). CDMA jsem zvazoval, ale pockam si na UMTS (doufam, ze nezustane jenom prazakum...).

Take doporucuju dodrzovat zakladni bezpecnostni pravidla na internetu – zavirovani se da skutecne “skoro” vyloucit chovanim uzivatele.

Pripojeni pres mobil v zahranici jsem nezkousel, i kdyz by to melo fungovat take.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

chcel som sa spytat ci my vie niekdo poradit, resp. povedat aky vplyv ma nasledovna charakteristika:
pouzivam tri monitori a kazdy mam v inom rozliseni a kazdy ma inu ryhlost odozvy a v podsate aj vsetky ostatne parametre - jedna22 a dve 19 inej znacky, velmi ma zaujima aky to ma vplyv na moje oci pretoze ich pouzivam uz asi
rok a zacal som mat na lavom oku mierny tik a neviem ci prave z tejto konstalacie monitorov.

Dakujem za odp.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...