Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Hardware a trading I.


Doporučené příspěvky

Renooo:
tusim ale, ze od Tomassino neslo o pomlouvani, nybrz vysvetleni problemu proc maji lidi trable s nacitanim dat v NT, kdyz jsou pripojeni pres UPC. Mam ten samy problem. Casto se mi graf vubec nanacita.
Pokud se u vas v rodine traduje na NT a nemate problem s daty pres UPC, bylo by to jenom dobre. Jinak je samo sebou pro ostatni praci a zabavu UPC asi nejlepsi poskytovatel v CR. S ADSL se to prilis neda srovnavat.
Na kysliku mi rekli, ze moje stavajici lajna je schopna maximalni rychlosti 4,1 Mbit i kdyz v jejich nabidce je nejnizsi rychlost 8 Mbit. Tahle vec asi prekvapi hodne novych zakazniku ADSL. Bohuzel asi nezbude nic jineho nez to vyzkouset jak radi Tomassino, jinak se clovek asi rozumneho grafu nedocka... :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 119
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

to bewider:
neberte to nikdo osobně ;) ... mně šlo o to říct, že pokud je ve hře hardware, software, uživatel, poskytovatel, tak problém není nikdy černobílý... samozřejmě rodina na UPC neobchoduje... myslím si, že pro obchodování je určitě výhoda veřejná IP, jak jsem psal výš... a pak při výpadcích spojení s poskytovatelem dat (rychlost zobrazování grafů) je určitě nutné zjišťovat a řešit kde ke zdržení dochází... pokud víte, že je špatný poskytovatel, tak oslovit ať chybu napraví... pokud nenapraví - jít jinam...
sice při obchodování teče dat dost, ale pokud pojedu live, tak nechci mít výpadky, a proto si nezobrazuju v platformě současně několikero různých trhů, ale pouze jeden... a bohatě by postačila linka 1 až 2Mbit, ale kvalitní a s rychlou odezvou... lákadlo na 8Mbit je pouze reklamní tahák ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Renoo:
tak pokud rodina neobchoduje, tak je asi bezpredmetne psat, ze je s UPC spokojena ;) Dle meho nazoru to nema zadnou vahu.
Jeste perlicka s UPC. Ted jsem si prochazel maily, jak dlouho jsem tento problem resil a prvni mail jsem posilal 20.10.2008. Dnes mame 17.3.2009 a problem stale pretrvava. 5 mesicu neni UPC schopno toto vyresit. :S Ja uz teda nastesti utekl k jinemu providerovi, takze me to ted netrapi. Taky zastavam nazor ze linka staci 2 Mbit/s, ale odezvy by mely byt stabilni v jakoukoliv hodinu a beze ztrat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, taky jsem utekl od UPC k O2, ač nejsem jejich fanda. Pár příspěvků ago jsem psal, že mi Ninja nechodí přes modem Huawei. Už je to v poho, znovu jsem modem nainstaloval a chodí to. Ale deklarovat 8mbit a poskytovat ve skutečnosti 1,7, to je fakt drzost. Beru, kdyby byli o 20% níž, ale tohle je mazec. No aspoň aby to nepadalo a bylo to stabilní. Haleluja.

Alda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Měření odezvy
Několikrát v tomto vlákně jsem nalezl měření odezvy k brokerovi pomocí příkazu [ital] ping[/ital] na webovou stránku brokera. Já si ale nejsem vůbec jist zda má vůbec smysl měřit dobu odezvy na www stránku brokera, jelikož si myslím že webová stránka nevykonává příkazy.
Chtěl bych zjistit adresu (IP) na kterou to má smysl, neznáte ji někdo ?
Dále jsem zjistil že je velký rozdíl v rychlosti odezvy na stránky interactivebrokers a mirusfutures.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kam je pripojena platforma se da zjistit prikazem netstat, pripadne jinym programem, ktery ukazuje sitova spojeni. Myslim ze pingy na servery bokeru (v americe) budou hodne podobne (v evrope mozna trosicku mensi), ale to nemusi moc souviset s rychlosti plneni prikazu. I pretizeny server muze mit male pingy a pritom aplikace odpovida pomalu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Nejsem si jistý, ale když jsem pátral po procesoru CPU vhodném pro trading, tak mě napadla otázka L2 CACHE paměti:
-jaká velikost cache (vyrovnávací) paměti je pro př. intradenní online data vhodná?
-také jaká je vhodná šířka pásma FSB (Front Side Bus) sběrnice? Myslím, že i tento parametr by mohl mít výrazný vliv na rychlost načítání příp. zpoždění online dat.

Dále by mě zajímalo v případě volby notebooku jestli je vhodnější verze s 15,6" nebo 15,4" - když člověk Ty notebooky prohlíží, tak to vidím spíše na 15,4" je to tak nějak přirozenejší a předpokládám, že při práci s grafy vhodnější.

Samozřejmě 17" by asi bylo mnohem lepší, ale kdo se má při častém přenášení tahat s kilem navíc?

Když by se někdo rád podělil o info, na kolika mu FSB jede a s kolika L2 CACHE, stejně tak s velikostí LCD na noťasu, tak budu moc rád.
Předem děkuji

Zdravím
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To neb:
Troufám si tvrdit že dnes v 21. století je úplně jedno jaký procesor má tvůj notebook (počítač), všechny stroje zvládají trading levou zadní.
Osobně si myslím že stačí běžný monitor notebooku (15 palců).
Měl by ses raději zabývat tradingem a né nesmyslem "jaký procesor na obchodování".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To krakra:

Zdravím!
Nepovažuji volbu CPU v notebooku za nesmysl, a to z těchto důvodů:
-mam 1,4GHz CPU s 2MB RAM na 667MHz, při spuštěném NT a načítání většího objemu dat, se mi aplikace zpožďuje.

To vše při:
-PC nově vyčištěn, výměna chladící pasty pod CPU, nové chlazení + větráček
-čistá instalace OS, + instalace driverů + DirectX
-po technické ztránce snaha o eliminaci zanedbání čehokoli co by znemožňovalo chod systému a brzdilo tok online dat
-snaha minimalizace spuštěných aplikací na pozadí, včetně různých nepotřebných utilit

Mam pocit, že dostatečně vysoká RAM a též vyrovnávací L2 CACHE umožní rychlejší výměnu dat a také zpracování množství instrukcí.

U notebooku taky považuju za dost podstatnou věc kvalitu displeje:
-15" podle mě není jen jediný důležitý parametr,
-ale též vhodné rozlišení, které zvládne, a to takové aby obsloužil i např. 22" či 30" LCD připojený k VGA nebo redukci
-možná je i celkem vhodný matný nebo jste jiného názoru? Ono koukat do LCD když se v něm leccos odráží z prostoru kolem včetně osvětlení několik hodin jak při backtestu tak při následné live práci asi je také dost podstatná věc
-oči máme jen jedny

A proto mě z tohoto důvodu napadá též jistě vhodná otázka i pro jiné začínající tradery:
jaká bude vhodná konfigurace notebooku? např:

konfigurace 1:
-Intel Core 2 Duo processor P7370
-4GB (2x2GB) PC2-5300 DDR2 SDRAM, (Max 4GB)/0x
-250GB SATA100, 5400ot. - je pro ukládání dat pro trading tato rychlost disku dostačující? (bude spolehlivější, ale na úkor otáček)
-Grafika: nVidia GeForce9300 256MB
-navíc HDMI
-Displej: 15.4"LCD 1680x1050 (WSXGA+) matný
-Má VGA port

konfigurace 2:
-Intel Core 2 Duo Centrino 2 P7370
-2GB PC3-8500 DDR3 SDRAM, (Max 4GB)/1x
-320GB SATA100, 5400ot.
-Grafika: AMD M82XT(128MB) ATI Mobility Radeon 3470 po
-bez HDMI
-Displej:15.4 WSXGA+,1680 x 1050, matný
-Má Display port

konfigurace 3:
-Intel Core 2 Duo P8600 (2,26 MHz)
-2GB (2x1GB) PC3-8500 DDR3 SDRAM, (Max 4GB)/0x
-250GB SATA100, 5400ot.
-Grafika: Intel X4500 Integrated Graphics
-Displej: 15.4" WXGA, 1280 x 800, matný LED podsvícení
-VGA, bez HDMI, s Display portem

? je jít do lepší grafiky, DDR2 či DDR3, nebo například konfigurace s rychlejším procesorem př. 2,4GHz s DDR2 a grafikou uvedenou u konfigurace 2 ? Jedná se mi také o to, zdali konfigurace s rychlejším procesorem "netáhne" vše za grafiku, která má "jen" 128MB oproti konfig. 1 s 256MB?

Hodí se spíše Display port? nebo VGA klasický? Pro připojení externího monitoru? Ptám se z toho důvodu, že nemám zkušenosti s připojením externích monitorů a chci vybrat takovou konfiguraci, která zvládne obsloužit i externí monitor s dostatečným rozlišením a frekvencí.

Předem děkuju všem, kteří se rozhodnou přispět radou.
Zdravím Honza

[bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...