Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Hardware a trading I.


Doporučené příspěvky

----------------UPC NEBRAT !!!-----------------------

Už jsem to tady někde psal, ale hodím to ještě sem. Chci všechny důrazně varovat před připojením přez UPC. Na první pohled kvalitní, rychlé a levné řešení, ale pro trading bohužel nepoužitelné. Při připojení přez UPC může docházet k dosti závažným ztrátám paketů, které způsobí buď výrazné zhoršení kvality dat, nebo občas cena nesmyslně ustřelí, nebo ztracené pakety zablokují vyktreslení Volume a tickových grafů na některých platformách např. Ninjatrader. Pídil jsem se po příčinách pěkně dlouho, až jsem nakonec dospěl k tomuto vyjádření pracovníka podpory UPC. Ke spojení se servery přez oceán používají nikoli jakékoli volné, ale výhradně spojení přez smluvního poskytovatele spojení což je AORTA. V momentě, kdy si signál hledá cestu a připojení přez AORTU a jejich servery jsou přetížené, dochází ke ztrátám paketů a tím dojde k blokaci vykreslování grafů. Časové grafy nejsou na ztrátu paketů tak citlivé jako grafy alternativní (VOLUME,TICK, RB), takže se na nich tolik neprojeví. Řešení ? Spolehlivé řešení vidím bohužel pouze ve změně poskytovatele připojení. A ještě před tím se doporučuji ujistit, že ke spojení přez oceán nepoužívají stejného smluvního partnera. Pokud narazíte na jiného chlápka v UPC než já, bude vám dost možná tvrdit, že vám změří ztrátovost připojení a posléze, že k žádným ztrátám nedochází. To je pravda. K žádným ztrátám mezi UPC a vaším počítačem nejspíš opravdu docházet nebude, ale už mu možná unikne, že ke ztrátám dochází mezi UPC a serverem poskytovatele dat. Po změně připojení na O2 je vše v pořádku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 119
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Tak ja se taky pripojuji k Tomassinovi s jeho varovanim. UPC je banda diletantu a pokud to myslite s tradingem vazne, tak od nich internet urcite ne. Ja se s nimi trapil cca 3 mesice, bez nejake snahy o napravu ze strany UPC.

Tomassino: Jenom pro upresneni, zadny poskytovatel AORTA neexistuje. Aorta je spise myslena jako hlavni tepna a ta patri taky UPC. Aorta.net je psana na telekabel.at coz je UPC. Jinymi slovy UPC vyuziva jenom svou vybudovanou sit, ma ji pretizenou, ale kasle na to. Takze pokud clovek zvoli jineho providera, tak je vysoka pravdepodobnost, ze se temto problemum vyhne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

k UPC,

měl jsem UPC mimo jiné i pro pro trading cca více jak 2roky a musím říci, že jsem byl nadmíru spokojen. Za celé to období došlo k přerušení spojení pouze asi 2krát, a to myslím i včetně výpadku jen na pár vteřin (trávím u počítače veškerý pracovní čas). Používal jsem také přitom i nějaký čas program Tradestation a nezaznamenal jsem naprosto žádný problém s daty.

Takže nějaká negativní zkušenost nemusí znamenat pravidlo.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alec:

a pouzivas UPC jeste ted? V lednu a v unoru jsem mel polovicni rychlost pripojeni nez objednanou (5 misto 10 mega prichozi, odchozi byla OK kolem 1 mega) a to docela stabilne. Navic s Ninjatrader si UPC moc nerozumi, nevim jestli je to jenom pretizenim prenosove trati k serverum zenfire nebo necim jinym, ale dost lidi s tim ma stejne problemy viz prispevky vyse. Docela jsem cekal na nejakou pozitivni reakci na kombinaci NJ a UPC, protoze pak bych vedel, ze problem je na me strane. Ale zadna takova tady ve foru neni. Takze pro uzivatele Ninjatraderu opravdu UPC neni dobra volba. Aspon do te doby nez s tim neco udelaji. Cekat vic jak hodinu nez se nacte 500 tickovy graf trhu ES asi nikdo nevydrzi. Zvlast kdyz treba na mobilnim pripojeni UMTS od 02, ktere ma 10x nizsi rychlost u mne je ten graf nacteny do minuty. Takze ja bych chtel stejne jako Tomassino vsechny uzivatele NJ pred UPC varovat. Teda aspon ty co pouzivaji alternativni grafy. S minutovymi takovy problem neni, tam je to OK.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K UPC:
Kamarad ma taky Tradestation a taky mu to jede v pohode. Co ja vidim jako varovani je, ze byt UPC vi, ze ma problemy s pripojenim do zahranici (verim, ze nejsem jediny kdo je kontaktoval a nespocetnekrat urgoval), tak s tim nic NEDELA. KASLOU na to! A to mi vadi. Je to varovani do budoucna, ze tento provider stoji za starou belu, protoze absolutne kasle na zakazniky. A i kdyz ted Tradestation jede, v budoucnu se to muze rychle zmenit!
Navic v posledni dobe jim narostla latence do USA na dvojnasobek. Pres 200ms a ve spicku jeste narusta. Taky to ukazuje, ze proste jejich sit je pretizena. Ja mam s nynejsim providerem konstantni odezvu pod 100ms do USA.
Kdo opravdu uvazuje o UPC at si procte toto forum, tady je spousta problemu popsanych.
www.upczone.cz/

tady je primy odkaz na vlakno, ktere myslim souvisi s tim proc Zen-Fire s UPC nejede. neco tam blokuji ci omezuji, ale do oci vam UPC nic neprizna a nerekne. Budou z vas s cistym svedomim delat blbce.
www.upczone.cz/viewtopic.php?t=2086&start=720

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem

Používám NT, zrušil jsem UPC a objednal ADSL od O2. Nainstaloval jsem modem Hauwei, ale přesto mi to nejde. V logu je "zenfire: Unable to login (10004)(LoginFailed)". Netušíte čím to může být? Je třeba v modemu nějak nastavit něco? Firewall jsem vypnul. Nebo vám to šlo ihned v pohodě?

Díky, Alda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aldomoro:
Využívám stejné připojení - taky jsem ho pořídil kvůli tradingu - ADSL + modem Hauwei - a zatím naprosto bez problémů. Původně jsem měl místního Noname poskytovatele přes Wifi - teď když můžu srovnávat, tak to byla hrůza. Soft-Sierra + data od brokera Infinity.
Nic jsem speciálně nenastavoval, jen vnitřní síť - jediné co mám navíc, že jsem si připlatil za pevnou IP adresu.
Třeba Ti tahle informace pomůže.
R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aldomoro:
co je pevné, to je pevně dané... určitě to má více výhod než nevýhod... za příplatek 100,-/měsíc je to pro mě ještě dobrá cena. např. když budu řešit problém se sítí v O2, tak teoreticky můžou řešit historii u připojení pouze na mé IP adrese... kdežto když mi přiděluje síť automaticky z rozsahu IP adres, tak se historie nedohledá... protože při každém restartu modemu se přidělí jiná IP... ale hlavně jsem chtěl pevnou kvůli některým softům, ve kterých je nejlepší mít nastavenou pevnou a veřejnou IP... takhle bych jí musel pořád měnit...

jinak co se týče připojení s O2 - neplatí obecně, že všichni mají stejné připojení... záleží na jejich zařízení a ústřednách... kde zrovna jste připojení, jak daleko, přes kolik prvků, jaký tam mají hardware, atd. atd.... např. jednu ústřednu zrekonstruovali v r.2005 a druhou v r. 2008 - tak je jasné, že tam kde je nové zařízení to může fungovat úplně jinak...
stejně tak se tady pomlouvalo připojení UPC... v rodině mají připojení od UPC a naprostá spokojenost - občas se musí restartovat modem, ale to je normální... taky to nebude úplně všude stejné a samozřejmě nehodnotím jejich podporu-tam problém je.
R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...