Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Hardware a trading I.


Doporučené příspěvky

neb:

Mně nedávno odešla na stolním PC zákl. deska a byl jsem donucen měsíc používat pouze notebook. Mám jenom malý nevýkonný netbook (Asus Eee 1000H), který jsem připojil ke svému 24" monitoru a měsíc na něm papertradoval s NT. Otevřené 4 různé grafy, Operu a pár dalších věcí, žádný problém.
Jestli vám můžu poradit, berte to nejlevnější a ušetřené peníze použijte nějakým smysluplnějším způsobem. Je jedno jestli si dneska koupíte nový notebook za 10 tis. nebo 100 tis., za rok budou zastaralé oba.
Co se týče typu výstupu na monitor, je jedno co zvolíte, za pár korun koupíte redukci nebo kabel s různým koncovkama a propojit to vždycky nějak půjde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 119
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

attivo, neb:

na zacatky ci na papertrading urcite staci cokoli, na cem tradingovy software funguje..naprosto souhlasim..ale pri prechodu na live uz by mel clovek premyslet, jestli sve technice veri na 100% a jestli ma jeho technika rezervy..tj. ja bych urcite nejel live na eee..ale pokud to nekomu funguje, proc ne..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

To Jarda Harmáček:
Určitě to jde, určitě na MACu exitují nějaké emulátory Microsoftu. Údajně třeba platforma InteractiveBrokers je udělána v JAVAě, tudíž ta by měla fungovat všude.
Ale obecně se tvrdí - držme se klasiky - [bold]Microsoft [/bold], ušetříte si tím řešení technických problémů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Jarda Harmáček Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den, rád bych se optal, zdali je možné k
> obchodování intradenně použít Mac, zdali budou
> funkční uváděné software (sierra chart, napojení
> na brokera...) děkuji


Ahoj Jardo, s tim Imacem je to trochu jine.
Ja mam i mac, ktery pouzivam na obchodovani, sice porizovaci cena je o neco vyssi nez u normalniho pc, ale ja verim ze se mi to vyplati a normalne obchoduji pres windows.
Pouzivam dual boot tzn. ze mam system od apple a od microsoftu. Oba pracuji nezavisle na sobe.
Takze kdyz obchoduji nebo back-paper tak ssi zapnu windows kde mam vsechny standrartni programy. Po praci si jeste veskera data ukladam na externi harddisk a jeste do imacu.
Tzn. pokud by mi spadnul system (ne v obchodovani), treba kvuli problemum s windows, tak resini je velice jednoduche a zabere tak 30 min. Smazes windows a nainstalujes jej znovu a pokracujes dale.
Ja jsem se pro imac rozhodl pro to, ze je o mooc stabilnejsi nez windows a lepe se mi na nem pracuje, je velmi tichy a vsechno funguje jak ma.
Jedinou nevyhodu bych videl vissi porizovaci cenu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Nasiel som tento clanok troska starsi ale chcel by som na neho nejaku odpoved.
Dlhu dobu ma uz nebavi sedavanie za PC a tak zvazujem si to akymsi sposobom spohodlnit, zjednodusit a dokocna aj setrit oci. Vyuzitie by bolo aj domace, nie len tradingove.
Rozmyslal som nad kupou este jedneho TV kde by som sledoval trading, ale ked som skusil nas TV co mame v obyvacke a napojil som ho na notebook cez HDMI, a vzdialil som sa ku gaucu co je na druhej strane izby, tak som prd videl. V obyvacke mame 106 cm uhlopriecka full HD
Rzmyslal som teda ci by problem s velkostou obrazu nemohol vyriesit projektor (ktory sa v clanku spomina ale nijak sa nerozobera)
Co som pozral tak su projektory aj full hd cize s rozlisenim 1920 x 1080 ale to je aj TV co mam v obyvacke a prd som tam videl.
S projektormi nemam skusenost, ale predpokladam ze je to tak ze cim dalej projektor je umiestneny tym je vacsi obraz, alebo sa mylim? Ale cim vacsi obraz je tyms a straca kvalita a ostrost ze?
Mojim cielom je sediet v pohodlnom kresle a pracovat s "obrazovkou" 2 metrovou.
A dalsou mylsim si ze vyhodou je ze nenici tak oci projektor alebo sa mylim?
Nasiel som takyto projektor www.dsl.sk/article.php?article=11520 ale to je extrem :) mozno par rokov bude stat babku (v kazdom pripade som rad ze sa posunula hranica FULL HD dalej a cakaju nas aj kvalitnejsie a vacsie obrazy do buducnosti)
Budem rad ked mi niekto kto rozumie pc pomoze, pripadne sa tu aj nejaka diskusia rozvrhne na tuto temu.
dikes.

Dakujem za diskusui

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> stranger

A zkousel jsi pri tom pripojeni na TV snizit rozliseni? Ja mam v obyvaku malej komp jako HTPC (mini-ITX) napojenej na bednu 55" (nejakejch 140 cm) taky v 1920x1200. Ale je fakt, ze treba ve firefoxu musim zoomovat, abych nektery stranky precetl. Sedacku mam od TV asi 4 metry. Grafy jsem na tom nikdy nesledoval, tak nevim. Ale pokud by se to hodilo do nejakyho mensiho rozliseni, tak by to mohlo byt lepsi.

Projektory uz jsem hodne dlouhou dobu nesledoval. Tehdy me odrazovalo nizky rozliseni (uz by nemel byt problem) a jas - v hodne svetle mistnosti byval problem a nechtelo se mi sedet v zabednenym pokoji zaluziema. Ale to uz je nejakej rok zpet, takze dneska by zase mel byt vyvoj nekde jinde... ehm, ikdyz za 18K eur bych asi projektor nekupoval :)

Ja pouzivam 30" monitor s 2560x1600 a spokojenost. Akorat je potreba sedet u toho, protoze se sice na obrazovku vejde plno veci, ale pismo je z vetsi vzdalenosti necitelny. Pro me je nejdulezitejsi rozliseni. Dalsi vec je, ze nejaka levnejsi full HD televize bude nejspis i levnejsi nez 30" monitor.

Ja bych se k tomu postavil z jine strany - co takhle radsi nejakou pohodlnejsi zidli/kreslo?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gizmo, ten projektor za 18 k je spica, jasne ze neje pre mna teraz dostupny, ale potesilo ma ze technika opat ide dopredu. myslel som si nejaky cas ze sa to zastavii na fullhd. 1920 x 1080...
ale k veci. Projektory som tiez vobec nikdy nesledoval, ale pride mi to ako mozno dobra varianta cenovo podobny ako kvalitny tv.
Rozlisenie som praveze mal zmensene ked som to testoval na tv v obyvaku a to na 1600 x 1200
a prd som videl. Mozno na taku priebeznu analyzu to staci, ze sledovanie grafu keby nieco. ale ja to praveze chcem primarne ako monitor k PC. tj nie len na trading ale celkovo na pracu s PC. ale samozrejme primarne na trading.
Mna by len zaujimalo ze ako to funguje, ked mam full HD projektor na akom velkom obraze co sa tyka uhlopriecky je to myslene. predsa len projektor nema uhlopriecku mozem mat tam na sirku 50 cm, 100 cm, mozno aj 200 cm. Ak by sa pri kazdom zvacseni drzalo rozlisenie 1920 tak logicky pri mierke 100 cm je lepsi obraz ako pri 200 cm, tam uz by mohlo dojst k pixelizacii (ci jak to vlastne projektory su stavane). Budem sa zaujimat o to viac ked mi tiu nikto nepomoze a budem to brat ako mooznu variantu pre blizku buducnost.
lebo kupovat monitor takehoto typu www.multi-monitors.com/product_p/nec-lcd8205.htm na to nemam.
P.S. k tomu linku, nedokazem si predstavit mat na 82 palcovom tv rozlisko ktore sa pouziva pri tv o polovicu mensich :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takze po nejakom tom blizsom skumani by som chcel doplnit informacie.
Tak sa zda ze neni potrebne ani spickovy projektor za niekolko stovak tisic ako v pripade velkych TV a aj tak moze projektor davat kvalitny obraz na ploche ovela vacsej ako dovoluje TV.
V podstate uz projektor s rozlisenim HD ready vzdialeny len par metrov dokaze krasne premietat film na cele ploche steny, alebo platna. Vacsinou velkou premietacej steny alebo plochy sap ohybuje od 1 metra az po 10 metrov.
Existuju projektory za par 100 eur ale aj za niekolko 1000 eur.
Neviem aky je medzi nimi rozdiel, ale predpokladam ze ten rozdiel sa tyka uz vyuzitia ako domaceho kina, nie pre bezne pouzivanie ako monitor od PC. Tj ak ma projektor rozlisenie full hD, je to plne dostacujuce, netreba kupovat projektor za 1000 eur. staci aj za 300. (aspon podla mna)
Ake su farby netusim, aky je obraz ked nahodou zasviety svetlo tiez netusim. ale co som cital tak cim ma viac lumenu tak obraz je dobry aj pri slnecnom svetle. (ale zasa aj na TV je obraz nic moc ak neje dobre natoceny a je oproti oknu za slnecneho dna)

Povazujem to za celkom zaujimave riesenie pri tradingu ale aj celkoveho vyuziatia pri PC co sa tyka pohodlia a vyuzitia. Asi si urobim radost na vianoce :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> stranger

Pokud se rozhodnes jit cestou projektoru, tak urcite neni potreba kupovat projektor za tisice eur. Driv byly levne projektory spatne, ale jak se rika - pokrok nezastavis. Jinak ja si myslim, ze na ono "bezne pouzivani" jako monitoru je potreba podstatne kvalitnejsi projektor nez na promitani filmu. U filmu clovek sleduje obraz jako celek a malokdy je potreba ostrit na urcite casti obrazu - u prace s pocitacem je tomu jinak. Rozmazany film sice nastve, ale napriklad rozmazany Excel s necitelnymi cisly je uplne k nicemu.

Lumeny jsou zasadni, to jsem myslel tim jasem v predchozim prispevku. Ja mam zkusenosti pouze s projektory v praci a ty uz maji neco za sebou a v opravdu slunecnych dnech je sledovani jejich obrazu neprijemne. Na prezentacky to staci, ale na praci nevim nevim.

Zajimave je, jak ma kazdy uplne jine preference - horse.czech napsal, ze je pro nej nejpohodlnejsi obchodovani na 13" notebooku. Pro me je prace na notebooku uplne za trest a pouzivam ho jenom kdyz opravdu musim (vetsinou na sluzebkach), jinak stravi vetsinu casu v docking station. A 13"... to je tak na 1024x768, ne? Na obchodovani jednoho trhu to asi staci, ale ja potrebuju na obrazovku nacpat mnohem vic veci.

Nemas nejakyho znamyho, kdo by Ti mohl nejaky projektor pujcit na vyzkouseni? Nebo nejlip treba 2 ruzny, abys mel moznost porovnani.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiří S. no to je tiez pravda, ako som si to tak pozeraval, tak naprikald TV moj full hd zere neco cez 40 W, ale projektor zere cez 300 W. Moj pc zerie 600 W ak sa nemylim. cize par korun na vyse ma nezabije :D (mozma ma zabije zena ked uvidi ucet) :D

gizmo, preferencie ako si napisal su u kazdeho ine, pre mna pracovat na notebooko je trest, akoze ja mam rad pri obchodovani ked mam jedne hlavny graf zapnuty a vedla neho 2 analyticke ako ja ich nazyvam, cize to na notebooko neje mozne.
K tym projektorom tiez som nad tym premyslal ze film je rozdiel ako pismenka. Na druhej strane ak pismenka na projektore nebudu ostre ale budu rozmazane, bude to nenormalne tahat oci, cize neziskam na setreni oni ale stratim! Kazdy ten monas ma svoje optimalne rozlisenie kedy su pismenka ostre a celkovo obraz. da sa sice nastavit aj mensie al uz to ostre neje a to neje prijemne na pozeranie a ne to este niekolko hodinove sedenie. Mozno mam ten projektor velmi ziluzovany ze cakam od neho nieco co nedokaze, ale mozno dokaze. V kazdom pripade prv musim vyskusat jak to pojde. Znameho nemam ziadneho ktory ma projektor, takze to vyriesim po starom sibalskom sposobe. Kupim, zapojim, zistim ze zle, vratim. do 7 dni mam na to pravo bez udania dovodu. Alebo mozno ze mi aj pozicaju alebo predvedu priamo v predajni ked im poviem ze to chcem pouzivat ako primarnu obrazovku PC.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger: možná ti udělám radost, protože to že máš v PC 600W zdroj neznamená že ti PC tolik žere....to je jen maximálni hodnota kterou zdroj dokáže dlouhodobě dávat při maximálni zátěži (např. hry a možná nějaký naročný programy třeba na 3D modelováni nebo něco podobnýho)..když si pustíš TN a přehrávač s muzikou tak jeděš třeba na 300 - 400W.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...