Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - V.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Sid
mozem jednu otazku?
absolutne fundamentalna otazka, od ktorej zavisi moj osud buduceho tradera...
...cisto hypoteticky...dokazes si dnes predstavit-zeby si nestudoval vonku a nemal tie kontakty co mas (kedysi si spominal ze si v nejakej obchodnickej skupine a obchodujete cez londynsku banku) a bol by si tak uspesnym traderom ako dnes?

resp. otazku mozeme formulovat aj inak. Poznas ludi, ci mas kamosa o ktorom vies ze je taky dobry pripadne aj lepsi nez ty a nema za sebou ani z polovice take vzdelanie ako ty a povodne vystudoval napr. ekologiu ci filozofiu alebo este lepsie "planovane hospodarstvo"?
(...a teraz rozhodne nemam na mysli nejake stastne "internetove pribehy" o ludoch co zbohatli na fx... tato posledna poznamka nie je urcena pre Sida, ale pre tych co by sem chceli zacat davat odkazy na takychto stastlivcov:-)

dik za odpoved

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dow Jones
Je to sice vlákno o Komentářích a nechci tady propírat svoje CV..:-)..ale zcela určitě bych bez studia, vč. následných kontaktů, nebyl tam kde jsem dnes...a to se netýká jen FX...Mne občas fascinují věty o tom, že není potřeba mít pro trading vzdělání, elementární ekonomické znalosti atd. - a všechno za tebe udělá pár indikátorů....Většinou to píši lidé, u kterých vzdělání abstinuje...Mám kolegu v Torontu, který dělal a vystudoval techniku a občas mne přes burzu i FX pěkně válcuje...ale to je zase o schopnosti jeho analytického myšlení, jiní lidé z grupy neměli původně ekonomické vzdělání (další trader z JAR je původním povoláním veterinář), ale VŠICHNI si ho časem doplnili, i když třeba jen dvou-tříletým BBA, protože to holt chápali jako nutnost..a navíc to je věc, kterou jim nikdo nikdy nevezme....tím ale netvrdím, že člověk bez vzdělání nemůže být úspěšným traderem - je to často i o hlavě, sebekázni, psychice jednotlivce a o selském rozumu..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...jj studium, studium, zatim to jeste necham v rovine samostudia, protoze jsem si vybral jinej obor (podobny veterine:-), akorat aplikovany na lidi) ale ekonomie, finance, burza a hlavne FX me hodne zajima, a v budoucnu by jsem asi jeste na neco takove zaskocil do skoly...

omlouvam se ze jsme s 911 navodili na tomto vlakne navodili serii prispevku o Sidovem CV a veci netykajicich se aktualniho denni na FX...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radovan
no to víš, že jo...koupím ti pouzdro s kačerem Donaldem a tašku s odrazkama..:-)..i když u tebe bude stačí chodit do školy tak jednou týdně na půl hodiny (mj. vzhledem k tvé vrozené inteligenci a jiným VŠ, které jsi absolvoval), když se bude probírat učivo - librojen jdeme Long..:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SID
nemyslíš, že dnešný pokles GBP/USD je trochu predpovedou na inflačnú správu z BoE , ktorú nám zverejní túto stredu?
Aj ked dnešné čísla boli plusové, ale už mohli predpovedať ochladzovací trend UK ekonomiky....

Dnes pekný shortík EUR/USD a zviezol som sa aj na GBP/USD, aj ked som myslel, že to príde až v stredu, ale indikátory to krásne vykreslili a "vrabčák je v hrsti" :-)

dík.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to to CzerF, kuky969:

ok pani tak pre tych co to nenasli zopakujem ako Gapy obchodujem ja. vecer cca 23:30 zasadnem za kompa a ceknem si ake gapy sa vytvorili na DailyFX, kedze moj broker IBFX zacina az o 24:00 vecsinou to staci kedze trh zotrvacnostou este nejaku tu polhodinku ide . a potom cakam . cakam na obrat kedy sa gap otoci a akonahle narazi na S/R uroven zadam prikaz Sell/Buy na vyplnenie gapu a profit target dam na zatvaraciu piatkovu cenu, myslim ze nikomu nemusim vysvetlovat aka velka je pravdepodobnost ze sa Gap vyplni, pretoze je nosna strategia mnohych traderov, a hlavne kazdy si to moze zbacktestovat. a teraz to podstatne. cross obchodujem len vtedy ked je gap min 25 pips, SL ukladam vzdy par pips pod min/max dna, jeto velmi silna S/R uroven. pre mna je statistika pravidlo cslo jedna a tak sa nou riadim
a teda dva pre mna dolezite poznatky vyplyvajuce s posledneho backtestu pre GBP/JPY

s poslednych 14 gapov nad 25 pips na LibroJene sa vyplnilo 13
s poslednych s poslednych mnou z backtestovanych Gapov co sa vyplnili (10) pri 7 sa trh pohol do strany proti Gapu

s toho vyplyva, pri otvoreni pozicie si nastavte PT pokial sa rano zobudite a budete chciet pzicie zavriet pred dosiahnutim PT zahriznite si do palca a budte trpezlivy, potom si vyberte 2-3 pary ktore sa vam javia najviac nahnevane a tym posuvajte PT coraz vyssie a vyssie, zda sa to technicky v podstate dost jednoduche a aj je, ale z hladiska psychyky, je to ale dost narocne, ked rano lamentujete ( ako ja dnes :) ze ste s potencionalnych obchodov 600 pips dostali len 200. ale taky je uz trading , ved nas caka este vela krasnych pondelkov :)

dobre obchody vsetkym

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To SID:

Side, díky moc za tvou fajn a přirozenou odpověd(i) - ostatně jako na drtivou většinu otáztek, kterými tě tu bombarduje spousta lidi. No fajn Bloomberg a Reuters (to je svět sám pro sebe - jen se naučit číást mezi jejich řádky - nemám pravdu ?) - mám to štěstí, že jsem již obětí :) západního vzdělání, byť technického - ne ekonomického směru. MIT je má alma mater a to úplně čerstvě. Takže jasné - čistě matika, statistika a IT to nebude - nebo spíše ne :)
Protože jsem zvyklý dělat věci důkladně, opravdu jsem se důkladně pohroužil do studia zejména tvých a samozřejmě souvisejících reakcí i podnětů.
Nemohlo mi uniknout - myslím, že ten příspěvek byl datován 2.10.2006, kdy jsi se poprvé zmínil o svém "zlaté grálu" či jednodušeji, zatraceně dobrém automatizovaném systému obchodování. Můžu ještě k tomu, než se vrátím vyloženě k vývoji měnových pártů ? Ještě ho používáš, či zdokonaluješ, nebo jsi to zahodil a používáš spíše zmíněné Reut + Bloom a svůj IBM Blue Gene v hlavě :) (myslím, že když jsem v červenci odlétal z USA, tak vykazoval něco kolem 140 terraflops)?

Mara

Link to comment
Sdílet pomocí služby

forexgump
nemyslím, že by už trh zahrnul do poklesu libry středeční inflační data..dnešek byl pro libru špatný v datech, ale hlavně v doprovodných zprávách..., spekuluje se, že sazby BoE v září podrží, během pěti let - do roku 2012 - je předpoklad, že vzroste cena bydlení až o 40% (na 300K liber = cca 610K USD..no pěkně děkuju..), proti euro klesla libra na úroveň konce května atd. atd....

marekfx
tak blahopřeji k zahraniční alma mater.. pokusů o něco a la grál bylo hafu a pohltilo to holt na jistou dobu i mne..:-)..reálně nic takového asi neexistuje, i když různými matem. algoritmy se dá k tomu (HG) snad přiblížit...(měl jsem už možnost zkusit různé šílenosti od celkem solidních tvůrců, kdy se kombinovaly akciové indexy, ropa, výnosy dluhopisů dílčích měn a dvě, tři TA, které se pak sestavovaly do měnových párů - občas to funguje...ale to není na vlákna do veřejných diskuzí..- a pak nakonec příjdou důležitá a neočekávaná data nebo blbá politická a ekonomická nálada - a všechno je jinak..:-)). Takže jsem zakotvil na datech, na tom co se aktuálně v měnách děje, na porovnávání dílčích měn a dvou, třech vlastních indikacích..zatím to jakž, takž funguje.:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...