Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - V.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dnešní nejdůležitější data z USA vůbec - NFP, to je mnohdy loterie..:-)...Středeční ADP NFP, což je takový pseudo NFP vyšla vzhledem k odhadu celkem katastrofálně (48K - předpoklad 103K), ale ADP není klasický NFP a mnohdy jsou rozdílné výsledky (růst/propad). Předpoklad NFP je někde kolem 132-135K, to co bude +10% (cca 150K+) pomůže dolaru nahoru, to co bude -10% (cca 120K a níže) požene dolar dolů. Nezaměstnanost se nyní drží v USA celkem nízko kolem 4,5% a budu dnes optimistou - tipnul bych to někde kolem 149K..:-). Na Bloomberg je rozptyl nazorů značný od 60 do 178K.
www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601083&sid=aoSpecoz0sGU&refer=currency
Pozor taky na případné revize za minulé období...Amíci někdy neumí počítat (no spíše nemají všechny podklady) a rádi a často revidují...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No já bych výsledek tipnul na 138k.
K tomu počítání, někdy mi to spíš připadá, jako by někdo chtěl, aby ty výsledky byly takové jaké jsou, dokázal bych si představit komunikaci typu "franto jsem long na cable, za pět českých na stole mi tam dej nějaké pěkné číslo a revizi taky..díky"

Nebo to je taky úplně jinak :o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No mozno si treba pozriet metodologiu pocitania NFP (google funguje). Cisla vznikaju tak (alebo aspon ich cast), ze sa posielaju dotazniky do US domacnosti, kde sa zaskrtava ci je clovek zamestnany alebo nie, spolu s dalsimi otazkami.
No a jednoducho kazdy mesiac pride ista cast dotaznikov naspat vyplnena po termine a revizia je na svete..
Endy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to SID
čo vravíš na názor - citujem:
Barclays bank tvrdí, že história nie je ku USDJPY v auguste prívetivá. Pár poklesol 8x za posledných 9 rokov. Priemerne získal japonský jen od roku 1971 0,42%. Banka hovorí o cieli na úrovni 115,55.
Vdaka výsledkom z USA aké sú by to mohlo byť aj reálne.
dík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...