Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - V.


Sid

Doporučené příspěvky

2 Czerf: prostě čekám s 30 min grafem a postupne sleduju mensi a mensi grafy az do 5 min,kdyz to zacne brzdit,sleduju do toho CCI.Verim ze by se dalo udelat mnohem vic,ale nemam s tim jeste takove zkusenosti a radeji profit nastavuji pod uroven gapu
btw: dnes se taky vsechny gapy nezavreli a kdybych byl moc hladny,tak si ted nadavam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ralph
na cable jsem šel přes entry a s librojenem ručně jsem po datech dost váhal, koukal jsem do kříže i na USD/JPY...šlo naskočit už i za 240,30-35, ale 240,20 byla taková jistota.:-)...já to jedu na 1 min. grafy, 5 min. je u dat dost dlouhý TF...
To víš, že se to dá...trochu předvídavosti, selský rozum, sem tam něco přečíst od pomazaných hlav - a je to..:-).

lubifix
ten cable mne samotného dost překvapil.., nečekal jsem, že půjde pod 2,03...na 2,0295 jsem uzavřel další dva loty a už jsem tam spíše symbolicky jen s jedním - holt vrabci a holubi.:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro SIDa:

Jsem tu prvně (jako tazatel), ale čtu/studuji Side Tvou universitu Forexu již několik měsíců - já vím, že jsi to tu již uváděl v několika náznacích, ale mohl bys prosím nám nováčkům (s tím štěstím, vladneme-li angl. jazykem) říct, kterým zdrojům komentářů a forecastů (ať již fundamentů, TA, nebo obecně, kromě svého úsudku /kéž bych ho měl/ :) věříš nejvíc ?

Nebo nedělal sis za ta léta (já vlastně ani netuším, jak dlouho se FX věnuješ), nějakou statistiku jak se ti či oni forecasteři trefují ? (Forexfactory, RTFX, Synthesis, Mizuho apod.)

Mara

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marekFX
tož už po asi desáté..:-)..statistiku jak komu se daří v analýzách si nevedu, nikdo není takový borec, aby pernamentně vykazoval dlouhodobou analytickou úspěšnost (ex post ano, to jsou frajeři všichni..:-))...ani analytici nevaří z vody a skládají si většinou jen puzzle z toho, co je vlastně k mání v podobě známých a všeobecných info (fundamenty, akciové indexy, ropa, politická a ekonomická situace, nálada trhu atd. atp.). Synthesis a Mizuho vycházejí hodně často z TA a trochu je to šmrcnuté FA...trochu jen proto, že vůbec nezohledňují data, která jsou na programu ten který den...což je mnohdy zavádějící analýza...Mne nejvíce vyhovují Bloomberg a Reuters, ale tam přispívají desítky spíše reportérů z celého světa, kteří komentují vyjádření toho kterého představitele banky, fondu, státního departmentu atd...pak jsou privátní zdroje přes ropu a některé akciové indexy - z toho všeho si pak podchytím nálady a očekávání trhu a skládám si tak vlastní puzzle v měnových párech...:-).
FX se věnuji cca osm let, burzovním trhům všeobecně od roku 1991, kdy jsem to začal venku studovat..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...