Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Tradeři a piloti


Doporučené příspěvky

Zdravim,

ja bych k AOS zas tak skepticky nebyl. Mozna priklad spatny pro nasi uroven investovani, nicmene velci hraci by bez (samozrejme) kvalitnich AOS nemohli obchodovat, resp. delat takove zisky. Jedna vec, co pozoruju a v co jsem (priznam se) jeste do nedavna take veril je, ze 100 radkovy kod AOS s technickou analyzou mi vydela "majlant". A v tom si myslim, ze je zasadni problem, resp. nedostatek. Spickovych programatoru najdeme mraky ale bez poradneho analytika je to k nicemu!! A taky strategii, kterou si trader zvoli a provozuje ji pres AOS nevyladi za par mesicu!!!!

T.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 77
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,
no já se nebudu vyjadřovat k AOS, ale k podstatě článku. Tím je především disciplína, která je jednou z klíčových složek tradingu a Tomáš o ní píše skoro v každém článku. I obchodní systém, který je těsně nad hranicí profitů a není nějak obzvláště dokonalý je výborný, pokud ho trader naprosto přesně plní, než extra profitový obchodní systém, který není ze strany tradera dodržován a je obchodován zcela impulzivně nebo dokonce upravován během samotného obchodování. V tom musím slova Tomáše potvrdit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all,

dost davno som cital od jedneho cloveka kritiku na AOS - vraj nemozu fungovat dlhsie ako tretinu roka lebo sa obchodny rok deli na tri obchodne pasma ktore su rozdielne. neviem kde som to uz cital tak sa neviem k tomu dostat. viete niekto nieco o takomto fakte? ja obchodujem forex a nikdy som pri praci nepocitoval nejake taketo tri pasma, nezda sa mi ze by ma nieco take ovplyvnovalo. len raz mam viac obchodov a raz menej. som pozicny. ak niekto cital alebo vie o nejakej podobnej veci tak nech sa ozve.

TH28,

s tou disciplinou suhlas, je to jedna z top veci bez ktorej to nejde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tmal,

osobne si myslim k tomu cos naplas, ze kvalitny trader dokaze vyprodukovat za nejaky cas aj dost dobry AOS ktory len treba naprogramovat a tie zisky su lepsie nez v investicnych fondoch a inde.... ale to musi dat do toho poriadne velky kapital aby ho to uzivilo. a pripominam, musi to byt kvalitny trader - nie analytik - ten vytvori len teoreticky AOS, a to vieme kam vecsinou vedie, "k vyhynutiu dinosaurov."

PS: nic naprogramovane (ziadna umela inteligencia a ine veci podobneho charakteru...) nemoze byt chytrejsie v obchodovani nez ludsky mozog. potom je zvysok uz len o pevnych nervoch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NLA,

beres me za slovo ale jasne v nasi urovni investovani je analytikem sam trader, takze trader.

Ale chci reagovat na poznamku velky kapital. Jednou vetou... AOS s tim, ze ho zapnu a ponecham bez dozoru na mysli nemam nicmene AOS, ktery mi napr. dle tech. analyzy naskoci do pozice a trader sam pak napr. ovlada zavreni pozice (that's the trick) stale povazuji za AOS a nic zas tak nevyhodneho na tom nevidim.

Jasne v umelou inteligenci v tuto chvili taky neverim, nicmene jak je mozek chytrejsi?! Mozna pocitove, ze rozhoduji sam (ano nervy jsou druha vec)?! Nevim jak to presne vyjadrit, nicmene s rezervou asi takto "vse se da prepsat do matematickych vzorcu, atd." ;-)))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tmal,

hej da sa s tym suhlasit ze na AOS nic nie je zle pokial dava profit, no ja som mal na mysli to mnozstvo. vies lebo ked ti AOS da 30% uctu rocne tak to musis mat predsa vecsi kapital aby si z tych 30% mohol vyzit. ale faktor fudskeho mozgu som myslel tak ze napriklad cit pre trh vynecha, nezoberie mnoho pozicii co AOS vezme a su riskantne a vecsinou aj prerobia. ono pocit ze obchodujem ja sam je dobry len ked poriadne sipe prachy, ten pocit nepotrebujem ak mi ho da aj AOS, ale ak moje rozhodovanie nasipe miesto 30% rocne nad 100% tak to uz aj mensi kapital staci na to aby to cloveka zivilo. len to som tym chcel povedat k tej velkosti kapitalu.

PS: nie som odporca AOS len mi to pride ako hlupe ked obchodny system skodi mnohokrat sam sebe ked by nemusel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NLA, nepodcenoval by som pracu analytikov. Dobry analytik ma voci tebe obrovsku vyhodu, pretoze sa cely zivot cvici v rychlom pochopeni lubovolnej problematiky a navrhovani postupov, ktore danu cinnost zefektivnia. Trader sa specializuje na svoje obchodovanie a po case si vypracuje nejaku postupnost krokov, ktorych sa drzi. Vychodi si svoj chodnicek a tym si sucasne po bokoch vyslape aj muriky, ponad ktore uz nevidi. Takto to chodi v kazdej ludskej cinnosti, nielen v obchodovani.

Analytik nie je priamo zainteresovany na danom probleme, co mu umoznuje byt nad vecou a daleko efektivnejsie navrhovat ucinne postupy na zaklade informacii, co z teba vydoluje. Samozrejme je velmi dolezite, aky nastroj bude potom k dispozicii na naprogramovanie AOS. Ak sa pouzije to iste co je k dispozicii aj pre traderov, vysledok nebude ani v jeho pripade oslnivy, pretoze limit skriptovych jazykov neumoznuje zlozitejsie konstrukcie nez mierne variacie scenara ked krivka A pretne krivku B tak otvor obchod.

Ina situacia nastane, ked by si mal primerane mnozstvo penazi na zaplatenie vyvoja programu, ktory obchoduje prostrednictvom niektoreho API. Tam su moznosti vyrazne sirsie a najma odpada problem enormnej spotreby vykonu pocitaca na beh skriptu a obmedzenia vstupov len na to, co dovolil vyrobca tvojho programu. Vtedy uz zavisi vysledne riesenie len od schopnosti analytika a programatorov, ktori vdaka svojej specializacii naprogramuju AOS omnoho kvalitnejsie.

Este by som upresnil definiciu AOS. Nevidme v nom len nieco, co same klikne otvorenie a zatvorenie obchodu. Existuje mnozstvo sprievodnych cinnosti, ktore dokaze automatika ulahcit. A potom je velky rozdiel, ci si to vsetko robis sam 8 hodin, alebo ti opakujuce sa veci spravi automat a ty sa (relativne oddychnuty) mozes venovat uz len tomu najdolezitejsiemu, aby si zarobil co najviac.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

!!!!...ten článek je velice poučný a plný souhlas, vím totiž o čem je řeč:

dodnes, a je to už nějakých let, si pamatuji co jsem musel už v 15letech svému instruktorovi a pak i sobě v přesném pořadí odříkat a také zkontrolovat poté, co jsem sednul do plachťáku před startem: nožní řízení-ruční řízení-přístroje-upínací pásy-kabina-....atd.atd., až pak jsem zvedl ruku že teda jedem nahoru:-). U motoráků toho bylo podstatně víc, neznám chlapa, i zkušeného, co by to před letem nedělal. Měli to v krvi, zabít se jenom proto, že by se něco opomnělo hned na začátku, nechtěl určitě nikdo. Včetně instrukcí co dělat aby se nepadlo do vývrtky, a když tak jak z ní, kam a jak sedat když to už nejde po dobrém atd. atd. Nuda, co?
Kolik traderů zbytečně zabíjí své účty (nejen) jenom proto a hned na začátku, že nějaký podobný seznam toho co je nutné zkontrolovat před každým "startem" = vlezením do pozice = nemají? A pokud ho mají kašlou na něj?
Příjemné polítání a bezpečné přistání na burze všem!
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...a něco k AOSu:
kdo chce ať zkusí cokoliv vč.AOSu. Docela by mě zajímalo jak mají své stroje na peníze naprogramované profíci či obří finančníci? A pokud toto mají, zda jim to vydělává víc než lidské zásahy a rozhodování.
Většina zde je myslím odsouzena konat bez AOSu: dovolím si říct chválabohu...
(až někdo něco tutového vymyslí či dohodí, nechť mi dodá své č.účtu-50% je jeho)
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gandhi,

myslim ze to co si napsal o tych murok a kolajach za ktore nevidiet a do ktorych sa trader dostane ked si zvykne na jeden sposob tak to by som povedal ze nie je na skodu ako to bezne vo svete byva ze ine uz clovek nevidi a vo svojej zakonzervovanosti nema novy pohlad na danu vec. skor si myslim ze v tradingu je to az potrebne. byt vo svojom systeme vo svojich muroch a tam si vylepsovat kazdy detail a nie hladiet stale na strany a co prinasa okolie lebo to je ako vecne hladanie a menenie systemu a tak sa profitovat neda. pokial by bol niekto taky komu by to bolo na skodu tak trh ho sam hned rychlo na to upozorni n niekolkych obchodoch a vtedy sa trader odblokuje voci okoliu.

no a k tym analytikom: to ako si to o nich napisal je skor taka teoreticka rovina. teoreticky vie dobre rozhladeny analytik urobit dobry AOS ale prakticky u vecsiny takych ludi dopadne taky system nefunkcne v praxi. je to ako ked robis vsetko a nic poriadne. skor si myslim ze trader ktory robi jedno a velmi specificky skor uroby dobry AOS nez rozhladeny analytik ktoreho trhy poriadne este neoplieskali. ved aj traderi boli na zaciatku nieco ako analytici kym sa dostali do realneho obchodu. ale v praxi kazdy zisti ze je vsetko inak a ze anylitik a jeho teoria bez praxe je az nebezpecna pre prilis dovercivych ludi.

PS:aj analytik aj trader sa snazia vystrelit na ten isty ciel lenze trader si chyti pistol a zamieri a potom vystreli zatial co analitik mieri od pasa ako pistolnik na divokom zapade.

nie som proti analytikom zaujaty ale ich praca je dostat ludi na nejaku myslienkovu hladinu a tam sa uz musia rozhodovat sami ale nieco ako AOS zostrojene analytikom je podla mna isty prerobok, cest vynimkam ale ako sa vravi vynika potvrdzuje pravidlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...