Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodujte méně, vydělávejte více


Doporučené příspěvky

Jak uz jsem nekde psal, samozrejme kazdej chce pracovat min za vic penez, to je normalni a po opakovanym cteni clanku a nasledny diskuze pridam jeste par svejch postrehu.

Pro me osobne je tenhle clanek v rozporu s tim, co se nedavno delo na trzich. Spousta lidi pouziva tickovy/volume grafy a pri nedavny volatilite proste tech signalu bylo mnohem vic nez obvykle, ja najednou delal misto 3-4 obchodu 8 a nebo i 10 obchodu denne (a to obchoduju posledni 2 hodiny). Pri zachovani systemu (i kdyz chyb bylo samozrejme mnohem vic, nestihal jsem:)) a tech velkejch pohybech se i vic vydelavalo. To plati i pro korekce, ktery velmi casto dosahovaly nasobky mejch PT.

Pokud jde o vystupy, je tady dalsi rozpor po casech euforie z velkejch pohybu a vysokejch profitu.
Protoze zaviram obchody rucne na PT testovanym v " normalnejsich mesicich" a samozrejme se mi stavalo, ze trh odskocil vic a potom se vyplatilo posunout prikaz a pockat (experimentovat kam az trh muze jit) Ja z toho mel vyraznej pocit, ze intuitivne zavirat obchody muze byt cesta, ale rozhodne ne ve stadiu, ve kterym se zatim nachazim. SL nebo PT, to je magicky a je to to jediny, co mam jisty. Obchodovani z minulyho tydne a par uteklejch PT z duvodu prilisnyho vahani je toho jenom prikladem.:))

Abych to shrnul, omezovani poctu obchodu, natahovani vystupu, k tomu je podle me treba dozrat, je to mozna jeden z tech dalsich stupnu "zasveceni" a pri tom zaroven hodne logickej. Je to dalsi priklad filozofie Kaizen a pomalym zefektivnovani naseho snazeni.

Zdravim
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 92
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Fyzik: beriem váš názor, že neexistuje nejaký oficiálny názor na trhy a každý si musí nájsť tú svoju cestu ako v trhoch uspieť. Len ma zaráža, že považujete ľudí, ktorí čerpajú informácie z Finančníka za nejaké stádo, ktoré slepo nasleduje tzv „expertov“. Ja si myslím že Peter s Tomášom majú už dosť skúseností s obchodovaním a keď už na stránku dajú nejaký podnet alebo radu, tak to nemusím nutne brať ako „písmo sväté „, ale minimálne sa nad tým zamyslím a skúsim si to sledovať vrámci môjho OS. A čo sa týka komisii, je to niečo ako réžia pri podnikaní, ak ste niekedy podnikal tak nemusím vysvetlovať viac...........Ja nemám pocit, že by tu autori prezentovali svoj názor ako jediný správny, len tu ponúkajú grátis vlastné skúsenosti, za ktoré museli sami zaplatiť a ktoré verím mnohým pomôžu posunúť sa v obchodovaní o kus ďalej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SimaKai, NLA

Jedno male upozornenie - raz som sa tu pytal, ci je rozdiel v komisiach medzi ID a pozicnymi tradermi. Myslim, ze mi odpovedal Petr alebo Tomnes, ze je to bez rozdielu. Samozrejme myslim tym zakladnu cenu RT, je jasne ze ID traderi pri vacsom mnozstve obchodov dostanu o cosi nizsie ceny. Dolezite vsak je, ze neplati ID = nizke RT, pozicne = vysoke RT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911,

neuniklo ti nic, je to tak ako pises. mozno len pri mini lotoch dava niekto vyssi poplatok.

simpson7,

RT ma nezaujimalo v tom co som pisal. narazal som na to ze je rozdiel za rovnaky cas zaplatit napr. 30 alebo 300 na poplatkoch. proste ze ti to zo zarobeneho broker viac vezme. a pokial mas nieco ako nastavenie pozicne kde sa ako sucet vypina niekolko parov naraz (ak hovorime o forexe napriklad) tak tym tie zisky nie su az take vysoke extremne ako keby si mal len jeden alebo dva pary ktore by poriadne v tvojom smere potiahlo a na poplatkoch by si zaplatil menej. takze narazal som na to ze v pozicnom sa tiez daju eliminovat poplatky ked sa znizi pocet pozicii, ak je to samozrejme mozne a nie je nutne zapnut toho vela pokial je to nieco ako nastavenie a vzajomne vyrovnavanie parov. (hoci aj tam sa da robit vela "kozmetickych" uprav)

911,

tych poplatkov pri ID zaplatis viac, ale rozdiel je v poplatkoch aj v pozicnom v zmysle cisteho zarobku a nie v zmysle velkosti poplatku. tak potom su zisky rozdielne. o tom som pisal.

911 and simpson7

vzniklo tu nedorozumenie v tom co som napisal lebo som to napisal tym padom zle ked som nebral do uvahy RT vyssie nizsie. to som si neuvedomil.... OSPRAVEDLNUJEM SA... za chybu v prispevku, pre SimaKai som pisal ten prispevok len o rozdielnosti vysky cistych ziskov po odpocitani roznych objemov poplatkov v pozicnom obchodovani.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak už psali někteří kolegové v diskusi. K některým věcem člověk musí dozrát. To asi nejde jinak než poctivým obchodováním. Jsem začátečník, provádím backtesting a pravidelně papertraduji. Za krátkou dobu asi 1 měsíce už jsem například zjistil, že pokud zobchoduji nějaký zisk, tak je dobré se s ním spokojit a nesnažit se z dajného trhu vydojit co nejvíc. Zatím - pokud jsem podlehl mámení - jsem vždycky bez výjimky své virtuální zisky odevzdal zpět trhu.
Taky jsem byl nucen opravit svůj plán. Mohu obchodovat jen od otevření do 18.00. Pak mám často ztráty a to i výrazné. Čím to? Jsem unavený a nedokážu se dostatečně soustředit. Svou snesitelnou dávku obchodování mám asi za sebou a dělám chyby. Bři bližší analýze jsem si musel přiznat, že nejsem schopen dodržet obchodní plán déle než 2,5 hodiny za jeden den. Ne že trh se nějak změnil. To jenom já reaguji zcela jinak, než mám napsané v plánu. Bylo to pro mě velmi obtížně stravitelné zjištění.
Tento článek jen potvrdil mé soukromé a krátkodobé sledování, že obchodovat obchodovat méně a vydělávat více je nejenom dobré doporučení, ale přímo nutnost rozhodující o mém obchodním přežití.
Přeji všem pevné nervy
kerastes

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim

nekde na zacatku se v teto diskuzi resilo, kolik by mel byt prumerny zisk na jeden obchod, aby system v realu vubec fungoval.

Mam zatim zbacktestovanych 7 mesicu (369 obchodu) a vysledek je 44USD na obchod uspesnost 63,41% ale trapi me jeden ukazatel a to je RRR jenom 1,37 :-(

Nevim jestli je to prilis mala hodnota na to aby system fungoval v realu?
Mate nekdo nejake blizsi zkusenosti?
Nebo nazory?

Predem diky Josef Zajic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslím si, že každý si časem najde "svůj" způsob obchodování, který mu vyhovuje. U mně hraje největší roli psychika. Jsem mnohem víc vystresovaný, když desítky minut čekám na signál pro "dlouhý" obchod (více 100 dolarů), který ne a ne přijít a zároveň vidím, kolik menších obchodů (30-50 dolarů) jsem propásl. Stres vrcholí okamžikem, kdy jsem z otupělosti zírání na obrazovku propásl i ten signál na dlouhý obchod. Osobně si udržuji soustředěnost v tom, že občas obchoduji i 30 nebo 50 dolarů. I malý zisk mně dokáže dostat do pohody a když potom přijde "třešinka na dortu" v podobě dlouhého pohybu, dokážu ji "utrhnout" mnohem snáz. Při pročítání diskusního fóra jsem se dočetl, že i Tomáš kdysi (příspěvek byl někdy z roku 2005) skalpoval ..... a poté od skalpování upustil z důvodů, které zná nejlépe on sám. Vůbec nechci polemizovat o tom, že nejlepší obchody jsou takové, které přinášejí velké zisky a malé náklady. Snad mi bude dopřáno dopracovat se časem té psychické pohody a důvěry v to, že "velké obchody přijdou" a moje signály budou natolik vypracované, že se na ně budu moci spolehnout s vysokou pravděpodobností. Do té doby ale budu i dál obchodovat podle současného obch. systému, který má daná pravidla jak pro případ skalpování, tak pro delší obchodování.
Hezký den přeje berg...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Článek přesně popisuje skutečnost. Při jeho čtení jsem mnohokrát souhlasil. Dospěl jsem k totožnému závěru: max. 3 obchody (ER2) denně (resp. od cca 8.45 do cca 11.00). Ale pouze ty nejrobustnější.
To ticker: v backtestingu se to vydělává snadno. Až Vám to bude takto vycházet v live modu, tak to je jiná. Zatím je to povídání o ničem.
To MiroslavCZ: tvrzení, že obchodovat s 10 kontrakty je stejně psychicky náročné jako s jedním je mírně řečeno odvážné. Zatím jsem takového mazáka nezažil. Nicméně přeji, aby Vám tato chladnokrevnost zůstala.

Bořek Janda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Josee:
Dobry den. Tak jestli ta castka 44USD je expectancy (tj prumernej zisk na jeden obchod) tak to neni zas tak spatna statistika. Nicmene ja bejt vama zkusim to RRR jeste zvetsit. Mate SL a PT zavisle na trhu? Pri vice volatilnich obdobich nebo kupovani dna se vyplati oba parametry zvetsit...Nekdy se vyplati mit PT vysokej a SL malej. Zkuste vychytat tyhle adaptace PT a SL na trh a uvidite ze dostanete vyrazne lepsi RRR:) Hodne stesti preje Motley.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...