Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodujte méně, vydělávejte více


Doporučené příspěvky

To administrátoři
Když tak čtu některé příspěvky, tak Vám věru nezávidím. Ale upřímně obdivuji Vaši snahu vysvětlit svůj názor i za cenu výsměchu ze strany "všeználků". Konstruktivní kritika je nutnost na cestě k rozvoji, ale je to vžy konstruktivní?
Věřím, že Vám to v životě bude vše v dobrém vráceno.
Josef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 92
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

guzma: pokud mi systém bude vydělávat 10000 USD měsíčně na kontrakt, tak MM ve smyslu vstupů a výstupů asi měnit nebudu. Ale určitě budu studovat historii mého obchodu a neunikne mi kolik měsíčně odevzdám brokerovi. V takovém případě se zamyslím jestli není možné tuto částku nějak snížit a zachovat si potenciál stejného výnosu. Pokud tyto náklady snížím,tak měsíčně "navíc" získám další třeba 400 USD... a v tu chvíli mám zisk 10400 a neměnil sem vstupy ani výstupy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pánové,

dovolím si znovu podotknout, že se článek jmenuje "obchodujte méně - vydělávejte více". Je to souhrn rad, tipů a důvodů, proč naučit se obchodovat postupně méně pro delší profity může být výhodnější. Článek se nejmenuje "jak obchodovat méně a tak ušetřit na brokerských komisích" - to jen pro ty, kteří si to tak přebrali. Vždycky jsem měl pocit, že dokáži psát celkem srozumitelně, přesto jsem neustále překvapený, jak někdo dokáže v článcích občas vytrnou z celého kontextu jedinou část a tu otočit zcela naruby. Trochu mně to připomíná naše politiky, zprávy na Nově a některé novináře :-) Takže, vyjadřovat se také k tomu už nebudu, ale ještě jednou - znovu se podívejte na název článku, znovu si jej projděte jako celek a znovu podotýkám - kdo nyní obchoduje byť jen na demu s jedním kontraktem, zvyšte to na 10, ať vidíte, o čem je to - resp. v čem je to po mnoha stránkách rozdílné oproti obchodování s 1-4 kontrakty. Obávám se, že pokud nebudete obchodovat alespoň měsíc s počtem kontraktů nad 9, nepochopíte, jak efektivní může být po MNOHA stránkách prodlužovat profity a tlumit frekvenci obchodů (opět opakuji MNOHA stránkách, t.j. nikoliv pouze z pohledu brokerské komise, jedná se o SOUBOR ASPEKÚ, které dělají při dobře nastaveném méně intenzivnějším obchodování celkově zajímavější výsledky).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vzpomínám si, že když jsem ještě nebyl na dostatečné teoretické úrovní v tradingu, tak jsem o tomhle businessu dost pochyboval, protože jsem nevěděl o position sizingu a přiznám se, že to je jedno z nejpodstatnějších témat, které mě v této oblasti potkalo. Díky tomu se mi trading stal v podstatě jakousi životní cestou a téměř každý den o position sizingu přemýšlím a mým snem a celoživotním cílem je nějaký stabilní průměrný měsíční zisk třeba jen 500-1000 USD na kontrakt , nicméně obchodovat to s 10-30 kontrakty :o) a jestli kvůli tomu mám obchodovat 2 nebo 5 hodin denně je mi opravdu jedno, ale obchodní dobu jsem si vymezil na 3,5 hodiny a s mým OS a stylem obchodování denně víc jak 3 obchody neudělám.
Pokud to někdo chce myslet s tradingem jako s živobytím vážně, tak nějaký rozumný position sizing je zcela základní kámen na kterém by se mělo stavět.

Určitě bych taky myslel na slippage.
Je tu někdo, kdo dokáže nějak rámcově uvést s kolika kontrakty se dá běžně na konkrétních emini trzích obchodovat, aniž by tam hrozil slippage?

někde na foru jsem četl, že e-mini Russel 2000 se dá v pohodě obchodovat se 30-40 kontrakty a emini S&P500 klidně se 100 kontrakty, což mi přijde už docela extrém, ale někdo to tu psal. Tak bych poprosil někoho zkušenějšího o názor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MiroslavCZ

Díky za vznešení tohoto dotazu, také by mě to zajímalo.

Až začnu obchodovat, tak mi bude celkem jedno, jestli vydělávám měsíčně na kontrakt při 100 obchodech $2000, z toho $1000 zaplatím na komisích + slippage, nebo při 50 obchodech $1500, z toho $500 zaplatím na komisích + slippage (jen příklad). Výsledek bude v obou případech čistých $1000, a to je jediné, co mě bude zajímat - kolik zaplatím brokerovi je mi jedno.
Budu se rozhodovat, co mi dá větší čistý zisk, co mi dá menší drawdown, co jen konzistentější, co se mi bude lépe obchodovat bez emocí a bez chyb, co vyhovuje mým kritériům časové náročnosti atd. A to vše ukáže jen testování. Až teprve pokud ve všech těchto kritériích to bude pro obě strategie nerozhodně, se samozřejmě budu rozhodovat tak, abych brokerovi nedával zadarmo zbytečně moc, přestože já nepocítím rozdíl :)

To je můj názor. Mě optimalizace počtu obchodů a soustředění se na delší pohyby zajímá spíš z hlediska navyšování kontraktů. (Vzhledem k tomu, že už rok v tradingu hledám to své, a teprve poslední dny/týdny to začínám nacházet, a ještě mě čekají měsíce tvrdé práce s testováním, tak mám do live tradingu, natož pak do navyšování kontraktů, velmi daleko. Snažím se ale myslet dopředu.) Pokud se tradingu budu full time věnovat, chci na něm vydělávat opravdu hodně peněz. Proč bych tomu jinak věnoval veškerý svůj velmi omezený volný čas. Z toho důvodu se budu o snížení počtu obchodů a zvýšení zisku na obchod snažit kvůli tomu, aby mě co nejvíc muselo mrzet extrémní slippage, kterého se při větším počtu kontraktů dosahuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdá se, že se tu míchají tři názory dohromady. První je, v tomto vlákně vím všechno, v jiném vlákně ani neznám rozdíl plnění mezi demo tradingem a realným tradingem a v jiném se to saze chvástá world cupem (viz fyzik). Pak jsou tu demotradeři, kteří ví, co to je reálně tradovat 10 kontraktů. No a nakonec je tu pár skutečných traderů, kteří souhlasí s Tomášem. Takže Tomáši, nedejte se :) Na tom co píšete bude hodně a určitě bych to nepodceňoval. Díky za skvělý článek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

guzma,

tak povedzme si na rovinu a neklamme sami seba......... Ked to inak nejde a jedina cesta je polovicu dat v poplatkoch tak to musime urobit. ale ak sa toto da znizit tym ze si obchody mozeme lepsie vyberat tak si myslim ze v tom pripade ani sam neverite tomu co pisete o tom ze ak som s danou sumou spokojny tak potom je jedno kde ostatok skonci. ja s tym suhlasim. je to jedno kde to skonci ale len v pripade ze to inak nepojde. ale nechodme hlavou proti muru a netvrdme tu za kazdu cenu ze pokial mozeme zarobit viac tak ze nam je to lahostajne. mam taky pocit ze ked sa nadriete na ID obchodovani natolko ze zacnete pocitovat ze vam unika zivot a vy len pracujete tak potom vam to lahostajne nebude. ja osobne nie som chamtivy a tiez su mi poplatky ukradnute lenze robim pozicne, ale davnejsie som bol ID obchodnik a viem ze ked je to nutne tak clovek na poplatky hladiet nemoze ale ked ma na vyber tak tvarit sa lahostajne je nezmysel lebo to nie je uz o chamtivosti alebo spokojnosti ale o nezodpovednosti.

Nechcem vam tu extra protirecit ale mam dojem ze nerozlisujete nutnost a moznost vyberu. tam mi to potom pripada aj z hladiska samotneho obchodovania dost nezodpovedne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

futurestrader: Moj nazor je ten, ze neexistuje oficialny nazor na trhy. Neexistuje ziaden expert. Kazdy ma svoj pristup. To, ze niekto obchoduje metodou X a nedari sa mu metoda Y neznamena, ze vsetci musia obchodovat metodou X a metoda Y vedie k zahube. Zial, vacsina takzvanych "expertov" zacne poucat ovecky: "Obchodujte X! Vyhnite sa Y!" a novacikovia im to samozrejme zozeru rovnako ako kazde slovo aristotela (aj keby povedali uplnu blbost). To, ze sa tu miesaju rozne nazory je dosledkom toho, ze univerzalny jednotny pristup neexistuje, hoci sa nam to autori snazia tak prezentovat (prezentuju nam svoje nazory a svoje skusenosti, nie bibliu). A co sa tyka toho world cupu, tam chcem dokazat, ze na trhy sa da pozriet aj celkom inak - namiesto "citoveho" a psychologickeho pristupu, drevorubacsky pristup zalozeny na matematickej statistike. Planujem urobit cez 70 obchodov denne po cely rok, na co mam software. Neber to ako chvastanie, ale ako snaha prekonat rekord Larryho Williamsa z roku 1987.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SimaKai,

napisal si:

IntraDay: více obchodů, menší RT, menší zisky
Poziční: méně obchodů, velké RT, velké zisky

moj nazor (aj ked netvrdim ze som neviem aky skuseny obchodnik od ktoreho si chcel nazor ale bol som predtym ID): moze platit aj takyto vzorec ako si napisal ale je to zalozene vsetko na sposobe obchodovania a na obchodnom systeme. aj medzi dvoma pozicnymi OS mozu byt obrovske rozdiely v tomto smere.

priklad: (forex) je pekny rozdiel v poplatkoch ked zapnes jeden menovy par a nechas ho prejst 6 figur za 2 tyzdne a je rozdiel nechat rovnaky cas zapnutych 10 parov ako nastavenie ktore beries ako sucet a naraz to vypnes.

ale rozhodne si myslim ze tento clanok je hlavne pre ID obchodnikov, tiez som nim bol a je to otrocka robota hlavne ked ti niekto na comm. ubera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...