Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodujte méně, vydělávejte více


Doporučené příspěvky

ticker : si ma predbehol ;-)

petr : moja skusenost je presne ako tickerova, ked zmeskam hoc aj 5 obchodov, tak to nema nejaky velky rozdiel vo vysledku, ako ked mam system, s malym poctom vstupov a zmeskam jeden dolezity, a stat sa to moze (napr. clovek potrebuje ist aj na toalletu), a problem je na svete, dalsia vec, hoc ma system malo vstupov, tak ci tak clovek sedi za tym pocitam a pozera do grafov. A tvrdit ze vacsina skonci na nule alebo to neskor zabali, no to ze vy osobne nepoznate nejakeho scalpera, este neznamena ze sa to neda. A len tak pre zaujimavost na er2 mam na 15 obchodov 1 az 2 stratove, chcete mi povedat ze ked zmeskam 2 obchody, tak to zmeni nejak zasadne moj system. Clanok je mozno dobry pre nejake pozicneho obchodnika, ale su tam aj poriadne kraviny jak toto

"Váš broker vydělá 4000 x 12 = 48 000 USD (cca 1 milion Kč) s tím, že nemusel udělat prakticky nic.

Opravdu máte svého brokera tak rádi, abyste mu dopřáli 1 milion Kč ze svých 3,2 milionu, které jste tvrdě vydělali? "

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 92
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Guzma, znám úspěšné skalpery a vydělávají hodně peněz. Znám jednoho co je marketmaker na burze ve svém trhu, platí si na burze členství, zaměstnává několik traderů aby byly schopni všechny signály exekuovat.
Ale nikdy to nejsou začátečníci, kterým je článek určen. Prostě když někdo začíná, tak se mu plete vše dohromady a než se naděje, tak jediný kdo vydělá je broker. A čím více takový člověk obchoduje, tím rychleji se spirála točí. Bohužel spousta lidí si toto neuvědomí, tak doufám, že jim podobný článek pomůže se nad tímto alespoň zamyslet.

A ano, skutečně se osobně snažím minimalizovat všechny své náklady nutné pro trading. Nedělám to pro nějakou zábavu, ale proto, abych vydělal sám s co nejmenší námahou a vynaloženým časem. Pokud bych zjistil, že třetina mých vydělaných peněz jde brokerovi, tak je pro mě někde něco špatně.

Je fajn, že Vám to funguje jinak, prostě o tom trading je - není jediná "správná cesta", na druhou stranu to však neznamená, že vše ostatní je "kravina". Váš systém neznám, nepovídám vůbec nic o tom, co 2 ztráty způsobí pro Váš systém. Článek je o našich zkušenostech. Pokud chcete, můžete napsat svůj, popsat váš přístup, Vaše zkušenosti.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud obchoduji celý den/je to velmi úmorné/ tak udělám 15 obchodů .Průměrný zisk na obchod 200. Pokud budu obchodovat např.jen jeden obchod první pondělí v měsíci tak mi vychází průměrný zisk 320 na obchod a vlastně za měsíc.Takže stačí jen vršit kontrakty nebo místo miniRusselu obchodovat plný Russel. Vše už pak záleží na velikosti účtu. Z toho plyne, že se dá se ziskem obchodovat zhruba půl hodiny měsíčně. Při deseti kontraktech je to pak přes 3000 za měsíc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

"Pokud bych zjistil, že třetina mých vydělaných peněz jde brokerovi, tak je pro mě někde něco špatně. "

Ak vymyslis taky intradenny system, ze menej ako tretina pojde brokerovi, tak potom klobuk dole! :)

Tak trochu matematiky (uvediem priklad na forexe v pipsoch, v komoditach je vysledok v dolaroch podobny): pre jednoduchost nech priemerny profit = stoploss = 20 pips. Nech p je pravdepodobnost uspesneho obchodu, a (1-p) neuspesneho obchodu. Nech komisie su 3 pipsy.
To, co zarobis na jeden obchod, bude priemerny zisk minus priemerna strata minus komisie = p*20 - (1-p)*20 - 3
a to, co dostane broker, bude 3

Dosadzajme hodnoty p:
p = 50% zarobis -3, broker +3
p = 55% zarobis -1 broker +3
p = 60% zarobis +1 broker +3
p = 65% zarobis +3 broker +3
p = 70% zarobis +5 broker 3
...
Profici dosahuju nie viac ako 65% dlhodobu uspesnost. Brokerovi teda davaju polovicu z prijmu.

Dodam, ze ak sa budes snazit tuto formulu oklamat tym, ze zvysis RRR (a tym padom si budes hovorit, ze ti staci mensia uspesnost), znizi sa uspesnost obchodov p presne tak, aby sa vysledok nezmenil (to je vnutorna povaha trhov).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

guzma
vy ovšem vidíte zisk 5000 USD, já vidím obchodované množství 100 lotů s průměrným ziskem 5-6 pips na lot. A pokud používáte SL v jaké výši ? Přesně podobné statistiky jsem měl i já první měsíce obchodování. na druhou stranu učím se obchodovat proto abych měl snadnější a lehčí život, více času na rodinu Sedět před monitorem a sledovat grafy je práce a dokážu si představit že dělám něco příjemnějšího. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fyziku, stačí se odpíchnout od hodnoty průměrného výsledného obchodu (tj. průměrné zisky/průměrné ztráty). Pokud mám hodnotu průměrného obchodu 40 USD a komise 4 USD, pak platím brokerovi desetinu svých profitů.
U forexu jsou komise mnohem vyšší než u futures.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lisakus : o co ine mam vidiet ak nie zisk ? tu sa stale riesia nepodstatne veci, akym sposobom clovek dosiahne zisk, kolko zarobi broker, keby ste sa radsej zaoberali podstatnymi vecami, vystup je u mna urcite najvacsie know how, vstup do obchodu pre mna nieje az tak podstatny, to ze vstupim do obchodu na zaklade nejakeho signalu, mi stale dava iba 50% sancu na uspech a 50% na neuspech, ale az vystup rozhoduje o vysledku

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Guzma

já vidím že riskuji 1 lot na zisk 6 pipsů a to riziko je pro mě nepřijatelné, když se dívám na vstupy a výstupy vidím tam denní i noční obchodování, musíte vědět sám jestli to za to stojí. Chápu že když mám menší učet bojím se ztratit ziskovou pozici a zavírám ji teměř ihned jak se dostane do +, a proč jste tak držel ztrátovou když tvrdíte že jste vstoupil omylem? proč jste ji okamžitě tedy neuzavřel ?? čekal jste že se to otočí?? , to jsou věci na které by jste si měl odpovědět. A pokud budete upřímný sám k sobě, jistě celý systém vylepšíte. Jak tu někdo psal trhy se nedají ochytračit ani přelstít. Musíte počítat s anomáliemi jako výpadek platformy, spojení, a jiné věci které neovlivníte a ty ztrátové obchody se Vám párkrát zopáknou a přijdte na to že 6 pips na lot je zatraceně málo na to aby jste ty ztráty pokryl.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lisakus : pozri si kedy boli tie dve straty cas vystupu, t.j. 3+1 short a co sa stane ak omylom clovek vstupy 4 long a nema zaskrtnute hedge, poziciu to zrusi, proste v robote mam vo VT automaticky nastavene, ze mam zaskrtnute hedge, zial doma po preinstalovany VT som to nenastavil a ta chyba ma stala peniaze. Kedze sa riadim zurich axioms, tak sa snazim dodrziavat nasledovne "When the ship starts to sink, don't pray. Jump." A to kolko riskujem kapitalu vs zisk, na to mam tiez svoj dovod, u mna existuju 3 varianty pre vystup, prvy je ak dosiahnem svoj zisk (aj tu sa riadim zurich axioms "Always take your profit too soon.") a to nastava velmi casto, druhy konci na stop loss, a 3 ak po uplynuti urciteho casu nieje zrealizovany zisk a pravdepodobnost na ziskovy obchod sa znizuje tak jedine co chcem je z obchodu vystupit a tu mam obcas malu stratu obcas maly zisk. Tymto vystupom som sa nechal inspirovat jednym uspesnym obchodnikom (rozhovor s nim je v knihe "Uspech na financnich trzich").

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Guzma, já to za sebe řeknu úplně jednoduše:
patřím k těm lidem, kteří si váží peněz, toho co si za ně mohou pořídit. Patřím k lidem, kteří mají peníze rádi - a vůbec se nestydím - protože s penězi lze dělat spousta věcí, které bez nich dělat nemůžete.
A tak pokud vidím, že jsem daný měsíc zaplatil brokerovi 4000 USD, okamžitě si kladu dotaz:

Co si mohu za alespoň polovinu takových peněz pořídit? 2000 USD je 40 000,- kč a pro člověka, který si váží hodnoty peněz je to už docela příjemná suma, bez ohledu na to, kolik vydělává (lidé, kteří vydělávají mnoho peněz toho mimo jiné dosahují i díky tomu, že zbytečně nerozhazují kde nemusí).

Napadá mě hned několik věcí, co mohu každý měsíc udělat se 40 tisíci korun navíc:

- každý večer si zajít na opravdu luxusní večeři
- vyrazit si s přítelkyní na týden do pětihvětdičkového hotelu k moři - každý měsíc
- přispět rodičům na rekonstrukci chalupy
- nebo to prostě dát na nějakou charitu, pro vlastní lepší pocit.

To je pro mě dost důvodů k tomu, abych začal přemýšlet, jak tyto peníze začít šetřit raději pro sebe, než pro brokera.

Pokud se navíc komise naskládají za rok do několika set tisíc korun, už je z toho otázka nikoliv lepší večeře, ale třeba vánočního dárku pro někoho blízkého v podobě menšího automobilu... Přitom by se jednalo o peníze, na které jste nemusel "extra makat", jsou to peníze, které jste z celkového balíku vydělaných příjemně ušetřil.

Na druhou stranu, svět tradingu není černo-bílý byznys a každý si musí najít tu svou pravdu.

Takže pokud vaše profitabilní pravda je ta, že jsou komise ukradené a vyplatí se spíše skalpovat, než držet pozice co nejdéle, pak je to v pořádku a není třeba naprosto zbytečných slov typu "tohle je totální nesmysl...". Dělejte to, co funguje a vydělává vám a vydělávejte tolik, kolik sám uznáte za vhodné - od toho je trading tradingem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomnes: chcete mi snad povedat, ze ked budete mat system, ktory vam bude zarabat ciastku s ktorou ste maximalne spokojny, tak sa v nom budete vrtat, len kvoli tomu ze broker na tom zarobi mozno viac, viete nikoho v obchode alebo v restauracii nezaujima kolko ste zaplatitli brokerovi, ich zaujima ci im zaplatite a to je to podstatne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtěl bych se zeptat zkušených traderů, jak z dlouhodobého hlediska zisků (a komisí odevzdaných brokerům) vychází intradenní obchodování v porovnání s pozičním obchodováním. Pokud bych charakterizoval oba typy obchodů pak

IntraDay: více obchodů, menší RT, menší zisky
Poziční: méně obchodů, velké RT, velké zisky

Pro oba typy je důležité mít cit a zkušenosti. I když bych řekl, že u ID obchodování si můžu dovolit častěji chybu než u pozičního (kde je méně obchodů).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

guzma:
a co je na tom špatného? Pokud budu mít systém který mi stabilně každý měsíc vydělá cca stále stejnou částku na 1 kontrakt,tak proč se nezaměřit na své náklady? Pokud snížíte náklady, tak jedině dobře pro ne? Ale tohle je téma kolem kterého se můžeme točit stále dokola a nic se nevyřeší. Jak již bylo psáno, pokud Vám systém vyhovuje a nechce se zaměřit na snížení nákladů tak je to přeci Vaše věc.....trading se dá dělat mnoha způsoby. Za sebe můžu říct, že sem nad tím zatím tolik nepřemýšlel,ale určitě se tím budu zabývat.

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...