Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny tradery

Chtěl jsem se zeptat
Nevíte proč je cena instrumentu ( v mém případě Dax30) u každého brockera jiná?
Např. XTB 9620 EUR a u Admirál Markets +/- 10EUR níže. Když jsem měl demo Sierra chart (s tick daty od Sierry),
byla cena rozdílná o 20EUR. Čím to? A kde je pravda.
S pozdravem David (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

wikyng: Ahoj, předpokládám, že už máš rozhodnuto.. :)

Jsem pořád u XTB a stěžovat si nemůžu. Mám tedy účet profesional, takže ty zbylé účty nepoužívám. Jestli nemusíš vkládat hned peníze a nemáš nějaké časové ultimátum, tak byhc do toho šel. Některé webináře ti dají do začátku hodně.

Chce to okoukat spoustu stylů, a říct si, co vlastně chceš obchodovat a vybrat si jednu nebo dvě varianty. Jinak jsem byl ten typ tradera, který když nepřicházel o realné peníze tak nic neměnil :). Takže teď jsem rád, že jsem přišel o první účet a otevřelo mi to oči. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Ahoj,
nejdřív bych vás všechny chtěl pozdravit a poděkovat z akonstruktivní diskuze zde na fóru. Dále tvůrcům webu za přínosné články
(hltám je každý den - při cestě do práce, na záchodě. Téměř neustále).
O trading jsem se tak nějak amatérsky zajímal již před pár lety, ale k vlastnímu obchodování jsem se nedostal. Nyní jsem opět dostal chuť to dotáhnout aspoň k účtu
u nějakého brokera.
A to je vlastně důvod, proč píši. Rád bych zjistil, co si myslíte o XTB Traders. koukal jsem se na fóru na vlákno jim věnované, alebohužel většina příspěvků je několik let starých.
CO jsem zkoumal jejich stránky, přišlo mi, že již jsou normální broker. Není tomu tak? Několik ocenění jako dobrý broker od Bloombergu atp. (viz jejich proapgační video).
Vlastně proč píši. Teoreticky mám kapital na otevření účtu u IB či TS, který tu je veřejně chválíte všichni. ALE jsou to mé životní úspory, které nechci do tradingu při současných zkušenostech přeposílat do zahraničí a riskovat je.
Momentálně bych to chtěl "zkušebně" "zkusit" cca s 30tisíci, a jediný koho jsem našel, kdo vypadá relativně ok je XTB. Ale trochu mě od toho odrazují vaše komentáře,
a přitom mi přijde, že jako společnost docela dost rostli - alespoň podle webu a informací na nich mi to tak přijde.
Ruzný ocenění jako BROKER a tak.

Opravdu jsou tak špatní a drazí?

Děkuji moc za JAKOUKOLIV reakci a přeji vám všem hezký a úspěšný den.
Ahoj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jitrnicka:

(hltám je každý den - při cestě do práce, na záchodě. Téměř neustále) O tom pochybujem lebo potom by ste mali
aspoň aké také znalosti o tradingu a vedeli by ste sa podľa toho zariadiť. A vy si chcete už otvoriť LIVE účet a na čo?
Jedine ak je váš celkový plán mať LIVE účet u nejakého brokera. (V tom prípade si môžete otvoriť účet kde len chcete)

A teraz rada najprv si naštudujte základy čo by ste chceli obchodovať - CFD , FOREX, KOMODITY- FUTURES,
a potom si podľa toho nájdite hocijakého brokera ktorý takéto služby poskytuje a otvorte si DEMO účet a
môžete si otestovať danú stratégiu obchodovania ( ak nejakú máte) a potom ak vám to funguje môžete
uvažovať a LIVE otvorení (potom už budete vedieť čo potrebujete a podľa toho si vyberiete aj Brokera)

- Keď budete poznať rozdiel medzi CFD a Futures tak zistíte prečo väčšina neobchoduje u takýchto brokerov ako XTB

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

jitrnicka_obecna:
Ahoj. U XTB jsem měl rovněž svůj první účet "na zkoušku", myslím si že mnohem lepší je začít hned s real i když s málem než na demu. V zásadě, jsem s nimi nikdy neměl problém. Plnění příkazů probíhá ihned, žáden slippage ani podrazy se strany brookera. Co se týká fám typu - brooker sází proti vám, není šance profitovat a podobné hlouposti, tak ty považuji za konspirační teorie.

Nevýhoda je ta, že se jedná o produkty CFD - tzn. nejsou to "ty pravé" futures, pokud například chcete obchodovat DJIA, jako futures, je to oficíální YM kontrakt, jenže tito "malý brookeři" vám nedovolí obchodovat YM (nemají ho v nabídce) ale místo něj, obchodujete jeho derivát, v případě XTB je to například jejich US30. Nevýhoda je tady potenciálně ta, že brooker může hýbat s cenou, protože cenu tohoto cfd si stanovuje sám, a pod. Ale upřímně - nikdy jsem s tímto žáden problém neměl a můžu říct že to je 99% kopie YM. Nicméně, riziko tu je. Výhoda je, že pokud má člověk malý účet. Jak píšete vy, třeba jen 30tisíc korun, dá se relativně pohodlně obchodovat i s rozumným rizkem v řádu jednotek procent. Jelikož velký brooker jako IB a pod. vám nenabízí mini-loty, které u CFD můžete obchodovat.

Malé shrnutí:
Pokud si chcete zkusit real jen s malým účtem, nemohu jinak než doporučit, je to úplně jiná zkušenost než demo s fiktivními financemi. I když budete mít jen malý účet, rozhodně vám to dá mnohem více než demo.
S XTB jsem nikdy neměl žádný problém. Vše probíhalo naprosto bez problémů.
Na zbohatnutí takovýto účet není, ale na vyzkoušení si své strategie s reálnými penězi, a ochutnat jak chutnají profity a bolí ztráty se skutečnými penězi, je to dobrá věc.

Co je podle mě mínus je určitě ono CFD a s tím spojené další věci (jiné volume, jiné OF atd atd) a taky MetaTrader je v porovnání s jinými platformami velmi, velmi omezený nástroj, především pro intradenní obchodování, ale o tom je asi spíš jiné vlákno.

Na konec, píšete že nechcete riskovat své úspory, u tohoto bodu bych doporučil, jít do obchodování jen s penězi, které jsou určené pro obchodování a můžete si je dovolit ztratit. Asi byste tyto úspory nevyužil na koupi dovolené, nebo nové televize, tak proč pro trading, hm?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobry den / Ahojte

Ked zpriemerujem všetky názory na XTB alebo iné česke brokerske spolocnosti ( pre vas "brokerske") tak otázka ktora ma napadne je : Naozaj niekto s nimi niekto vydelal? Je to vôbec mozne ?

Spominali ste mrznutie systemu, vlastna platforma ktora dokaze chytit S/L, opozdenie za realnym casom, idu proti Vam a pod. Zaroven tu tak nejak padla zhoda ze je to dobre pre zaciatocnikov kvoli tomu, ze sa da obchodovat s malým kapitalom a minilotmi.

Forex ma zaujima nie z dovodu rychleho zbohatnutia, ale preto ze ma to bavi a pre zaujem a tak logicky druha otazka :

Nie je lepsie hneď začať a trenovať si obchodne strategie na DEME alebo platforme spoločnosti, ktorá povedzme nerobí tieto "divné" veci ? Ani zaciatocnikom nejde o to, aby si "skusili" realne obchodovanie a stratili pociatocny napr. 50 000 kapital.

Odporucite preto nejake americké "spravodlivejsie" ale nizskonakladovejsie spolocnosti ? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

xtb je nejdrazsi broker-v cem je jeho skryta drahota?
ze neruci za stoplosy v normalnich trznich podminkach, 1-2pips slip zcela normalni ,takze dalsi zdroj zisku ,v dnesni dobe ,kdy vetsina brokru si toto okradani klientu uz nedovoli

v cr je spise smula na solidni brokry, vzdy hledejte spolecnosti,ktere jsou regulovane,nejlepe podle usa pravidel(tam si uz nikdo okradani nedovoli ,protoze regulatori jim zakazali jejich hlavni kseft,slipovani-rozdil mezi tim za kolik broker ve skutecnosti nakoupi a cenou kterou uctuje klientovi





Link to comment
Sdílet pomocí služby

MirkoAFC Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobry den / Ahojte
>
> Ked zpriemerujem všetky názory na XTB alebo iné
> česke brokerske spolocnosti ( pre vas "brokerske")
> tak otázka ktora ma napadne je : Naozaj niekto s
> nimi niekto vydelal? Je to vôbec mozne ?
>
> Spominali ste mrznutie systemu, vlastna platforma
> ktora dokaze chytit S/L, opozdenie za realnym
> casom, idu proti Vam a pod. Zaroven tu tak nejak
> padla zhoda ze je to dobre pre zaciatocnikov kvoli
> tomu, ze sa da obchodovat s malým kapitalom a
> minilotmi.
>

Eh ja jsem s nimi nemel zadny takovy problem, i jsem vydelal. Ale obchodoval jsem s malym uctem (muj prvni, radove desetitisice). Bylo to ale v letech 2008-2011, pak jsem to u nich zabalil a vybral prachy. Takze jaci jsou od 2012 netusim.

Kazdopadne, jsou daleko lepsi FX brokeri, napr. Oanda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já mám zkušenosti ze začátku jejich působení v ČR v letech 2007-2008. Už jsem to tady jednou psal. Tehdy měli pouze standartní účty (=market maker) na kterých nepodporovali scalping apod. Od té doby nevěřím nikomu kdo podporuje platformu MT4. Pro ty co neví o co jde: Zombie trh je všude kolem nás. Vygooglujte si tuto větu.
Zajímalo by mě jestli má někdo reálné zkušenosti s novým ECN účtem. Konkrétně jestli někdo vydělává a jak se mu změnilo plnění příkazů, slippage, zamrzání MT4 atp. Možná to budu muset vyzkoušet sám :-) Jen taková zajímavost. Na otázku "na které ECN jste vlastně napojeni" se mě dostalo hodně neurčité odpovědi ze které tak nějak vyplynulo, že těch ECN je několik. Jen aby to nabyl nějaký větší market maker, který se tváří jako ECN.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

uvidime,kdysi jsem udelal 2 obchody u bossa a zavrel jsem ucet takova tragedie ,jsem si rikal, virtual dealer zapnuty a okradame na plno, lmax je hodne seriozni,(dobrovolne si udelali nejvyssi regulaci mezi brokry) oanda mozna jde dobrych smerem nabizi mulitcharts,takze idealni reseni s futures brokry,

skoda ze lide nechcou po brokrech ,vyssi standart ,kde ktery broker nabizi aspon ty audio zpravy zdarma,v cr sasci nejake seminare,kde se snazi ukazovat, jak by to delali kdyby to umeli

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...