Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

Zdravím, moc děkuju za doplnění mezery. Opravdu jsem asi někde pobral špatné informace o páce, které sem měl v hlavě jako samozřejmost. Vážně sem žil v tom, že páka nemá vliv jen na margin, ale také na pohyb. Díky za info. Tím pádem se STP od XTBčka opravdu oproti běžnému účtu vyplatí.

Ještě jednou díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

JPS Napsal:
-------------------------------------------------------
> STP určitě nic nezkazí.
> jsou ty komise za RT nebo vstup a pak + výstup?
> Páku si můžeš jestli se nemýlím vybrat. pokud
> jsem naučený na 1:100 nebudu se nechat nutit do
> 1:200. navíc od vyšší páky bych se držel dál.
>


A duvod proc by ses drzel dal od vyssi paky.
si udelas na vyssi paku jinou ta a mm ne paka nic neresi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cipinek Napsal:
-------------------------------------------------------
> ano je to přesně tak, čekal jsem, jestli se nad
> tím nesmyslem někdo pozastaví a uvede věci na
> pravou míru, páka má pouze vliv na velikost
> zablokovaného marginu, což znamená, že s větší
> pákou ti broker zablokuje menší margin, který je
> potřeba na ovládání kontraktu, a proto můžeš
> obchodovat větší kontrakty s větší pákou, aniž bys
> potřeboval větší účet (máš stejně peněz na účtě,
> ale broker blokuje menší zálohu), ale vždy bude u
> jednoho lotu třeba EURUSD pohyb o 1 pip 10 USD
>
> je třeba více studovat pane black.juice:-)
>
> je to stejné třeba u e-mini Nasdaqu, tam je pohyb
> o jeden bod za 20 USD, ale broker ti zablokuje
> základní denní margin třeba 500 USD, ale když
> držíš pozici přes noc, tak už třeba 2200 USD
>
> čekám na signál, ten z trhu nepřichází a tak čekám
> dál...
> "Když dokážeš dobře odhadnout lidskou mysl náhoda
> nemá šanci." Jigsaw z filmu Saw 5

Presne tak vetsi paka mensi margin ale vetsinou kazdej doporucuje mensi paku abych prej nemel velke ztraty.
Ja sem neposlechl ani zkusenejsi traderi a stale preferuji vetsi paku jak 1:100

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

to dansafe:

Tuto radu nepotřebujete, potřebujete jiného brokera :-)

to miravorlik:

Obchodujete u XTB? No tak to potřebujete jiného brokera :-)
Jinak teď vážně, každý broker má pro rozdílné kontrakty rozdílné marginy, takže v tomhle neporadím, XTB nepoužívám. A pokud nemají přehled marginů na netu, v platformě, další signál najít jiného brokera...

T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miravorlik Napsal: ------------------------------------------------------- > Zdravim mám problém dnes už kalkulačka na stránkách XTB není ..zkoušel jsem svojí v excelu ale někde dělám chybu mužete mi prosím říci kde ? Me to sedi, kdyz to vynasobim, tak jediny rozdil je v tom jestli se to pocita z Ask nebo Bid ceny...kdyz jdu long nebo short. Ty rady zmen brokera jsou sice namiste, ale pro takoveto objemy 0,05 lotu budes tezko hledat vhodnou alternativu. Na vyzkouseni je XTB okay. Pro seriozni obchodovani jedine na burzu...zadne bucketshopy.

25604

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No už jsem to dal nějak dohromady ale dalo to zabrat, jiného brokera ? A doporučení pro nováčka? Stačí nějakej link pak už se podívám, vím že jich je mnoho a pro nováčka vybírat je časově děsně ztrátová záležitost. (td) Koukal jsem na plus 500 jako uživatelky pěkně přehledné ale co se týče analýzy katastrofa tak ted zkouším XTB, platforma XTB dobra, mnoho instrumentů k obchodu. Ale urči bych ještě dál něco porovnal. Jde mi o komodity a swingové obchodování. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím,
pokud to s obchodováním myslíte vážně, tak by jazyk podpory neměl být to hlavní co vás bude zajímat u výběru brokera .. co třeba poplatky za obchod (jsou jen RT poplatky nebo i platíte za spready), cena za data, cena za platformu, kde jsou drženy příkazy (SL, OCO), jaká data broker nabízí, jaký má přístup na burzu, jsou to skutečná data burzy nebo si je broker upravuje atd atd

českou podporu má třeba i Striker s p.Lembákem (na fóru je toho o nich dost), ale nebál bych se ani dalších OEC, IB, atd tady na fóru je zkušeností dost, angličtiny bych se fakt nebál, osobně jsem u OEC 4 roky a telefonoval jsem si s nimi jednou, ostatní vše po mailu nebo chatu, s angličtinou na tom nejsou nijak extra, ale vše bylo bez problémů

jinak pro srovnání platím u OEC 5 USD/RT, data, platforma OEC Trader zdarma, dál platím Sierru 25 USD/m (ta být nemusí, pokud bude vyhovovat OEC platforma, ale me SCH vyhovuje víc, tak ji mam napojenou na datafeed OEC).. toť vše, víc ani dolar

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
celá ta legrace CFD kontraktů u těchto market-markerů je v tom, že pokud jsem v pozici třeba long a zadám příkaz na uzavření pozice v zisku, tj. sell limit na nějaké ceně, tak cena trhu musí jít až za tuto hodnotu o velikost spreadu
příklad
jsem v long pozici na F.US100, což je klasický e-mini Nasdaq, ale CFD kontrakt u XTB a chci nastavit PT na 3200, jelikož mají spread 0,6 bodu rozdílu mezi bid/ask, tak trh musí jít až na hodnotu 3200,60 abych byl vyplněn v zisku na 3200, čímž vás hned okradli v případě vyplnění o 12 USD:-)
na druhé straně u stop-lossu, kdybych zadal SL na 3200, tak už vypadnu z trhu se SL na hodnotě 3200,60
toto je strašně důležité!!!, ono nejde ani tak o těch 1,20 bodu, což je 0,6 + 0,6 bodu spread, což je pak mimochodem USD 24 poplatek za obchod:-), jde o to, že nebudete o pár ticků, které jsou zde jako hodnota 0,01 dosahovat stanových PT a padat výrazně častěji do SL!!!
pokud si například vymyslím ziskovou strategii s RRR 1:2, riskuji 50 USD, profit 100 USD při 50% úspěšnosti, tak v momentě, že bych nedosáhl díky těmto "vychytávkám" market-makera PT ve 30% a naopak bych padal o 30% častěji do SL, tak asi tušíte, co by se s tím původně dobrým systémem stalo...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Spread prekonavas vzdycky a vsude...i na burze.

Konkretne k Nasdaqu u Bossa.cz:
lot je 40x index, 1 bod je tedy $40, spread je 0.70 bodu...tzn.ze obchod (=spread + nulovy poplatek) na 1 lotu te stoji $28

Na burze CME - NQ Nasdaq 100:
contract je 20x index, 1 bod je tedy $20, spread je 0.25 bodu a poplatek brokerovi/burze je asi 4 $....
...tzn. na 1 contract te obchod stoji $5 spread + 4$ RT fee....9$
....a protoze mas mensi paku tak na stejny lot jako u CFD u Bossa musis mit 2 kontrakty...takze celkovy pplatek bude 18$ misto $28 u CFD. Rozdil to je, ale neni to tak hrozny jak si lidi mysli. Samozrejme na scalpech to nejde...ale pro swingove obchodovani to takovy rozdil neni. A hlavne na burze nemuzes obchodovat 0.05 lotu.

Konkretne Nasdaq se pres CFD da na zkousku obchodovat...u jinych instrumentu uz je to ale horsi. Treba ropa ma na CFD spread 0.06 $ a na burze pouze 0.01 $....to uz je nesmysl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...