Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
flakac

X-Trade Brokers

Doporučené příspěvky

STP určitě nic nezkazí.
jsou ty komise za RT nebo vstup a pak + výstup?
Páku si můžeš jestli se nemýlím vybrat. pokud jsem naučený na 1:100 nebudu se nechat nutit do 1:200. navíc od vyšší páky bych se držel dál.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Komise sou za RT. Rozumíš ale co se snažím říct?
Pokud na běžném účtě (páka 1:200) otevču EURUSD 1 Lotu. A trh poskočí o 50 pips, tak na účtě po odečtení nákladů na spread (280Kč) budu mít cca 9720Kč.
Pokud ale stejný obchod otevřu na STP, tak protože je tam páka jen 1:100, tak po poskočení trhu o 50pips budu v zisku jen 4790Kč. (Náklady na otevčení obchodu 210Kč)

Pokud bych chtěl zisk (pro porovnání) tak vysoký, jako na běžném účtě, musel bych otevřít na STP dvojnásobnou pozici, tzn. 2Loty, no ale náklady by pak byly 420Kč, tzn. při 2Lotech na STP a poskočení trhu o 50pips budu v zisku jen 9580Kč. (tzn. vyšší náklady na STP jak na běžném účtu)

Ještě dopřesním, že XTB má pro STP maximální páku 1:100.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
ano je to přesně tak, čekal jsem, jestli se nad tím nesmyslem někdo pozastaví a uvede věci na pravou míru, páka má pouze vliv na velikost zablokovaného marginu, což znamená, že s větší pákou ti broker zablokuje menší margin, který je potřeba na ovládání kontraktu, a proto můžeš obchodovat větší kontrakty s větší pákou, aniž bys potřeboval větší účet (máš stejně peněz na účtě, ale broker blokuje menší zálohu), ale vždy bude u jednoho lotu třeba EURUSD pohyb o 1 pip 10 USD

je třeba více studovat pane black.juice:-)

je to stejné třeba u e-mini Nasdaqu, tam je pohyb o jeden bod za 20 USD, ale broker ti zablokuje základní denní margin třeba 500 USD, ale když držíš pozici přes noc, tak už třeba 2200 USD

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Zdravím, moc děkuju za doplnění mezery. Opravdu jsem asi někde pobral špatné informace o páce, které sem měl v hlavě jako samozřejmost. Vážně sem žil v tom, že páka nemá vliv jen na margin, ale také na pohyb. Díky za info. Tím pádem se STP od XTBčka opravdu oproti běžnému účtu vyplatí.

Ještě jednou díky.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
JPS Napsal:
-------------------------------------------------------
> STP určitě nic nezkazí.
> jsou ty komise za RT nebo vstup a pak + výstup?
> Páku si můžeš jestli se nemýlím vybrat. pokud
> jsem naučený na 1:100 nebudu se nechat nutit do
> 1:200. navíc od vyšší páky bych se držel dál.
>

A duvod proc by ses drzel dal od vyssi paky.
si udelas na vyssi paku jinou ta a mm ne paka nic neresi.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
cipinek Napsal:
-------------------------------------------------------
> ano je to přesně tak, čekal jsem, jestli se nad
> tím nesmyslem někdo pozastaví a uvede věci na
> pravou míru, páka má pouze vliv na velikost
> zablokovaného marginu, což znamená, že s větší
> pákou ti broker zablokuje menší margin, který je
> potřeba na ovládání kontraktu, a proto můžeš
> obchodovat větší kontrakty s větší pákou, aniž bys
> potřeboval větší účet (máš stejně peněz na účtě,
> ale broker blokuje menší zálohu), ale vždy bude u
> jednoho lotu třeba EURUSD pohyb o 1 pip 10 USD
>
> je třeba více studovat pane black.juice:-)
>
> je to stejné třeba u e-mini Nasdaqu, tam je pohyb
> o jeden bod za 20 USD, ale broker ti zablokuje
> základní denní margin třeba 500 USD, ale když
> držíš pozici přes noc, tak už třeba 2200 USD
>
> čekám na signál, ten z trhu nepřichází a tak čekám
> dál...
> "Když dokážeš dobře odhadnout lidskou mysl náhoda
> nemá šanci." Jigsaw z filmu Saw 5

Presne tak vetsi paka mensi margin ale vetsinou kazdej doporucuje mensi paku abych prej nemel velke ztraty.
Ja sem neposlechl ani zkusenejsi traderi a stale preferuji vetsi paku jak 1:100

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
to dansafe:

Tuto radu nepotřebujete, potřebujete jiného brokera :-)

to miravorlik:

Obchodujete u XTB? No tak to potřebujete jiného brokera :-)
Jinak teď vážně, každý broker má pro rozdílné kontrakty rozdílné marginy, takže v tomhle neporadím, XTB nepoužívám. A pokud nemají přehled marginů na netu, v platformě, další signál najít jiného brokera...

T.S.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
miravorlik Napsal: ------------------------------------------------------- > Zdravim mám problém dnes už kalkulačka na stránkách XTB není ..zkoušel jsem svojí v excelu ale někde dělám chybu mužete mi prosím říci kde ? Me to sedi, kdyz to vynasobim, tak jediny rozdil je v tom jestli se to pocita z Ask nebo Bid ceny...kdyz jdu long nebo short. Ty rady zmen brokera jsou sice namiste, ale pro takoveto objemy 0,05 lotu budes tezko hledat vhodnou alternativu. Na vyzkouseni je XTB okay. Pro seriozni obchodovani jedine na burzu...zadne bucketshopy.

25604

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
No už jsem to dal nějak dohromady ale dalo to zabrat, jiného brokera ? A doporučení pro nováčka? Stačí nějakej link pak už se podívám, vím že jich je mnoho a pro nováčka vybírat je časově děsně ztrátová záležitost. (td) Koukal jsem na plus 500 jako uživatelky pěkně přehledné ale co se týče analýzy katastrofa tak ted zkouším XTB, platforma XTB dobra, mnoho instrumentů k obchodu. Ale urči bych ještě dál něco porovnal. Jde mi o komodity a swingové obchodování. ;)

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Taky si myslím, hlavně mám podporu v CZ. Zatím jsem teda ve fázi backtestingu a částečně paper-traidingu, ale až vychytám slušnou stabilně profitabilní strategii a půjdu na "ostro", tak třeba do té doby ještě narazím na něco vhodného ale zatím vyhovující XTB. ;)

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Zapojte se do diskuze

Příspěvek můžete vložit nyní a registrovat se později. Pokud máte na serveru účet, přihlašte se a příspěvek bude publikován pod Vašim uživatelským jménem.
Poznámka: příspěvek bude uveřejněn po schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na tento příspěvek..

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Předchozí obsah byl obnoven.   Smazat obsah editoru

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.