Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

k výše uvedenému : nevěřte slepě tomu co kdo řekne - jestliže "známý" prohlásí, že miniloty na FX nejsou možné a že to je praktka MM brokera, nebudu to brát jako 100% jistotu . To je Guru Efekt.
Napsal jsem do IKON finance a přišlo mi potvrzení, že jsou agenturní proker čistě STP, automatická exxekuce, non dealing desk. Nabízení miniloty. hm?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vessy:
Promiň, ale to co jsi napsal je pěkná kravina. Pokud již obchoduji ziskově, náklady jsou pro mne to nejdůležitější!Pokud mám průměrný obchod 50 USD, 5 USD poplatek je 10% náklad, 15 USD poplatek je 30% náklad. A to už je sakra rozdíl. Pokud zobchoduji měsíčně 100 kontraktů, rozdíl činí 1000 USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Spousta obchodníků, hledajíce prvního brokera, nemá jednoduchou situaci. Obvykle volí mezi dvěmi variantami - USA broker x CZ broker (pokud se tak dá pojmenovat ten, kdo v naší české kotlině zprostředkuje přístup k obchodování).

Rozdíl v pojmech broker v USA a v ČR je marginální. V ČR není žádný broker typu IB apod., existují tu pouze velcí hráčí typu XTB, Colloseum (či jak se to jmenuje) a menší, kteří se tváří jako profesionální broker, ale jedná ve většině případů pouze o někoho, kdo mi vytváří iluzi trhu (tzv. Market Maker - MM) a bere mnou zadané obchody proti mě.

Při volbě brokera, samozřejmě poplatky hrají velmi významnou roli, podle mého názoru by větší roli měla hrát spolehlivost brokera a jak se mohu spolehnout na data, které mi posílá, ale zejména na jeho loajálnost vůči kvalitnímu poskytování služeb, ne jen soustředění na vlastní zisk.

Kvalitní český zprostředkovatel by tedy měl mít za cíl získat spread, ne ještě jako bonus profitovat na pozici otevřené proti klientovi - protože mu tvoří trh. Toto je však praxí velkého množství těchto "brokerů" typu MM (někteří se za toto označení dokonce stydí nebo jej zamlčí - např. při telefonátu na zákaznickou linku XTB mi bylo sděleno, že oni MM broker nejsou, přestože na všech svých lákacích akcích toto neskrývají, ale zabaleno do spousty balastu to tak nějak vyšumí).

Mohu posoudit zkušenost jak s USA brokerem (IB), tak českým MM (XTB) a minimálně data se tam liší, poplatky se liší výrazně. Na druhou stranu IB vyžadají počáteční vklad $10.000, zatímco XTB u těch nových účtů "jen" 10.000 CZK - ponechám stranou, že se s tímto kapitálem nedá rozumně začít. Naopak XTB umožňuje mini (dnes už údajně mikro) loty, u IB je potřeba obchodovat celé kontrakt nebo mini (ty ale nemají tak dobré plnění).

Taže závěrem, není potřeba jen posuzovat poplatky (tímto poplatkem je samozřejmě i poměrně velký spread ve srovnání s poplatkem za otevření a zavření pozice u např. IB), ale celý způsob fungování brokera.

Tímto samozřejmě nechci ani naznačovat, že XTB jde po klientských stoplossech, ale je k zamyšlení, když mi někdo tvoří trh a vidí mi všech karet, zda je tak solidní, že této výhody nevyužije. Možná je to jen náhoda, z mnoha fór i některých mých obchodů u XTB je patrné, že SL působí jako magnet na cenu - pokud se cena blíží SL, tak ji přitáhne, ačkoliv u XTB na STP účtu svíčka této hodnoty nedosáhne - asi vítr.

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maaca:

Na záčátku stránky uvádíš poměrně nepřesné informace, tak jen pro pořádek - u STP účtu je počáteční kapitál 100.000, tzn. s 20.000 můžeš otevřít tak maximálně účet Standard, který nemá s burzou v pravém slova smyslu nic společného.

Jako poplatek neúčtují jen spread, jak píšeš 110-120 / lot, který ti přijde tak směšný, ale zvášť poplatek za otevření pozice ve výši 0,003 % z objemu obchodu a zvlášť za uzavření pozice opět 0,003 % z objemu obchodu. U komodity (těch pár co tam je) to je $5, tedy $10 za RT.

Jen abychom si nalili čistého vína.

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

foglik:

Ano, obchoduji na STP. Svůj účet jsem zakládal ještě před tím, než XTB přišlo s těmi novými typy účtů, které nabízí teď. STP v té době bylo jakýmsi podúčtem a mohl si ho zdarma založit každý, kdo reálně obchodoval. Teď už to nelze. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravíčko, zajímalo by mě, jaký máte názor na STP u XTB. Už nějakou dobu obchoduju reál na běžném účtě, docela to jde, ale občas mám pocit, že S/L mají opravdu magnetickou sílu (td) Proto bych rád zkusil STP.

Ale k dotazu, všude XTB reklamuje, jak sou [bold] náklady na otevření pozice na STP nižší [/bold] , jak na běžném účtě. Pokud ale počítám správně tak to tak není. Příklad: EURUSD, 1 Lot, spread na běžném účtě 1,4 Pips = 280Kč [bold] (PÁKA 1:200!) [/bold] . Na STP by to pak bylo, průměrný tržní spread 0,6 = 60Kč plus komise 0,006% = 150Kč. Tzn náklady na 1 Lot 210Kč. To je sice míň, ale [bold] není jádro problému v páce??!! [/bold] Protože na [bold] STP je páka pouze 1:100!! [/bold] Tzn. musím přeci otevřít dvojnásobnou pozici, abych došel ke stejnému zisku jako na běžném účtě a to logicky znamená dvojnásobné náklady. Což by znamenalo náklad 420Kč na 2 Loty na STP a tím stejný výsledek jako na běžným účtě s 1 Lotem, jen vyšší náklady.

Počítám správně? ! :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Komise sou za RT. Rozumíš ale co se snažím říct?
Pokud na běžném účtě (páka 1:200) otevču EURUSD 1 Lotu. A trh poskočí o 50 pips, tak na účtě po odečtení nákladů na spread (280Kč) budu mít cca 9720Kč.
Pokud ale stejný obchod otevřu na STP, tak protože je tam páka jen 1:100, tak po poskočení trhu o 50pips budu v zisku jen 4790Kč. (Náklady na otevčení obchodu 210Kč)

Pokud bych chtěl zisk (pro porovnání) tak vysoký, jako na běžném účtě, musel bych otevřít na STP dvojnásobnou pozici, tzn. 2Loty, no ale náklady by pak byly 420Kč, tzn. při 2Lotech na STP a poskočení trhu o 50pips budu v zisku jen 9580Kč. (tzn. vyšší náklady na STP jak na běžném účtu)

Ještě dopřesním, že XTB má pro STP maximální páku 1:100.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ano je to přesně tak, čekal jsem, jestli se nad tím nesmyslem někdo pozastaví a uvede věci na pravou míru, páka má pouze vliv na velikost zablokovaného marginu, což znamená, že s větší pákou ti broker zablokuje menší margin, který je potřeba na ovládání kontraktu, a proto můžeš obchodovat větší kontrakty s větší pákou, aniž bys potřeboval větší účet (máš stejně peněz na účtě, ale broker blokuje menší zálohu), ale vždy bude u jednoho lotu třeba EURUSD pohyb o 1 pip 10 USD

je třeba více studovat pane black.juice:-)

je to stejné třeba u e-mini Nasdaqu, tam je pohyb o jeden bod za 20 USD, ale broker ti zablokuje základní denní margin třeba 500 USD, ale když držíš pozici přes noc, tak už třeba 2200 USD

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...