Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

Spread + nulový poplatek... ale když ti to natáhnou a místo $28 se zaplatí přes $100, nebo o více v případě nějakého reportu, kde to bude trader reklamovat, když obchody neprobíhají na centralizované burze s přesnými a kontrolovatelnými pravidly?
MetaTrader má přímo modul pro lehké zabrždění, nebo popostrčení ceny ve prospěch bucketshopu (brokera) ;-)
U Metatraderových brokerů, když začnete live obchodovat rozumné peníze, začnete pozorovat větší a větší rozdíly ve své live platformě na cenovém grafu a na grafech jiných brokerů, platforem.

Takže asi tak. Více k tomu psát nebudu :-) Nevidím důvod platit za obchod $200, když to můžu mít s férovými pravidly za $20.

T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Podle me si tim kazdy musi projit. Nemuzes zacatecnika posadit do F1. Zacina se u motokary :-)
Mam taky negativni zkusenosti s natahovanim plneni na MetaTraderu...ale to se nestane dokud neni zakaznik ziskovy. Takze do zacatku s 0.05 lotem je to okay. Je to lepsi nez jit jako uplny zacatecnik primo na burzu obchodovat jeden kontrakt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Koukám je to 50:50 ... řekl bych že je to dost individualní téma a každému muže vyhovovat něco jiného a zpravdila vím že každý prosazuje to svoje. Každopádně si nějaký ty brokery uložím do poznámek a ve volnem čase si pročtu jejich pravidla, tím nic nezkazím. (tu) A jsem si zla jist že na toto téma tu najdu ještě mnoho diskuzí pro porovnání názorů ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miravorlik,
ano každému vyhovuje něco jiného, ale v první řadě jde o peníze a to Vaše peníze, pokud chcete obchodovat české akcie, tak si klidně vyberte něco z českých luhů a hájů, pokud chcete komodity a US trhy, neni jediný důvod se o český brokery vůbec zajímat, nemají šanci konkurovat v poměru cena/kvalita a nabízené služby, což Vám ostatně potvrdí i zástupci českých brokerů (ale samozřejmě jen ve slabší chvilce a mimo záběr kamer :))
další zkušenosti najdete třeba tady www.elitetrader.com/br/

pokud chcete testovat, opět tady na foru najdete dost typů třeba pro hodně časté Ninju Trader nebo Sierru Chart, jak získat data apod


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Je tady někdo, kdo[bold] skutečně sám [/bold]obchodoval s XTB a měl s nimi negativní zkušenost? V účtu BASIC píšou o fixních spreadech (i když jsou velké jak sviň..) a nulových skluzech, což zní celkem dobře. Třeba tady výše někdo napsal, že nenápadně natahují spready, pokud to sám skutečně viděl a není to info typu jedna babka povídala tak je to špatné. Zajímá mě jak moc féroví jsou, pokud je zákazník ziskový, jestli dělají naschvály a v platformě se začnou vyskytovat nějaké záhadné chybky a zamrznutí, tak to potom nemá cenu. Pročítala jsem si forum, ale je to hodně off topic a reálných zkušeností málo a když už, tak jsou příspěvky staré několik let.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jj, klidně se ptej - pozitivní odpovědi ode mě nečekej. Ale je fakt, že moje zkušenost se váže k roku 2012 a počátek 2013. Ty nové účty neznám.

Ve zkratce:
- natahovali spread v době vyhlašování zpráv
- zvyšovali limitní odstup v době vyhlašování zpráv
- spread velký jak brno - mě dycky fascinovali tím, jak hlásali, že je u nich vše zdarma - ale že spread je vlastně formou poplatku, pokud není tržní, a to hodně velkého, to už šeptali za rohem
- data se neshodovala s tím co jsem viděl na svém účtu a účtu přednašejícího na webináři atd.

První měsíc live jsem zhodnotil účet o 30 %!!! Od druhého už jsem se blížil zhodnocení nule, SL nápadně vycházel na tick přesně - přestože jsem věděl, že obchoduji proti MM, nechtěl jsem věřit, že si dovolí jít tak okatě proti mě, a proto jsem zadával SL do platformy. Možná, že kdybych ho měl mentální, tak často by nebyl na tick, ale to jsem u ropy a zlata neměl odvahu.

Lidi se tam střídaj jak na běžícím pásu, je zajímavé, že vždycky o sobě tvrdí, že jsou dlouholetí úspěšní tradeři. Jejich odbornost je asi taková: webináře a odpovědi mají bezvadně naučené, moc se nemění, ale co si myslet o firmě, jejichž jeden z hlavních analytiků opakovaně tvrdí (vlastně tvrdil, poučil jsem ho, jak to tehdy bylo ;)), že Lehmani a celá krize byla na konci roku 2009... Tak asi tak.

V ČR bych nehledal ani omylem - ani pro FX!!!

EDIT: A mimochodem, nikdy bych neobchodoval v platformě, jejíž "výrobce" nabízí vlastní "kur*ítko" na data, aby s tím mohli "šibovat" jak se jim zlíbí!!! Já měl XTB na vyzkoušení strategií, potřeboval jsem ID strategie na futka projet v reálných obchodech, ale na minilotech (bo na ropu jsem měl např. SL $600, tak jsem to nechtěl testovat na full nebo mini u IB) ... no byl to hloupý nápad.

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja jsem s nimi take obchodoval. Bylo to v roce 2010, to byval na eurodollaru jeste fixni spread 3 ticky. Demo v pohode, realne penize zezacatku stejne jako demo, taky v pohode. Jakmile jsem byl v plusu a vycashoval prvni penize, zacal se Metatrader chovat divne, myslel jsem ze mam nejak zaneradeny pocitac, preinstaloval jsem dokonce i cele Windows. Po druhem vycashovani zisku zamrzala platforma pri zadavani prikazu cim dal vic i na 15 sekund. Pouzival jsem limit prikazy, kdyz jsem nenastavil slipage, tak se me vyplnil prikaz jen v tom pripade, ze sla cena behem toho zamrznuti proti me. Kdykoliv sla mym smerem, tak se prikaz nevyplnil. Pozdeji ani se 3 ticky slipage nastavenymi v platforme. Bylo mi divne uz to, ze mi poradili abych si nastavil vetsi slipage v platforme...ale proc by clovek nastavoval slipage na LIMITni prikaz? Kdyz jsem si dal stezoval po telefonu, tak mi nakonec taktne naznacili, ze jsem asi moc narocny a abych obchodoval nekde jinde. Stezovali si taky ze delam moc rychle obchody, ze scalping nepodporuji. Slo o to, ze jsem v nekolika pripadech dal na eurodollaru SL asi 25-30 ticku a slo to proti me hodne rychle, tak se ten SL proste vyplnil, samozrejme s nekolika ticky slipage. Takze me rekli, ze takhle proste ne, ze to je scalping a to se nepodporuje. :S
Penize mi vyplatili behem 3 dnu uplne standartne bez problemu. Byl jsem celkove za 3 mesice v zisku neco pres 60 tisic korun.
Najdete si na googlu jak funguji forexove bucketshopy a pochopite, tohle nejsou klasicti brokeri ale vydelecne moneymachines, ktere jsou de facto v protizajmu se svym zakaznikem. Na vyzkouseni za male penize se to da, ale na dlouhodobe vydelavani vetsich penez rozhodne ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michal-admin:

Co je špatného na slově, které je normálně používáno - jedná se o běžné označení dílů, zejména u elektroniky a IT techniky, které mají mimo své primární funkce také sekundární - porouchat přístroj chvilku po tom co uběhne záruční lhůta. Používají jej jak renomované časopisy, tak renomované weby?

Je otázkou času, než nám zlidoví stejně jako pokřik jednoho nejmenovaného klubu...

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> nepřestává mě fascinovat, co jste schopní řešit..
Me to taky fascinuje. V ramci diskuze a uzitecnosti je to k nicemu. Akorat to zahlcuje vlakno a lidi se nedozvi nic k tomu o cem to je. Jestli nekdo nekde napsal tvrdy Y misto I je uplne jedno. Stejne jako jestli nekdo napsal slovo t@k nebo t#k nebo jinak. Navod jak zabit diskuzi je: davejte co nejvice prispevku mimo tema diskuze, nejlepe tim ze budete hodnotit jake kdo napsal kde I nebo Y apod....
MLUVTE JEN K VECI a tim pomuzete vsem co to ctou a diskutuji.
Me osobne vadi vsechny prispevky ktere nejsou k danemu tematu...at uz je to tady nebo na jinych forech. A jsem pro aby to obcas admin promazal v ramci zachovani ctivosti tematu. Aby se zamezilo tomu ze admin bude mazat co se mu nehodi do kramu, mohl by byt ve vlakne jen nenapadny odkaz na smazany prispevek. Tim by melo vlakno daleko vetsi informacni hodnotu pro lidi kteri to ctou zpetne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To simpson7,danek

Popravde zatim mi xtb pripadal jako jediny broker s relativne prehlednym cenikem se vsemi potrebnymi udaji pro vypocet ztraty na spreadu. Bez ohledu na kvalitu brokera se jim tohle neda uprit, proste jsem si v excelu udelala tabulku kde jsem naflakala data z ceniku a bylo to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lidi,
obchoduji u XTB na účtu basic, s částkou cca vždy kolem 70 000,- co je na konci měsíce nad 70 000,- si posílam na účet jako kapesné. Musím bohužel jako klient účtu basic povtrdit veškeré negativní argumenty, které zde popisujete. Dneska mi člověk od XTB oficialně po telefonu potvrdil že účet basic je u xtb MM.

Nabídl mi však že účet Profesional kterej XTB nabízí a je již STP. Minimální částka vkladu je 100 000 což mi nepříjde moc.Nemáte někto s tímto účtem u nich zkušenosti? Logicky si myslím že by měl fungovat jak má a žádne překážky ze strany XTB, které by šli v obchodě proti vám by se zde jako u basicu neměli objevovat. Můžete toto někdo potvrdit?
Komise by měli být razantně nižší jako poplatky u basicu. Láká mě mít peníze v Česku a možnost je mít do 24 hodin na účtu kdykoliv budu potřebovat.

Díky a hodně úspěchů všem


Kobla 18 :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...