Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

dobrý den
CHtěl bych se zeptat
Ve sloupci B:B zapisuji datum ručně (1.1.2012) A ve sloupci C:C mám vzorec který mi vyhazuje dny v týdnu(pondělí,úterý...) a o něco dál mám tabulku kde chci aby se mi tyto dny ze sloupce C:C započítávaly a dál vyhodnocovaly (počet win obchodů,loss obchodů,win%....atd.v jednotlivých dnech).
ALE.... vzorce v tabulce fungují jen když zapíšu ve sloupci C:C dny ručně !!!!(není tam žádný vzorec).

jde to nějak obejít aby se v tabulce vyhodnocovaly i dny které mi vyhazuje vzorec ????

Přeji krásný den..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

máte chybu ve vzorci; není potřeba násobit jedničkou, pokud máte 2 podmínky a neoddělujte středníkem

chcete, aby obě podmínky fungovaly současně - logické A - toto docílíte násobením podmínek *
pokud požadujete logické nebo, tak použijete součet + a uzávorkujete, jak potřebujete

počet win obchodů ve středu:
=SOUČIN.SKALÁRNÍ((D4:D6="středa")*(V4:V6>0))

- zde obě podmínky vrací buď pravda / nepravda a součin značí, že musí platit současně a fce skalární součin potom sčítá výslednou pravdivostní hodnotu

den týdne; PL -> výsledek podmínky na jednom řádku
středa; 50 -> 1*1= 1
středa; -30 -> 1*0 =0
úterý; 50 -> 0*1=0
suma = 1 a to je pořet ziskových obchodů ve středu

suma win obchodů ve středu:
=SOUČIN.SKALÁRNÍ((D4:D6="středa")*(V4:V6>0)*V4:V6)
- pokud vynecháte podmínku ve vzorci, tak bere hodnotu buňky (ne logickou) - zde je navíc oproti minulému vzorci přidán sloupec zisků/ztrát a dostanete tak sumu zisků ve středu

vzorec je pro vyhodnocení na jedem list; název listu DENIK! si do vzorce doplňte podle svého sešitu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Balian Napsal:
-------------------------------------------------------
> Potřeboval bych poradit jak spočítat celkovou
> vydělanou částku pro jednotlivé patterny
>
> Tak teda:
> -Ve sloupci A:A mám poskládané patterny tak jak
> jsem vstupoval do obchodů (0/v;2v;0/100)
> -A ve sloupci B:B mám zisky i ztráty tak jak jsem
> postupně obchodoval
>
> no a já bych chtěl aby se mi do tabulky
> zapisovala celková částka jednotlivých
> patternů..nějak takto:
>
> 0/v 800
> 2v 600
> 0/100 200


bez pomocných sloupců mohou vypadat vzorce takto:
- suma 0/v
=SOUČIN.SKALÁRNÍ((A:A="0/v")*B:B)
- počet 0/v
=SOUČIN.SKALÁRNÍ((A:A="0/v")*1)

analogicky pro ostatní patterny a můžete přidávat další podmínky - dny v týdny, jen ziskové, ztrátové, ...


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Balian:

pro přehlednost ve vzorcích, hlavně když máte několik podmínek, zvažte používání pojmenovaných oblastí:

=SOUČIN.SKALÁRNÍ((patern="0/v")*(dentydne="středa"))

mě na orientaci přijde přehlednější než:

=SOUČIN.SKALÁRNÍ((Denik!A10:A12="0/v")*(Denik!B10:B12="středa")

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AHOJ

to jadvig

nevím proč ale tento vzorec pro win obchodů ve středu mi nezabral

=SOUČIN.SKALÁRNÍ((D4:D6="středa")*(V4:V6>0))

stále mám stejný problém...

do sloupce C:C zadávám ručně datum..třeba 1.1.2012
a ve sloupci D:D mám tenhle vzorec který mi vrací dny v týdnu(středa;čtvrtek..atd.)

=KDYŽ(C14="";"";C14)

a k tomu mám z pásu karet v záložce.. Domů/formát čísla, nastaven formát.. vlastní.. kde jsem zadal .....dddd.

nemůže být i tohle ten problém??

Protože když vzorec ze sloupce D:D odstraním a dny píši ručně ten vzorec dole funguje.
ale to mi fungovalo i u toho mého starého vzorce.

=SOUČIN.SKALÁRNÍ((D4:D6="středa")*(V4:V6>0))

Přeji krásný den...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Balian:

ano chyba je ve vašem vzorci ve sloupci D:D

sloupec D:D Vám nevrací dny v týdnu, ale zase celé datum, takže vzorec nemůže fungovat. Vlastní formát slouží jen pro jiné zobrazení data.

Do sloupce D:D musíte použít vzorec

=DENTÝDNE(C4;2)

- tento vzorec Vám datum převede na den v týdnu a potom s tím dále pracovat. Vzorec Vám dá pořadové číslo dne v týdnu (pozor na správný typ) - ikdyž zde zase použijete vlastní formát čísla pro textové zobrazení dne v týdnu, v dalších vzorcích musíte používat číselné označení (1-7) dnů v týdnu.

vzorec potom bude vypadat takto:
=SOUČIN.SKALÁRNÍ((D4:D6=3)*(V4:V6>0))

Pokud chcete používat pro dny v týdnu text a ne čísla, tak ten text musí být v buňce zapsán - ne jen zobrazen přes vlastní formát čísla. - číselnou hodnotu dne v týdnu nejlépe převedete na text přes fci index, abyste nemusel používat několik vnořených podmínek když

Váš zápis pro skalární součin je méně přehledný a problém by nastal pokud by některé podmínky neplatily současně, ale byla mezi nimi logická hodnota nebo - proto jsem poslal jiný zápis.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DOBRÝ DEN
můžu mít ještě jeden dotaz....už jsem tu nechtěl ani psát protože si připadám jako v soukromém vláknu
a jako břídil....ale nedá mi to...

Jde z backtestu vytáhnout P/L za jednotlivé týdny???

ve sloupci C:C mám zapsané dny (4.1.2012;5.1.2012....)
ve sloupci D:D mám zapsané jednotlivé dny formou čísel (1;2;3....) které mi dává vzorec =DENTÝDNE(C14;2)
A ve sloupci V:V mám P/L (profit/loss)

Jde mi o vytvoření tabulky (týdení cíle) do které by se mi zapisovl zisk po týdnech
A potom bych s těmito daty dál pracoval.

Přeji krásný den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Balian:

jsou 2 možnosti:

1) vypíšete si datum začátku a konce každého týdne a toto potom zahrnete do podmínky ve skalárním součinu:

....(C:C > počáteční datum daného týdne)*(C:C
2) použijete fci. WEEKNUM a dále to bude stejné jak pro DENTÝDNE - do skalárního součinu zahrnete jen příslušný týden, který vás zajímá
- u této fce. si projděte nápovědu ať zjistíte, co přesně vrací a kdy může nastat chyba (nepoužívá Evropskou normu)

zkuste více používat google a nápovědu excelu - zrovna zde se nabízelo, když už jste v předchozím použil fci. DENTÝDNE, že podobná fce. bude i pro týdny v roce - aplikace je potom úplně stejná jako v předchozím případě

ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...