Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

Dobrý den,
může mi prosím vás někdo pomoci s pár příkazy v excelu? Nemyslím si, že pro někoho kdo s nim již nějakou dobu pracuje to bude těžké.
1) Mám několik patternů označených v jednom sloupci a ve druhém si značím "S" jako short "L" long. Potřebuju vypočítat např. kolikrát se objevuje celkem pattern řekněme 2v a dále kolikrát z toho tam je 2v short a long.

2) Ještě bych to potřeboval dále trochu zkomplikovat a vypočítat kolik se vydělalo pro short a kolik long. (toto už bych dal nejspíš do kupy, kdybych vědel bod 1)

3) Jaký je příkaz pro to bych dle data zjistil den, který se automaticky vypíše do příslušné buňky ?

Počet jsem vypočítal pomocí countifu což není tak hrozné ale ve skládání funkcí jsem zatím trochu mimo.


Díky moc za pomoc (tu).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Miro díky za odpověď, až budu mít více času tak se na to podívám, ačkoliv se mi to zdá vcelku těžké se v tom zorientovat (kontingeční tabulky).

Já spíš zkoušel něco ve smyslu... Když je A1 short a zároveň A2 v plusu pak k A3 přičíst 1...moje logika je v tomhle trochu mimo zdá se :).
GL (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po několikahodinovém trápení jsem konečně pochopil problematiku kontingenčních tabulek, jen mám teď problém s tím jak vypočítat kolik obchodů bylo dle určených dní.
Mám v jednom sloupci datum (A1-A1000 řekněme) a v druhém sloupci den (B1-B1000)...kde mám akorát B1=A1 atd. akorát změněnou tabulku na dddd. No ale když si dle kontingenční tabulky chci vypočíst kolik obchodů bylo např. v pondělí tak mi to nevypisuje dny, ale datumy. Určitě existuje lehký fígl, který momentálně nevidím...díky za help (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opět potřebuju pomoc. Jde o banalitu, prostě potřebuju nějak "uzamknout" určitou hodnotu. Abych to ujasnil...řekněme, že mám řádek A2 kde je vzorec =A1+E3 no a já potřebuju aby když to přetáhnu dolů (třeba do řádku 654) tak aby se přičítala hodnota k A1 hodnota daného řádku, ale E3 aby bylo stále E3.

A1+E3
A2+E3
A3+E3
A4+E3
A5+E3

Myslím, že jsem to srozumitelně vysvětlil a díky za rady (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No teď po několikaměsíčním se motání paper / bt a furt dokola jsem si řekl, že začnu úplně od nuly a zbacktestoval jsem teď půl roční YM (1.4.-1.10.2011), kde jsem bral všechny signály / patterny finwinu v jeho základní podobě. Jako druhý krok mám naplánován filtr, kterým jsem už replayoval před pár dny / týdny takže nic extra nového a možná je to ztráta času, ale věřím, že se zase posunu o kus vpřed.

Časem to určitě zveřejním ten rozdíl a tak...jen řeknu, že za půl roku jsem nastřádal kolem 1300 obchodů takže to bude mravenčí práce všechny obchody projít a vyfiltrovat... :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den, tak potřebuju opět poradit...tentokrát s jednim příkazem.
Mám sloupec MAE kde je několik desítek hodnot a já potřebuju, aby když se tam nachází hodnota 5 nebo X tak aby se do sloupce (který jsem si vytvořil) napsala hodnota 5....to samé pro hodnoty 10,15,20 atd..

Pro info např. jsem zkoušel =KDYŽ('Obchodní deník'!AD6="X";5; KDYŽ('Obchodní deník'!AD6 kde AD6 je hodnota MAE. Mám se ještě co učit v excelu....


Díky za help. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vytvořené BT mi prostě nesedí. No řekněme, že mám v sloupci hodnoty MAE 10,5,15,X,20,30,50,10,5 a prostě se mi do sloupce vypíše pětka, pokud se v daném sloupci nachází hodnota 0-5 případně X. Když se nachází něco jiného tak se vypíše do sloupce X.

V tomto případě tedy postupně: X,5,X,5,X,X,X,X,5...těžko se to vysvětluje. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jenže já potřebuju dvě podmínky...jednu pro to když je tam 5 a podruhé když je tam X...nevím jak jinak udělat fci "a zároveň"...srry ale to je moje věc proč mi nesedí..prostě si chci udělat svuj deník. MFE mi funguje skvěle ale to je jednodušší, dny v týdnu, různé patterny, DD atp. už mám takže nehledám jiný deník. A pár jsem si jih stáhl pro inspiraci co se fcí týče, ale buď je nedokážu rozluštit a nebo a to hlavně, se tam nenacházejí.

Dost deníků už ani není k dispozici.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...