Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim, dal jsem si dohromady xls tabulku pro Backtest WoodieCCI na trhu e-mini SaP500, zadávám jen LONG/SHORT a VSTUP/VÝSTUP a samo mi to přepočítá zisk na každý obchod a protože při backtestu počítám jen s close úsečky automaticky mě to i v případě, že by ztráta měla být větší zapíše jen ztrátu stop-lossu, mě to ulehčí pak práci takže pokud má někdo zájem, soubor přikládám, jen přejmenujte na .xls Hodně zdaru

19766

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,
hledam radu.... v mem BT mi nejde cpocitat cetnost ....a nechapu proc.
v sloupci Y mam cisla 8,0,8,0,3,6..... kdyz zadam funkci =COUNTIF( Y4:Y20;8) tak mi vyhodi 0, ale kdyz misto 8 napisu 0, tak mi to spocita dobre ,ze 2..... no nevim cim to je , daval jsem to i jako "8" ale ani tak.....a uz sedim na tim pekne dlouho....
diky za odpovede

bb

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Nevíte někdo, proč nefunguje vložení CORREL do buňky po stisku tlačítka?

Sub Button2_Click()
ActiveSheet.Cells(1, 1) = "=CORREL(B1:B4;B1:B4)"
End Sub

Pokud umažu = v uvozovkách a nechám vložit jen text, do buňky se ten vzorec vloží. Když před něj ručně potom dopíšu =, korelaci vypočítá. Ale vložení přímo ve skriptu to hodí chybu 1004, vůbec nechápu proč. Když místo CORREL vkládám třeba SUM, funguje to jak má. Dík za rady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den
chtěl bych se zeptat ..
Jde v excelu vypsat pomocí vzorce počet win a loss k jednotlivým dnům v týdnu,tak aby se mi to automaticky zapsalo při každém dalším zapsaném obchodě ??
Třeba: pondělí...win 14
loss 15

když dny mám zapsané třeba ve sloupci A
a win a loss v jednom společném sloupci B

Už s tím bojuji docela dlouho ale nejsem schopný na to přijít :S
Děkuji a přeji krásný den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

já rovnou pro dané dny sestavuju vzorec, kde odkazuju přes "=když" a jednou z podmínek si dávám aby v tvém sloupci A = např. "pondělí"; ještě lepší je použít rozpětí větší a menší a dny psát třeba po=1, út=2... pak si v buňkách kde určuješ(odkaz ze vzorce když), které dny Tě zajímají zadáš třeba po a čt a na sloupec B (win/loss) dáš někam bokem třeba =COUNTIF(B:B;"win") a =COUNTIF(B:B;"loss"). Takže v buňce s countif win zjistíš počet win od pondělí do čtvrtka :) a w countif loss naopak prohry za stejné období.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

HOnz@

Ahoj
díky za reakci
ale nějak to nechápu...asi jsem natvrdlej:)

Když mám ve sloupci A1:A10 zapsané dny formou slova a chci vypsat počet těchto dní (třeba pondělí)
mám vzorec =COUNTIF(A1:A10;"pondělí") tento vzorec zadám třeba do buňky C1 a to mi dá počet pondělků z daného sloupce.

V sloupci B1:B10 mám hodnoty Win/Loss

Do sloupce C2 potřebuji dostat Win (za všechny pondělky)
a do C3 potřebuji dostat Loss (za všechny pondělky)

No a to je to na co nemůžu přijít a to jak jsi to napsal, nejsm zrovna moudrý:)
ale díky.

cílem je zjistit které dny v týdnu dosahují nejlepšího profitu.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj,

1) C2 a C3 jsou buňky, nikoliv sloupce.
2) =COUNTIF(A1:A10;"pondělí") -> počet pondělků je Ti asi na prd. Když budeš mít ponděleční výhry a prohry.

3) možný postup

G1="den který hledáš"
dál dej E1 => =když(A(A1=G1;B1="win");"SearchWinOK";když(A(A1=G1;B1="loss");"SearchLossOK";0)) a opět roztáhneš dolů

do libovolné buňky dáš =countif(E:E;"SearchWinOK") a vedle si dáš =countif(E:E;"SearchLossOK")


a budeš mít vypsán počet loss a win a dál zjisti %win :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Balian:

Podívejte se na funkci "součin.skalární" nebo maticové vzorce. Nebudete potřebovat žádné pomocné sloupce a ani několik vnořených podmínek.

sloupec A = dny v týdnu
sloupec B = win/loss

Win pondělí
=SOUČIN.SKALÁRNÍ((A:A="pondělí")*(B:B="win"))

Loss pondělí
=SOUČIN.SKALÁRNÍ((A:A="pondělí")*(B:B="loss"))

Win úterý
=SOUČIN.SKALÁRNÍ((A:A="úterý")*(B:B="win"))

atd.

fce. bere v úvahu celý sloupec. Výhodnější je použít dynamicky pojmenované oblasti, kdy se vám daná oblast automaticky zvětšuje s novými zadanými obchody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím odborníky v Excelu

Nerad znovu otravuji ale mám ještě jeden dotaz

Potřeboval bych poradit jak spočítat celkovou vydělanou částku pro jednotlivé patterny

Tak teda:
-Ve sloupci A:A mám poskládané patterny tak jak jsem vstupoval do obchodů (0/v;2v;0/100)
-A ve sloupci B:B mám zisky i ztráty tak jak jsem postupně obchodoval

no a já bych chtěl aby se mi do tabulky zapisovala celková částka jednotlivých patternů..nějak takto:

0/v 800
2v 600
0/100 200

moc děkuji a přeji krásný den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

povím Ti ne příliš sofistikovanou verzi - do hlavičky sloupců si dej C1 0/v; D1 2v; E1 0/100

od řádku 2 níž v C2 zapiš a následně roztáhni fci =KDYŽ(A2=$C$1;B2;0); v D2 roztáhni =KDYŽ(A2=$D$1;B2;0); v E2 roztáhni =KDYŽ(A2=$E$1;B2;0); tyto sloupce můžeš klidně skrýt a vytvoř si 3 buňky kde dáš =SUMA(C:C) pro 0/v; =SUMA(D:D) pro 2v; =SUMA(E:E) pro 0/100. Tam zjistíš celkový výsledek. Doporučuju ještě výsledky přepradovat do postupu vhodný pro graf, ať vidíš i vývoj. Protože finální výsledek může mít mizivou vypovídající hodnotu, když si nespočteš třeba DD, nebo alespoň na grafu neuvidíš jak se dařilo.


Ale jsou i další, efektivnější způsoby jak na to.

H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...