Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

Hugos Napsal:
-------------------------------------------------------
> @goha: Na změnu formátu v závislosti na jiné buňce
> by mělo stačit i podmíněné formátování s použitím
> vzorce.


Dobrý den,
děkuji za reakci na můj dotaz, ale vypadá to, že jsem se vyjádřil nedostatečně. Upřesním tedy svůj požadavek.
Toto řeší nové obarvení buňky, ale při vepsání jiné hodnoty do "rozhodující buňky"se předchozí nově obarvená buňka vrátí do původního stavu a obarví se nová, pokud se její hodnota shoduje s hodnotou zadanou. Já bych potřeboval, aby už ta jednou obarvená buňka v tomto stavu zůstala a postupně se nově obarvovaly další buňky, až nakonec zůstanou nově obarvené všechny.

Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

luk.h Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj,
> já bych zkusil funkci podmíněné formátování přes
> funkci "Formátovat pouze buňky obsahující ...".
> Tak nějak, jak je to znázorněno na obrázku.
> Původní formátování buňek bude smícháno s tebou
> nově definovaným.
> Lukáš
>
> -----
> Nejrychlejší způsob, jak dosáhnout cíle, je pomalu
> ... ale zase ne zbytečně pomalu.


Díky, upřesnění viz:
Dobrý den,
děkuji za reakci na můj dotaz, ale vypadá to, že jsem se vyjádřil nedostatečně. Upřesním tedy svůj požadavek.
Toto řeší nové obarvení buňky, ale při vepsání jiné hodnoty do "rozhodující buňky"se předchozí nově obarvená buňka vrátí do původního stavu a obarví se nová, pokud se její hodnota shoduje s hodnotou zadanou. Já bych potřeboval, aby už ta jednou obarvená buňka v tomto stavu zůstala a postupně se nově obarvovaly další buňky, až nakonec zůstanou nově obarvené všechny.

Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@goha: Aha, tak na to asi opravdu bude potřeba použít makro.
Sice nevím, k čemu má tato specialitka sloužit, ale možná by to šlo s odstupem i úplně jinak a bez makra ... já se snažím makrům vyhnout jako čert kříži a zatím se mi to naštěstí daří:).
Lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji pěkný den.
Můžete někdo poradit,mám takovýto problém.
Když při zavírání excelového backtestru ,dám uložit provedené změny ,objeví se mi takováto hláška.

"Změny nebyly uloženy do souboru BeckTestr_v74f.xlsb0,protože došlo k narušení sdílení.Pokuste se o uložení do jiného souboru."

Neděje se to vždy ,ale tak z 50%.
děkuji za pomoc.Luboš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 2 týdny později...

Pokud máš sloupec čísel, které jsou získány výpočtem přes vzorec, tak bývá obvykle problém, že při kopírování lidi zkopírují vzorec a ten pak odkazuje na chybné buňky. Chce to při vkládání místo Ctrl+V zvolit přes pravé tlačítko možnost vložit jinak a potom vybrat hodnoty. Tím se ti zkopírují výsledná čísla bez vzorců. Pokud svůj dotaz myslíš jinak, tak ho zkus upřesnit. Přikládám obrázek je z Excelu 2010, ale ve 2007 to funguje stejně.

18789

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Netušíte, prosím, jak nějakým rozumným způsobem lze v neseřazeném výběru (sloupec) najít kolikátá (co do vzdálenosti v počtu řádků od první hodnoty ve výběru) je první menší/větší hodnota než nějaké číslo (zadané pomocí vzorce) ? Výběr je vždy jen několik buněk v řadě, z celého sloupce.

Díky


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...