Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nebo už z logiky je podmínka kde alespoň jedna z vytyčených věcí musí platit. No a já jsem spokojen...jsem hrozný puňta takže mam vypyplaný backtester a teď už jen dofiltrovat pár obchodů. :) Časem dám k dispozici pokud bude zájem.
Ještě musím předělat dny páč jsem si tam všiml chyby..ale teď na to nemam náladu.
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Toto vlákno by se mohlo jmenovat, pomozte tomu zoufalci spec799..:D. Mam další dotazy...radši víc ať sem na nějaký čas nemusím zase :), snažil jsem se to nalézt na netu, ale pořádně nevím ani přesně jaké heslo zadat, takže se omlouvám za zdržení.
1) jak nastavit u buňky, aby když buňka na kterou odkazuje je prázdná tak aby se nevypisovala chyba typu #hodnota!.(prostě když předešlé buňky ze kterých se něco vypočítává jsou prázdné, tak aby "fce" vyčkala do doby než se do nich vypíše hodnota a buňka tedy zůstane prázdná.
2) jak "uzamknout" jeden řádek tak, aby se zbylé klasicky scrolovali, ale řekněme nadpis zústal.
3) když mám zobrazen den normálně z datumu tak jak dle fce zjistit např. kolikrát tam ten den je -> řekněme, že řádek 7.6.2012 mám převeden na denvtýdnu tedy čtvrtek, jenže teď když dám např. fci =countif(řadek;"čtrtek") tak to excel bere pořád z hodnoty toho dne..tedy 7.6.2012 tudíž žádný čtvrtek tam "nevidí".

Díky za help, cením si toho. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to spec799

ad 1) podívejte se v nápovědě excelu na následující funkce: JE.PRÁZDNÉ; JE.CHYBA; JE.CHYBHODN; JE.LOGHODN; JE.NEDEF; JE.NETEXT; JE.ČISLO; JE.ODKAZ; JE.TEXT - pomůže Vám to v psaní podmínek a mnohdy je to výhodnější použít než jen " " (uvozovky)

ad2) klikněte na první řádek, který se má rolovat a dejte [bold]Ukotvit příčky[/bold]. Excel2007 -> Zobrazení -> Okno -> Ukotvit příčky

ad3) do funkce countif musíte vybrat celý sloupec, nebo nějakou oblast dat, ze které chcete získat hodnoty
datum si převedete v pomocném sloupci na den v týdny , tak jak to máte =DENTÝDNE(A2;2) a potom použijete
=COUNTIF(A2:A14;4) - dostanete počet čtvrtků v oblasti;

Link to comment
Sdílet pomocí služby

¨to spec799

ještě malá poznámka k funkci countif

1) pokud se fce countif odkazuje na jednu jedinou buňku, tak dostane výsledek 1 nebo 0 - tzn, jestli konkrétní řádek splňuje kritérium =countif(A2;"sobota") = 1 nebo 0

2) pokud se fce countif odkazuje na oblast dat/sloupec, tak dostanete celkový počet výskytu kritéria v oblasti =countif(A2:A14;"sobota") = 5

3) pokud zapíšete podmínku do prvního řádku oblasti následujícím způsobem: =COUNTIF($A$2:A2;"sobota"), tzn. zamknete první část oblasti a poté tento vzorec roztáhnete dolů, tak na každém řádku dostanete pořadí výskytu daného kritéria a toto můžete použít pro další filtraci - zajímají Vás zvlášť např. první obchody dne, atd.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak jsem slíbil tak sem dávám svůj obchodní deník. Není vyloženě profi, ale mě osobně zabral asi tak 30 hodin typuju. Je tam ještě několik much, které časem vyladím, doufám, že mě kdyžtak i upozorníte na chyby...výpočty by měli jinak být správné.

Deník je navržen především pro finwiňáky, případně si to budete muset malinko upravit, ale nevím jestli se v tom vyznáte:).
[bold]1. list (Obchodní deník)[/bold]
- před zapisováním obchodů do deníku je třeba v horním menu napsat TRH (NQ,YM,TF,ES, nebo FDAX), podle čehož
se vypočítá komise + hodnota ticku, dále počáteční kapitál
- deník obsahuje povinné položky -> datum, směr, vstup, jednotlivé výstupy, P / L dle výstupů, Bankroll dle výstupů
- dále obsahuje položky -> den (název dne, dle datumu(který se napíše klasicky 1.3.2011 např.)), č. obchodu, trh se
přednastaví sám po napsání datumu
- pak je tu položka SL, která je nepovinná, RT, Q se nastaví samo, čas je třeba zadávat bez dvojtečky např 17:48(1748)
- pak jsou tu nepovinné MAE, MFE, které ale doporučuju vypisovat (pak jsou v deníku listy MAE/MFE, kde se
vypočítávají doporučené hodnoty)
- v prvním listu je pak ještě vypočítán automaticky win / loss, drawdown, ztráty v řadě, zisky v řadě

[bold]2 a 3 list[/bold] jsou MFE, MAE hodnoty, kde je i souhrnná tabulka, která obsahuje počet obchodů, které se vejdou do SL / profitu...výsledné RRR a celkový zisk

[bold]4. list[/bold] obsahuje výpočty pro celkový počet long / short dle jednotlivých patternů, dále úspěšnost na tu či onu stranu a výdělek patternu

[bold]5. list[/bold] je určen pro výpočty vstupů dle času (15:30-18:00), obchody / dny, úspěšnost jednotlivých dnů

[bold]6. list[/bold] Equity Curve, se kterou je třeba si trochu pohrát (především vybrání dat, kdy v ukázce mám pouze 22 obchodů)
- v equity je i lineární (ideální) čára

[bold]7. list[/bold] obsahuje jednotlivé formy position sizingu od banálních typu UPFA, dále fixed fractional model, ffm v podání LW a jako čtvrtý fixed ratio model

[bold]8. list[/bold] je pak celkový přehled, kde mám vypsané zvlášť trendové patterny finwinu, protitrendové, celkový počet obch. na pattern, počet obch. long / short, celková úspěšnost, úspěšnost na tu či onu stranu, zisk v $, celkový počet obchodů, win / loss
- počáteční stav účtu, hrubý profit, komise, profit včetně RT, profit (RT+slip1tick(tady mám ale nastaveno 5, takže případně upravte)), kolik % profitu činí komise, nejnižší stav, nejvyšší stav, max drawdown, průměr na obchod, ztrát po sobě, zisků po sobě, kolik procent účtu je drawdown.
- win day (max zisk), loss day (max ztráta)
- nakonec jednotlivé dny a ještě pár koláčů


Nevím jak se vám bude deník zamlouvat, určitě to chce zvyknout si na něj, spousta věcí se v něm dala udělat určitě jednodušeji...nevím jak moc použitelný je pro nefinwiňáky
- je možné, že po smazání dat se rozhází grafy...v odkazu je BT s asi 22 obchody na ukázku

Ať slouží svému účelu (tu)

www.edisk.cz/stahni/67523/prochy_denik.xls_8.52MB.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...