Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Kdyz uz je tu rec o DD, tak ja to delam takhle:
Mam sloupec, ktery pocita maximum equity, napr. kdyz equity je ve sloupci D a zacina na radku 90, tak vzorec pro sloupec E je =MAX(D$90:Dx), kde x je cislo aktualniho radku a hned dalsi sloupec je DD, ktery se spocita jako rozdil techto dvou sloupcu =Dx - Ex.

Adam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

arosa:
DD je nejlip vyresen genialnim a jednoduchym vzorcem ktery tu predal agent na predchozi strane! dlouho jsem si s tim lamal hlavu a ted prislo genialni resini v podobe nenarocneho vzorecku...clovek hleda kolikrat veci hrozne slozite:) AGENT (tu) mimochodem neviter jakej je rozdil mezi pocitanim RRR a Profit factor, myslel jsem ze RRR je soucet win / absolutni hodnota souctu loss a PF je jen soucet win/soucet loss, ale to jsou podobne cisla (v MSA me to dava jiny cisla)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jenal
Diky za slova chvaly :) , kdyby me slo este takhle pekne obchodovani jak ty vzorecky , to by byla parada.
Nevim jestli ta otazka smerovala na me ohledne toho RRR a Profit factoru.
Urcite by to pripadne zas nejak slo vykoumat v tom excelu.

V jine diskusi nick - Jelda - popisuje RRR takto ---- K tomu RRR: je to podil prumerneho ziskove obchodu a prumerneho ztratoveho obchodu, takze si mel treba 23 obchodu, ktere vydelaly 9640, a 20 ztratovych obchodu, ktere prodelaly 5000 (20*250 - tvuj SL) - zisk vyjde 4640, RRR je 420/250=1.65------

to by slo urcite nejak osetrit to automaticke pocitani toho RRR.Profit factor urcite taky.
Jestli s tim chces nejak to pomoct zapracovat do tveho deniku , dej vedet juknu na to (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chcel by som poprosit niekoho skusenejsieho o radu s funkciami.
Neexistuje nejaka funkcia, ktora by za mna automaticky vyplnila S/L? Mozno take nieco existuje len to neviem medzi funkciami najst. Backtestujem 6 patternov na obidve strany - t.j. 12 unikatnych moznosti S/L (aj ked sa realne niektore budu opakovat). Zjednodusene vyzera situacia nasledovne: Tri stlpce A, B, C. Stlpec A sa da vyplnit 6 moznostami (A1, A2, A3, A4, A5, A6) pricom ide o text. Stlpec B sa da vyplnit 2 moznostami (B1, B2) pricom ide o text, resp. v pripade nudze o cislo (Short = 0, Long = 1). Stlpec C je samotna funkcia, kde bude nieco ako> ak stlpec A = A1 a stlpec B = B1 resp = 0 potom C = 150. Rovnaka funkcia by sa zrejme dala pouzit na vyplnanie PT co by mne a zrejme aj inym znacne urychlilo backtest.

Budem vdacny za akukolvek radu (mozno bude stacit aj nazov funkcie)!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pepe2000:
Hledal jsem to samé co Ty (funkci která by mi automaticky doplňovala PT a SL dle toho o jaký pattern a směr se jedná ) Chtěl jsem to vyřešit obdobným způsobem jako Ty, nakonec mi ale pomohl Agent. Tímto mu ještě jednou děkuji! (tu)
Link na stažení rozpracovaného deníku s touto funkcí je na stránce 11 tohoto vlákna.

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Renooo:dakujem pekne! Vyzera ze to ma iba sest moznosti bez ohladu na stranu trhu S alebo L. Ale nevadi skusim sa s tou funkciou viac pohrat. IF poznam len som ju este nevidel s tolkymi zatvorkami.

to Gio_CZ: Dakujem aj Tebe! Popozeram a pripadne tu potom upnem moju verziu dennika ked to niekoho bude zaujimat.

Drzte sa a vela $$$! :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...