Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak jsem za pomoci - Jiris109 - pridal k memu deniku drawdown za pomoci klasickych vzorecku v excelu.Plus me to ukazuje max pocet ztrat. a zisk. obchodu za sebou a dalsi veci.Je to denik pro forex. uplne dodelany jeste neni, ale vzorecky nejsou zamcene tak se treba nekomu neco bude hodit, muzete rozebirat a pitvat.

Stahovat muzete tady : www.4shared.com/file/64238049/b1b62175/Denik1.html

PS: to same jsem napsal i do diskuze - "obchodni denik",protoze se to tyka asi obou diskuzi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to agent:

bohuzel takhle jednoduchy to neni...v tomto pripade musi byt ztraty po sobe, v pripade realneho drawdownu muze byt mesi ztratami i win, , jde o to prekonat uroven nejvyssiho high-viz posledni dva radky->z minus39 jsme skocili na +2...slo by ale udelat pomocne okno, ktere by merilo nejvyssi hodnotu v rade a cele se to pocitalo od toho (coz neni spatny napad)-mrknu na to!

ostatne pitvam se ve VBA a tam by uz nemel byti problem...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jenal:

nojo - drawdown jako takovy to asi neni - ale ja osobne jsem potreboval vedet prave to jaky nejvetsi pokles v rade do ziskoveho obchodu jsem mel. Ono mas pravdu ze kdyz to jde do -39 pak je zisk 2 a pak by treba byla znovu ztrata treba -10 tak by to melo ukazat -47. Melo by to vlastne ukazovat ztratu az do chvile kdy ziskovy obchody vynulujou ztratu.Ja se to prave snazim vyresit pres ty pomocny sloupecky a nepouzitvat VBA, protoze to za prvni neumim :) a za druhy i dost lidi tomu nerozumi, jestli se me to povede tak to sem dam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen pro info jak na výpočet DrawDownu:

sleduje se křivka equity (respektive prochází se obchod po obchodu) a jakmile začne klesat, zaznamená se její vrchol. Dále se zaznamenává (s každým dalším obchodem) vzdálenost od vrcholu směrem dolů. Pokud se křivka dostane nad poslední vrchol, vše se nuluje, a získali jsme poslední DD (samozřejmě že to musí být nejvyšší hodnota tohoto záznamu), a při dalším vrcholu vše opět znova. Pak se mezi těmito hodnotami vyhledá ta nejvyšší.

Docela pochybuji, že toto někdo vyřeší pomocí vzorců a pokud ano, bude to několikanásobně složitější než pomocí VBA.

Aleš


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Agent,

na první pohled to vypadá OK a elegantně jednoduše. Gratulace (tu)

nemám vzorečky v listech moc rád :)


Přeji hodně zdaru

Aleš

P.S: mimochodem nevýhoda vzorčeků je, že pokud se sešit víc rozroste (hodně řádků i vzorců) nastane trošičku problém s přepočítáváním listu a taky ten soubor potom umí krásně "kynout" (třeba 50MB není problém :) ).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alec

No s tim VBA verim ze jde delat spousta veci.Ale bohuzel to neumim. Casem se na to VBA asi budu muset podivat,ale je to trochu pohodlnost ,protoze me tetka staci to resit vzoreckama.Denik si delam tejdeni a mesicni.Ten co je na stazeni je ukazkovej na vymejsleni.A co me ta tabulka ukazuje je pro me plne dostacujici.Samozrejme treba na komodity a jine veci nebo treba kdo obchoduje ruzne paterny a ruzne vystupni strategie by ta tabulka musela byt o dost slozitejsi a tam by asi nastal problem.

Dik zes na to mrknul
At se dari (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenaL Napsal:
-------------------------------------------------------
> Gio_CZ:
> pouzitim funkci IF a CountIF a SUM si bohate
> vystacite!!! Pouzijte napovedu, funguje skvele...
>
> _________________________________
> -=the only limits are those we create=-

Znova jsem si prošel nápovědu a v ní uvedené příklady použití jednotlivých funkcí ale jediné co mě po dvou večerech napadlo bylo vytvoření pár pomocných buněk/sloupců, které bych následně skryl. V jedné bych za použití funkce IF přiřadil jednotlivým patternům nějakou číselnou hodnotu, v druhé provedl totéž s Short a Long, ve třetí bych hodnoty z obou předchozích buněk sečetl a na závěr bych k jednotlivým výsledkům přiřadil odkaz na jednotlivá pole tabulky na stránce Settings. Toto však určitě není optimální/spráné řešení k docílení toho o co mi jde. Mohl by mi někdo pomoct, napovědět mi, navést mě na správnou cestu?

Díky

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gio_cz

Jestli to chapu dobre tak ty si sam vyplnis udaje do ty tabulky a pak chces aby se to samo doplnovalo do tech sloupcu podle paternu a podle long a short ? - je to tak ?
Stahnu si ten tvuj denik a kouknu na to , ale asi spis v sobotu nedeli.
Dam urcite vedet, ale myslim ze by to slo i bez pomocnej skrytejch sloupecku a jinejch hlouposti a bez pouziti VBA.
MAs Excel 2007 nebo jakej?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...