Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

COLOSEUM


Pavla

Doporučené příspěvky

futurest:

ak ste narazali na moj prispevok, spomenul som v nich 2x ze moja skusenost nieje s coloseom, ale inym "obchodnikom" s cennymi papiermi. podotykam ze s licenciou

co sa tyka menoveho rizika: trosku mi pripominate naseho byvaleho ministra financii , ten tiez ked vyrobil na menovom riziku obrovsku stratu ukazoval na ine krajny ze to robia ta isto :) , namiesto toho aby zaistil poziciu proti menovemu riziku, mame miliony fin instrumentov ktore to umoznuju, ale stale sa bude niekto takto smiesne vyhovarat, je to skutocne na smiesne ale nie pre pana ktoremu spolocnost vyrobila stratu.

na otazku kto mohol vediet ze koruna posilni voci dolaru snad ani nechcete pocut odpoved :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 257
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Prijde mi fer, ze pokud uz tady nekoho rozebirame, tak ten nekdo se take ucastni plodne diskuse, takze pokud jste z Colossea, tak je to dobre. Diky futurest, ze jste vstoupil do diskuse.

Slova kolegu o jejich ztrátách nemohu soudit. Ja jsem v roce 2001 u Colossea obchodoval na vlastni ucet ke sve spokojenosti. Exekuce byly rychle, vzdy potvrzeno telefonicky, par preklepu v uctech promptne vyreseno. Poplatky za otocku sice $50 dolaru, ale jednalo se o full-service a v ceskem jazyce, pro mne to svou hodnotu melo a nelituji toho, dneska bych uz volil discount a predpokladam, ze bychom se na nem nejak dohodli.

Jestli jsou motivace nastavene tak jak rikate, tak to neni tak hrozne jak zminovali kolegove. Mne by prislo hodne kratkozrake, kdyby slo jen o jednorazove vyzdimani klienta. Diskuse se nam priostruje, co jsem chtel rici to jsem rekl, kdo necha obchodovat sve penize nekym jinym, tak musi dopredu pocitat s tim, ze to take nemusi vyjit. Za sebe diskusi koncim.

Diky futurest za vyjadreni, uz bylo na case ;)
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny. Jak vidím, máme všichni jeden základní problém a to je transparentnost.

Co se týká investorů, tak je nasnadě, že pokud nebudou asset managers minimálně jednou v roce na internetu každý den např. po dobu jednoho týdne, nebo měsíce prezentovat online (kdy nakoupí a prodají) své denní obchody včetně všech doprovodných nákladů s jasným výsledkem viz. každý manuál tradera, budeme zde moci diskutovat pořád dokola. Jedině tehdy se může bez diskusí ukázat jak je daný trader/ společnost úspěšný v daném čase. Pokud tato transparentnost nebude, nikdy se naše společnosti v tomto ohledu nestanou úspěšnými a respektovanými správci našich investic, jako jeden z pilířů naší vlastní diverzifikace.

Vyzívám tedy všechny společnosti ať už je to Colosseum, Afin, BH atd. (protože ve všech, aspoň doufám, se najdou fandové obchodování), aby výše uvedený krok učinili (klidně per obchodník a),b),c) nebo jen vybraný). Pak naše diskuse ať už pravdivé nebo tendenční ustanou. Pravda je zde jen jedna. Net Profit/Loss ve vztahu k jinému obchodníkovi/společnosti. Jasné, transparentní, ve stejném čase za stejných podmínek a hlavně bez zavadějících informací.

Bude-li poté každá smlouva vymezena jasnými pravidly pro dané typy aktiv a obchodů, přesně specifikovaným způsobem nakládání s prostředky pro daný rizikový (zdůrazňuji požadovaný) profil, včetně online informací pro investora týkajících se jeho portfolia, s právem ukončit správu v jakémkoli čase bez sankcí (vyjma nákladů na uzavření obchodů) protože žádný argument o budoucích lepších časech nemusí být investorem akceptován, nebudu se bát diverzifikovat prostřednictvím takových traderů/společností.

To je vše, děkuji za reakce
Přeji všem dobrý obchod
Mirek (tu) [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Futurest:
Objektivně musím říct, že jsem přes Coloseum nikdy neobchodoval. Můj kontakt skončil s paní na telefonu, která nerozuměla obchodování a na řadu mých otázek měla odpověď: "na to se musím zeptat našeho experta, který momentálně není přítomen". Domluvil jsem se s ní tedy na další termín (kdy měl být k dispozici i onen expert), zavolal jsem a situace se opakovala, expert nebyl přítomen a odpovědí jsem se nedočkal. Nedozvěděl jsem se už ani, kdy onen expert bude přítomen. Tak jsem s nimi skončil, nepůsobilo to na mě důvěryhodně.

Své názory na Coloseum opírám také o zkušenosti druhých lidí, které jsou výhradně negativní. Bohužel, je mi to líto, ale já neslyšel nikoho, kdo by mi říkal, jo tam jsou borci, vydělal jsem díky nim majlant. Není nikoho, kdo by mi vás doporučil. Jen sem tam někdo přijde se slovy "již nikdy více". Možná, že spokojení klienti Colosea jsou tajnůstkáři, kteří se nechlubí, nevím. Možná, že jste se zlepšili a v poslední době třeba už klientům vyděláváte, konec konců když kdokoli kouká do grafů dostatečně dlouho, tak nakonec získá cit a intuitivně dokáže řadu věcí odhadnout. A tak pozitivní ohlasy se třeba jednou objeví, nevím.
Ale zatím je to podivné. Třeba takový W. Buffet byl úspěšný obchodník a tak založil fond. Dnes jsou i v čechách jeho příznivci. Dle mého názoru zhodnocení jeho fondu v posledních letech sice není nic moc, ale sem tam jej někdo doporučuje. Je to průhledné a zaslouží si úctu. Když se podíváte zde na finančníku na diskuzi o Fiu, převládá pozitivní názor na tuto brokerskou společnost. Proč, do prkýnka, na vás mají všichni pifku? Proč se tady skoro nikdo Colosea nezastává, kruci? Tedy kromě vás přímo z Colosea. Proč, krucinál, nikde na internetu není klub spokojených obchodníků z Colosea?

Mám hodně známých, sem tam mi někdo něco doporučí, nebo mluví pochvalně - o IB, Fiu, Brokerjetu České spořitelně, Buffetovi, Woodiem atd. Ale nikdy mi nikdo nedoporučil Coloseum. O tom jsem slyšel jen posměšky, nebo negativní info. Hernajs, proč?

Možná se vám to nečte dobře, ale píšu to bez emocí, se snahou o objektivitu. Víte nám ostatním, co v Coloseu neděláme, včetně mě, je celkem šumák jak se vám daří. Když budete super, budu obchodovat přes vás, ale zatím tomu tak není. Bohužel. Co si myslíte, že vede ostatní, aby sdělovali ostatním takové věci o vaší společnosti? A kdyby to byl jeden člověk, ale oni jsou to v podstatě všichni, co o vás něco vědí. Proč?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Futurest
Chtěl jsem se vás ještě zeptat na tento bod, co jste napsal:
"V soucasnosti je u sluzby Saturn od zacatku roku cca 20%, u Venus je to cca 25% po odecteni vsech poplatku. Jsou tam i klienti, kteri maji nakoupenou 3x Venus."
Moc tomu nerozumím. Můžete mi to prosím vysvětlit?

A ještě jedna poznámka. Obchoduji přes IB. Peníze, které k nim na účet vložím se mi úročí, tedy každý den dostanu navíc nějaké ty dolary. Vy jste psal něco o tom, že u vás když k vám uložím své peníze, tak mi je budete ještě strhávat 1,8 % za rok. Pochopil jsem to správně?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe01 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Futurest
> Chtěl jsem se vás ještě zeptat na tento bod, co
> jste napsal:
> "V soucasnosti je u sluzby Saturn od zacatku roku
> cca 20%, u Venus je to cca 25% po odecteni vsech
> poplatku. Jsou tam i klienti, kteri maji
> nakoupenou 3x Venus."
> Moc tomu nerozumím. Můžete mi to prosím
> vysvětlit?
>
> A ještě jedna poznámka. Obchoduji přes IB. Peníze,
> které k nim na účet vložím se mi úročí, tedy každý
> den dostanu navíc nějaké ty dolary. Vy jste psal
> něco o tom, že u vás když k vám uložím své peníze,
> tak mi je budete ještě strhávat 1,8 % za rok.
> Pochopil jsem to správně?


Zdravim,

sluzby Saturn - 40 000 USD +21,7%, Venus - od 3 000 000 CZK +25, 41%, Jupiter - 6 000 000 CZK (bohuzel si nepamatuji vysledek) a Dist - 10 000 000 CZK cca 23%, jsou programy Asset managementu (managed futures) a investicni castky spravovane Colosseem a od pocatku roku je celkovy vysledek po odecteni ztrat a poplatku.. Byla zde bohuzel serie kdy se tolik nedarilo, serie tri ztratovych mesicu,byly to prvni tri meisce v roce, do ktere kdyz clovek vstoupil mohl se dostat do ztraty cca 13%, timto se omlouvam panu pavelnovi, jelikoz se zminoval o sluzbe Saturn, kde je doporucena doba investice 2 roky a bohuzel je jako jediny z programu je podminen "polatkem" 5% za predcasny vyber, tudiz se mohl dostat na vyse zminenou ztratu, podporenou kurzovou ztratou. Ale vzhledem k tomu, ze to byly prvni tri mesice, na vysledku to nic nemeni. Tudiz jste pane paveln mozna udelal chybu, ze jste tam nezustal. V soucasnosti jsou jiz vsechny managed account zajisteny proti padu dolaru. V lednu s tim nikdo moc nepocital a kazda sranda neco stoji.

U sluzby Asistent jsou rekl bych vskutku zajimave vysledky, ale zde rekl bych je kamen urazu, kdyz klient obchoduje lehkovazne, mnoho lidi zde prodelalo, vzhledem k relatine vysokym poplatkum 40 USD per side, ovsem full service s pristupem na ucet online s podporou maklere a zasilani onech analyz. Potrebny margin k drzeni techto pozic je 33 031,5 USD a ziskem 82 241,3 USD.

Sluzba MAX je urcena klientum, jez se obejdou bez podpory, poplatek je per side 15 USD.

Nebojte se zavolat asistentce, a kdyz budete chvili trpelivy, urcite se k Vam dostane clovek, ktery skutecne vi o cem mluvi. Nechte si zatim zaslat info podle prani na mejl. Takovyto lide maji nemalo prace, tak se prosim nedivte, ze si nemohou udelat cas hned kdyz nekdo zavola. V jednani muzu doporucit napr. pana Kadlece.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vloženo uživatelem: Pepe01
Datum: November 7, 2007 09:01PM

"A ještě jedna poznámka. Obchoduji přes IB. Peníze, které k nim na účet vložím se mi úročí, tedy každý den dostanu navíc nějaké ty dolary. Vy jste psal něco o tom, že u vás když k vám uložím své peníze, tak mi je budete ještě strhávat 1,8 % za rok. Pochopil jsem to správně?"

Ano, pochopil jste to spravne, poplatek za spravu uctu rocne 1,8% pouze z nominalniho vkladu. Tady se penize neuroci, ale zhodnocuji spekulacemi a tato prace je takto zpoplatnena.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To futurest

> V lednu s tim nikdo moc nepocital a kazda sranda neco stoji.

Máte pravdu stálo mě to hodně, ale moc jsem se tomu nezasmál. Směju se jen tomu, jak se neustále snažíte překrucovat fakta, která jsem zde uvedl a také krásně vypadajícím číslům o společnosti Colosseum.

> Byla zde bohuzel serie kdy se tolik nedarilo, serie tri ztratovych mesicu,byly to prvni tri meisce v roce, do ktere kdyz clovek vstoupil mohl se dostat do ztraty cca 13%, timto se omlouvam panu pavelnovi, jelikoz se zminoval o sluzbe Saturn, kde je doporucena doba investice 2 roky a bohuzel je jako jediny z programu je podminen "polatkem" 5% za predcasny vyber, tudiz se mohl dostat na vyse zminenou ztratu, podporenou kurzovou ztratou. Ale vzhledem k tomu, ze to byly prvni tri mesice, na vysledku to nic nemeni. Tudiz jste pane paveln mozna udelal chybu, ze jste tam nezustal.

Peníze jsem měl v Colosseu jeden a půl roku - takže to nebyl nějaký náhodný prodělek během pár měsíců. Těch 20% co jsem uváděl byla čistá ztráta! Nepište pořád něco co jsem nepsal. Děkuji. Žádné penále za předčasný výběr jsem neplatil.

> sluzby Saturn - 40 000 USD X%, Venus - od 3 000 000 CZK X%, Jupiter - 6 000 000 CZK (bohuzel si nepamatuji vysledek) a Dist - 10 000 000 CZK cca X%,

Ta čísla na první pohled vypadají velice pěkně. Ale!
1) Za první, porušujete zákon. Doporučil bych adminům aby váš příspěvek smazali. Propagujete zde vaše investiční služby a neinformujete o rizicích s tím spojenými, tak jak vám ukládá zákon. Cituji část §5 c) 429/2004 Sb.: je-li obsahem propagace též údaj o výnosu z investiční služby nebo investičního nástroje dosaženém v minulosti, investiční zprostředkovatel je povinen zajistit, aby obsahem propagace bylo též upozornění na to, že minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích, že investice obsahuje riziko kolísání hodnoty a že návratnost původně investovaných prostředků není zaručena...
2) Za druhé, po odečtení daní a kurzové ztráty z těch pěkných čísel bude přibližně NULA. Ano, je to potřeba ještě zdanit a odečíst pokles kurzu dolaru. Ale to vůbec nic neznamená. Prostě zákazníci Colossea měli smůlu, že poklesl dolar. Příště vám může Colosseum něco vydělat anebo taky prodělat. Je totiž nutné si uvědomit, to co zde pan futurest neuvedl a to riziko, které cituji ze zákona v předchozím bodě 1). Je to stejné jako jakákoliv jiná investice, kde nemáte nic zaručeno, může vám vydělat, ale i prodělat. Stačí se podívat na nějaké statistiky managed futures, jaké mají výsledky, například: www.autumngold.com/Statistics/LastReturn.php

> Sluzba MAX je urcena klientum, jez se obejdou bez podpory, poplatek je per side 15 USD.

Překlad z reklamštiny: Služba MAX je určena klientům, kterým otevřeme účet u PFG, kde jsou normálně poplatky asi 4,40 USD, ale přes nás budou obchodovat za 30 USD (2 x 15 USD - lepší je psát 15 USD per side, lidi tomu nerozumí a vypadá to levněji). Si asi myslí že budou obchodovat v češtině nebo co, platforma je normálně v angličtině - proto to nemá žádný výhody, když si to otevřou přes nás. Se vůbec divíme, že nám na to lidi skočí. Kdyby si účet u PFG otevřeli sami ušetřili by hrozný prachy. Ještě, že nečtou všichni Finančníka, zjistili by, že se dá obchodovat levněji a to bysme to mohli brzo zabalit: www.financnik.cz/forum/read.php?4,49984,53953#msg-53953
Stejně nechápeme, proč lidi vůbec obchodují přes ten náš MAX, když jich přes 90% prodělává - blbci, ještě tomu říkají školný :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pane pavelne, ja se tu nechci hadat. Informoval jsem se a Saturn se obchoduje realne od zari 2006. tzn skoro rok a ctvrt. Vy jste ho mel rok a pul..? Pouze u tohoto managed account je minimalni doba investice 2 roky, pouze zde je poplatek za predcasny vyber. Poplatek je smluvni. Doporucena doba je 3 roky. Mozna jste mohl za prvni mesice prodelat, ale v soucasnosti by jste videl zelena cisla. Zkuste nekdy zvazit doporuceni... Nechcete si u nas sjednat schuzku, aby jste se o tom neco dozvedel?

Pokud se vratite o par prispevku zpet, uvadite tam cisla vysledku sluzby saturn, kde tez nemate pouceni o rizicich, tak zkuste doporucit smazat i tenhle prispevek. Vy ale musite byt theatralni clovek, vubec se nedivim, ze na trzich ztracite. A mimochodem ja tady zadnou sluzbu nenabizim, jen informuji o realite zbytek diskutujicich a hlavne Vas, protoze to co jste psal z velke casti neni pravda. Napriklad to odmenovani zmn, no to jsem skoro nemohl docist konce, ale byl jste presvedcivy, kdybych nevedel jak to funguje, skoro bych Vam to veril.

btw: pekna lekce z reklamstiny, mate pravdu max je u PFG, zbytek sluzeb je u MF Global. PFG Vam nezridi Maxuv koutek. A kde jste vzal ty cisla o vysledcich klientu? Rika se podle sebe soudim tebe, vsichni nemusi mit vysledky jako Vy. Obzvlaste u Maxe a Asistenta je to hodne individualni, zalezi na kazde osobe, jak a kdy provadi prikazy a take na volatilite trhu.. Ty vysledky doporuceni u asistenta jsou vcelku pekne, zavolejte si treba o vsechny od zacatku roku, vcetne analyz, at mate co porovnavat..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pane futurest, dnes nemám čas, proto jen krátce. A poslední příspěvek k tomuto tématu, doufám, že už si všichni udělali názor sami. Snažil jsem se zde korigovat přehnané vychvalování služeb Colossea, kvůli dalším případným důvěřivcům. Aby si náhodou nevydělali jako já a to [bold]mínus 300 000Kč[/bold]. Nazačátku mi taky tak pěkně zpívali, když ptáčka lapali, stejně jako tady pan futurest.

Já žádné poučení o rizicích uvádět nemusím, ale vy jako zaměstnanec Colossea ano. Nejenže tím porušujete zákon, je to také neetické spamovat diskuze vašimi reklamami. A máte to i v pravidlech této diskuze: "Zákaz propagace. Fórum není místo pro bezplatnou reklamu."

Na MAXu jsem u vás nic neprodělal, naštěstí jsem se na ty velice předražený služby nenechal ukecat. Proto podle sebe nesoudím, jak píšete vy. Ty čísla o tom MAXu mám od člověka, který měl přístup k účtům Colossea. [bold]90% lidí u služby Colosseum Max prodělává[/bold]. Zkuste se příště taky někoho u vás zeptat, než tady něco napíšete.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím.
I já mám zkušenost s Colosseem...A ačkoliv jsem v něm nepřišla o peníze,moje zkušenost koresponduje s výše uvedeným - negativním.
Kdysi jsem se dívala na jejich stránky a v rámci komplexního prokousávání se hromadou informací,které člověk postupně třídí a škatulkuje ,mě zaujaly některé informace a proto jsem se na nich zaregistrovala.
Následoval telefon jistého mladíka z Colossea,který mě zahrnul otázkami,které byly jednoznačně zaměřené na získání informací,jak na tom jsem s vědomostmi ,zkušenostmi atd. Bylo evidentní,že byl specielně pro tuto činnost vyškolen ..... :-)
Několik naučených otázek z jeho šuplíku - rádobyopravdovýzájemovašiosobu - jsem ignorovala,nicméně - jsem slušně vychovaný člověk.Byla mi nabídnuta schůzka,/zajímala mě tehdy řada věcí, na které jsem si já bláhová myslela,že dostanu odpověď/,mno...jenže když se o pár dní schůzka potvrzovala,vyšlo najevo,že mi onen mladík v rámci jeho "manuálu na zpracování klientů " zapomněl říct,že JÁ musím do Colossea. Na to jsem neměla čas , ale hlavně chuť vystavit se na jejich domácí půdě nátlaku,který jsem zakusila po telefonu ....Takže ze schůzky sešlo. Později se ještě několikrát pokoušel mě kontaktovat , dokonce velmi nadšeně volal kvůli vynikající příležitosti právě v tomto okamžiku investovat do....!!!! - ale to už jsem se nedozvěděla,protože mi došla trpělivost.Skočila jsem mu do řeči a vysvětlila,že mě tyto zprávy nezajímají a investovat TÍMTO způsobem OPRAVDU NEHODLÁM. Rozhovor jsem slušně ukončila,že zavolám když budu od něho něco potřebovat,ale že není třeba jeho další aktivity....Snad pochopil,už měsíc je klid.
Toto vlákno čtu náhodou až dnes,ale vím jistě,že Colosseum by bylo tou nejposlednější společností ze všech,o které bych uvažovala při zakládání účtu.Celé to na mě zapůsobilo jako vlezlá snaha o manipulaci,jejíž výsledkem je velká nedůvěra z mé strany. I když nepochybuji o tom,že i zde jsou lidé na svých místech...:-)
Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to novafashion:

Naprosto stejna zkusenost.
Zaregistroval jsem se protoze jsem chtel vyzkouset jednu obchodni platformu.
Potom nasledovalo nekolik dlouhych ubijejicich telefonatu a nakonec pozvani ke schuzce kterou jsem odmintnul.
Ten clovek ac se tvaril velic znale a nekolikrat mi upozrnoval jak on uspesne obchoduje, tak kdyz jsem odvedl tema
od jeho zabehnuteho manualu k limitnim pohybum, tak vubec nevedel ktera bije :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim priznivce obchodovani,

tak jsem si prosel vlakno o C, a musim rict, ze co me na nem zarazilo nejvice, je zpusob komunikace uzivatele s nickem [bold] futurest [/bold] ...Pokud se mylim, tak se predem omlouvam, ale z diskuze na me futurest pusobi jako agent/zamestnanec fy C. Je-li to tak, pak me opravdu VELMI udivuje jeho zpusob komunikace se svymi byvalymi/budoucimi zakazniky. Cekal bych alespon zakladni zpusoby slusne oficialni komunikace (osloveni/slusne a spisovne reakce/ zaver + kontaktni info), pokud uz admini Financnika povolili vstup C na forum. Nic z toho se nekonalo, coz uz samo o sobe podle me ukazuje na serioznost lidi / fy kulturu, kteri tam pravdepodobne pracuji...Skoda, je to pro C pridana spatna reklama, jeste k te co tu ostatni pridavaji...

Fajn den & obchody!! :-) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravim,
vyjadrim sa k niektorym prispevkom diskutujucich

"na službe max predelava 90% obchodniku" --- služba je pre samostatnych traderov - tj 90% samostatnch traderov preraba. to je myslim bezne cislo na kapitalovych trhoch..
[bold] [/bold]

argumentacia na nickname futurest zo strany paveln mi pripadla ako zbitocne agresivna a hlupa (pardon za vyraz)

futurest tu nepropaguje ziadne inv.sluzby --- argumentuje. Argumentuje k teme, tj. k produktom. Citovat normy a zakony je uplne smiesne. --- podobne akokeby som ja chcel napadnut prispievatela do vlaka obchodne systemy za to, ze neuviedol mozne rizika.

Neverim ze vsetci klienti v Colosseum prerabaju. Myslim ze tí, ktori zarabaju sa tym nechvalia.

Sväty gral na trhoch neexistuje, obcas sa mi zda ze aj tu nachadzam viac teoretikov a virtualnych supetraderov ako je skutocna realita.

Colosseum urcite patri medzi CR brokerov s naj reputaciou. Samostatni obchodnici - profici urcite vyuziju sluby zahr. brokera lacnejsieho rychlejsieho a lepsieho.

Obchodnici, ktori chcu mat servis v ceskom jazyku , kvalitneho brokera ( Colosseum je IB Broker MF GLOBAL ) a su ochotni si zaplatit za spomenute benefity vyuziju sluzby colossea. Ja takych poznam a su spokojni. Zaujimave.


Zakladnou charakteristikou neuspesnych ludi je hladanie zodpovednosti u inych. Uspesni sa vzdy prv pozru na seba.

Pokojné sviatky a vela trpezlivosti vsetkym... (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...