Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Software


Libic

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 137
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,

taky neustále pátrám po platformě, přes kterou by šlo obchodovat širší pitové trhy - Interactive Brokers bohužel nabízejí jen elektronické. Zatím se mi podařilo najít jen FAST Trading Platform - broker GoFutures (www.gofutures.com) , a Open E - Cry (www.openecry.com). FAST Trading je hodně jednoduchý, má live grafy ale jen pár indikátorů. Zato neuvěřitelně nízké komise - od necelých $2 RT a intradenní margin např na E-mini S&P je $500 (u IB je to kolem $1900 ?). Přestože na svých stránkách mají uvedeno, že jsou k dispozici i pitové trhy (např. na CBOT), v programu se mi vždy zobrazily jen ty elektronické - možná to demo neumí.
Open E - Cry jsem ještě netestoval, zatím jsem se spíš poptával - program zřejmě neumí grafy, na to musí být software odjinud. Zato nabízejí slušný výběr trhů (alespoň jako dosud neobchodující papertrader mám ten pocit :) ), komise od $5.80 RT za elektronické, $14 RT za pitové trhy a $18 za opce.
Jako nevýhodu obou taky vidím, že nelze zadávat GTC orders - IB to mají, mám pocit, vyřešeno simulací i u těch burz, které GTC neakceptují.
Pokud by měl někdo s těmito brokery či programy v reálu zkušenosti, také bych byl vděčný za nějaké podrobnosti.

Hodně štěstí, Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Bohdane, přiznám se, že jsem úplně neporozumněl otázce...."chybí mi tam kombinované ceny"... ,ale pokusím se trošku dedukovat.... Součástí této platfomy je i něco jako free chart, což znamená něco jako "realné grafy zdrarma", které jsou ovšem pro reálné obchodování naprosto nepoužitelné a tudíž mně v této platformě vůbec nezajímají... Tuto platfotmu používám "pouze" pro vstup a výstup do/z pozic a sledování otevřených pozic + samozřejmně stav konta. Pro vyhodnocení realné situace na trhu používám realtime.barchart.com (za 40USD/měsíčně). Chci ještě zmínit, že obchoduji nyní ID YMM5 (mimi Dow Jones Ind 5USD) s poměrně slušným výsledkem.... Abych nezapomněl, poplatky mi Infinity Brokerage nabídl ve výši 9.80 RT přes on-line platformu. Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vlasťo, bavíme se tady o pozičním, nebo ID obchodování ? K čemu používáš přesně tu platformu ? Grafy tam jsou pro poziční docela normální. Pro ID se musí platit, to je mi jasný. Napiš mi ještě, jaký přesně data máš od "Barchart" za těch 40USD. Nějak se tam v tom nemůžu zorientovat.
Dík Bohdan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravíčko, možná jsem to napsal trošku nešikovně.... Uvedenou platformu používám jednak na ID obchodování (YMM5) a jednak samozřejmě pro vstup do pozic v rámci pozičního obchodování. Jelikož v reálném obchodování mě zajímá hlavně grains (nízký margin), jež se obchoduje na CBOT, potřebuji reálná data právě z tohoto trhu. Nabídka na realtime.barchart.com se mi nezdá jako špatná volba (stojí to $40 per Month - Realtime Streaming či se jěště dá použít levnější varianta $15 per Month, One Minute Realtime Snapshot, CBOTs). Jelikož obchodují Dow Jones Ind. 5 USD na ID (taktéž se obchoduje na CBOT), potřebuji opravdu reálná data, abych mohl aktuálně vyhodnotit situaci...

Pro poziční obchodování se samozřejmě rozhoduji na základě technické analýzy v TNT a posléze aktuálním vývojem obchodního dne, ve kterém jsem se rozhodl vstoupit do trhu... Snad jsem to již popsal trošku srozumitelněji a za případné nesrovnalosti se omlouvám... Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Vlasťo,
potvrdil jsi mi moje úvahy, ža taková data budu potřebovat, takža jsem se z Tvých příspěvků dozvěděl dostatek informací. Měl bych ale ještě doplňující dotazy:
Jistě jsi také odzkoušel 14 denní free- jak se k němu dostanu ? - takže asi je třeba vyplnit ten formulář, zatrhnout o jaká data mám zájem - Web edice + CBOT. Mě to ukazuje, ža budu měsíčmě platit 109 $, je tam sice CBOT za 40 $.
Musím koupit i tu web Edition ?
Teď mě napadlo, že se ten Trial otevře na těch 14 dní a teprve potom budu platit. Díky, greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, opravdu záleží na tom, co chceš obchodovat a jestli vůbec potřebuješ nějaká placená data (pokud ano, tak hlavně jaká....). Pravdou je, že nabídka na barchart.com je možná trošku nepřehledná a mírně složitější..., ale určitě se s tím nějak popereš... Jistě si vyzkoušej jejich 14-denní zkušební verzi, ať zjistíš, co ti vyhovuje a za co vlastně budeš platit... (vyplň formulář a hurá...:)) Takže se ještě pokusím maličko nastínit nabídku... Nejdříve mají dva druhy dat (realná) a mírně zpožděná (cca 5min). Ty reálná jsou samozřejmě dražší a najdeš je pod "BarchartX Overview". Tyto reálná data mají rozděleny podle stupně komfortu a analytických možností. Znám jen E-mini Edition( $29/month+Exchange Fees), ale chystám se vyzkoušet i Web Edition ( $69/month+Exchange Fees). Ty mírně zpožděná najdeš pod "QuotePlus Overview" a pro ID obchodování se nedají moc použít... A dále používám CBOTs za $15 per Month (One Minute Realtime Snapshot), pro poziční obchodování to bohatě stačí). Takže shrnuto a podtrženo $29/month za E-mini Edition + $15/month za CBOTs. Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...
  • 2 months later...

zdravim mel bych dotaz ohledne softwaru pro trading. Pokud si koupim nejaky program musim ihned kazdy mesic platit za data nebo tento program muzu nejdrive pouzivat pro backtesting s historickymi daty(pokud je tento progam obsahuje) a az se rozhodnu realne zacit obchodovat tak teprve zacit platit za real data? dik za odpoved

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...