Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Software


Libic

Doporučené příspěvky

Dobry den

poprosil bych vas, zkušenější kolegy o radu.

Nevím jakého vybrat Brokera a obchodní platformu pro obchodovaní. No spis od naplneni mych pozadavku na platformu budu zvazovat brokera. Pro zacatek jsem schopny zalozit ucet s max tech 5 tis dolaru, coz je minimum u IB. Po pravde receno rozhoduji se mezi Harpoonem a IB. u Harpoonu je pozadavek min 3 tis ucet a IB zminovana castka.

Vypisu Vam me tendence obchodování a pozadavku na obchodni platformu a snad mi nekdo poradite v mem nerozhodnem postoji. Rad bych obchodoval 70 procent spis pozicní obchodvani a cca 30 procent bych rad venoval intradennimu. Obcas bych se i venoval krytemu vypisovani opci a obcas i vypsal vertikalni opcni spread. Moje taktika obchodavani vychazi predevsim z formaci prevzate od Joe Rosse kdy si pridavam k temto nektere dalsi svoje filtry vstupu, ktere uz delsi dobu testuji. Uspesnost u pozicniho obchodovani mam na platforme Gecko, kdy smer vykonaneho denniho pohybu kontroluji na Barchartu, asi 60 procent, coz pri dobre zvolenem Risk manamegentu me v mesicnich cyklech privadi do plusu. Chapu však, ze realita je jiste jina.

Moje pozadavky na platformu od Brokera. Potrebuju realná ziva intradenni data. potrebuju soft, ktery mi bude schopny zobrazit 3 predcházející obchodni dny intradenne, tedy alespon 240 pětiminutových čarek, bud na jedne obrazovce v jednu chvili a nebo prip i pri posouvani do strany. Min pohyb 1 min, pohyb musi byt automaticky s min zpozdenim. Vami tolik kritizovany Best PFG Direct ktery jsme mel k dispozici nekolikrat v demu jako jediny inradenni mi rozhodne nevyhovuje. Na platforme nepotrebuji prehrsel indikatoru, myslim, ze by mi plne postacoval MACDH, BolingerBands a W%R, pokud budou další jen dobře. Spíš bych ale ocenil, kdyby se do zive - pohyblive - platformy dali zakreslovat jednoduche udaje v podobe cislic, pismem a jednoduchych spojnic, tak jak to funguje v Gecku a ktere by se dali menit a pozdeji odstranit. Samozrejme chci pomoci teto platformy od brokera vstupovat do obchodu klasickych futures a nebo i opci. Ocenil bych pokud bych spolu se vstupnim a vystupnim prikazem dal soucasne nastavit i SL - ale to jiz chapu je spise pozadavek na brokera. Libil by se mi i cenovy kalkulator, vim vsak ze to uz jsem asi moc narocny.

Rad bych obchodoval pozicne nektere zakladni fitures jako je kukurice, pšenice, cukr, masa a soja v ruznych variantach. Intradenne bych se rad venoval menam, tudiz mam pozadavek FOREXu.

U pana zastupce Harpoonu ocenuji celkem kvalitni Full service, ktery je na druhou stranu znevyhodnen vyssimi komisemi cca komplet 20 dolaru. Momentalne testuji - zacinam- jeho nabizenou PFG ProTrader, ale nedokazu ji zatim objektivne zhodnotit. Nevyhodu je ze je placena. U IB zase velmi male komise, ale zase komunikacni servis prakticky zadny a v podstate pro nas anglicky nemluvici zasadni problem a vse na vlastni riziko. Nemam zkusenosti s jehich platformou a nevim, zda by odpovidala mym potrebam. V Obou pripadech - Harpoon a IB pro i proti.

Proto se obracim na vas, kolegy pokrocilejsi, zda by jste byli tak laskavi a poradili mi, ktery z techto brokeru mi nabidne platformu, ktera se priblizuje mym pozadavkum. Pocitam z moznosti ze bude placena. Stejne tak ktery broker z techto dvou, pripadne pokud znate nejakou dalsi moznost brokera, je pro me a mym pozadavkum prijatelnejsi.

Prosim o radu vas, nerad bych se ucil zpusobem "pokus-chyba" , ktera by me stala hodne casu a samozrejme i penez.

Moc dekuji za jakykoli prispevek

Pterodaktyl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 137
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pterodaktyl: Prosim, prestante neustale vkladat stejne prispevky - vyse uvedeny dotaz na platformu jsem uz asi 30x smazal - jeden vyskyt skutecne bohate staci. Jen mejte trosku vydrze, nez bude prispevek schvalen (viz pravidla diskuse). Diky.

Co se tyce brokera a platformy - srovnavat IB a Harpoon jde imho dost tezko. Jsou to ruzne typy brokeru, ktere jsou vhodne pro ruzne typy klientu a jejich obchodu. Pokud chcete obchodovat elektronicke trhy, bude lepsi volbou IB s napojenim nejake kvalitni chartingove platformy, ktera Vam umozni efektivne pracovat s ruznymi daty pro forex, futures a opce (napriklad eSignal). Jestlize zvazujete pitove trhy, pak je vhodnejsi spise Harpoon. V kazdem pripade nepocitejte s tim, ze s uctem $5,000 USD budete mit nejakou flexibilitu na obchodovani vseho, co jste vyjmenoval.

Pro zacatek hlavne doporucuji prostudovat vse, co zde uz bylo napsane. Pak budete mit mnohem jasneji.

Hodne uspechu,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdysi jsem stál před podobným problémem. Zvolil jsem IB (tehdy šlo mít 3k účet), protože jsem chtěl hlavně minimalizovat výdaje. A pak jsem řešil, co obchodovat. A vyšlo mi, že akcie a opce na akcie. Prostě jsem si s tak malým účtem netroufl na komodity.

Myslím si, že se mi tahle opatrnost vyplatila. Ihned po začátku obchodování jsem byl -400$, a to s mým miniúčtem bylo zlé. A to jsem neudělal žádné zvláštní chyby. Jet v komoditách, tak už jsem pod 2k a mám jen cash účet bez možnosti marginu. Musel jsem opravdu hodně opatrně a pomalu. Hodně na jistotu. A jediné, co mi zatím vydělává, i když se občas také nezadaří, jsou vypsané strangle.

Mám hodně nápadů, co bych chtěl obchodovat, ale je dobré si uvědomit, co je reálné. A čekat, až si na to poctivou "brabenčí" prací vydělám.

Jinak k tomu softu. Používám platformu IB (TWS) a Amibroker-profi, kde data mohu mít jak free eod např. z yahoo, ale i reálná intradenní od IB.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Chtěl bych poprosit někoho o tip na bezplatný software, se kterým budu moci backtestovat historická data na intradenním obchodování trhů ER2 a ES, dále kde by se dali sehnat opět nejlépe bezplatně historická data právě těchto trhů. Zkoušel jsem najít sám, ale už jsem zkusil asi 10 druhů softwaru a buď je to placené nebo nejdou zobrazit data na backtesting :-( Jednoho krásnýho dne se naštvu a koupim si na 6měsíců Sierru a data od SCmagic... vím, že by to bylo asi ideální řešení, ale přesto bych rád nějaký tip na soft gratis :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Tento prispevok asi nieje privelmi vhodny do tohoto vlanka, ale snad admini z toho spravia jedno samostatne. Uz dlhsie rozmyslam nad farebnou kombinaciou softveru. Mam tym na mysli pozadie grafu, farby sviecok, mriezky a tak podobne. A tak ma napadlo, ze by ste sem mohli davat screenshoty vasich farebnych kombinacii.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sonny,

a k cemu to? co se tyka problemu s ocima, tak sem tu zalozil special vlakno, tak si ho procti. pokud ti jde o nastaveni barev, tak si to udelej podle sveho. napr. oranzove pozadi, cerne a modre svice. to je moc pekne. navic mi to slouzi pres den jako hezky doplnek v byte :-) jinak screenshotu je tady minimalne 100

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dovoľte mi prerušiť vašu plodnú výmenu názorov na vyhľadávanie a dúfam, že moja otázka nebude opätovne jedna z mnohých, ktoré sa tu už nespočetne objavili (ale to je "choroba" na všetkých fórach)
Prosím o link na infos, aké platformy je možné používať u najbežnejších brokerov - inými slovami aj u tých, ktorí majú priaznivé poplatky (napr.IB, InfinityBS, SaxoB, ... prosím o doplnenie ďalších odporúčaní) a aké špecifické črty majú dotyčné platformy, resp. nedostatky.
Veľmi sa mi páči ("líbí") možnosti nastavenia posunovania SL u StrategyRunner a intuitívne jednoduchý spôsob zadavania príkazov, na druhej strane vraj Sierra má viac indikátorov napr W-CCI (naozaj?)
A ako je to s poplatkami??? Dozvedám sa, že sú brokeri, ktorí platformy a dáta dávajú gratis (asi majú väčšie poplatky!!) a zasa u iných dostane človek iba živé a historické si musí kúpiť inde.
Neexistuje alebo neposkytne niekto takéto porovnanie??? Toto asi zaujíma veľa nováčikov a snáď by to stalo aj za osobitný článok na Finančníkovi, ale chápem, že tu existuje určitá preferencia.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

qwero,

no myslim ze tvoje otazka je presne takova :-)) chapu, ze jako zacatecnik v tom muzes mit gulas a vicemene bys rad nejakou tabulku s jasnym prehledem, ale obavam se ze to nejde. myslim ze kluci na to jiz odpovedeli, proc tu neni mozne mit srovnani brokeru. kazdopodne, kdyz uz si tu napsal ty 3 firmy, resp. 4 tak si urcite musel byt na jejich strankach. doporucuju ti, projit si to sam. myslim ze kazdy novacek si tim prosel a aspon se zorientujes. vyzkousej si ruzna dema a uvidis sam co ti vyhovuje. navic, pokud si projdes tohle cele vlakno pozorne, tak to srovnani tady je (neprimo). k tomu posouvani SL, to ma vetsina platforem, troufnu si rict.
k Sierre a WCCI - myslim ze tuhle otazku si nemyslel vazne. pokud vis co je wcci, tak si tady o tom neco cetl a tedy videl grafy a tedy videl ze je to vse v sierre. je to tom cely serial, videa, wiki.

jedno doporuceni. nehledej soft co umi tisice indikatoru. je to k nicemu. Sierra je ale velmi dobra.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@911(dúfam, že Porsche)

Díky, asi to bude tak, ako to "nastínuješ". Viacmenej som sa snažil dopátrať, či:
- jednotlivé platformy sú univerzálne, akceptované najznámejšími brokermi ?
- je možné aplikovať v nich najbežnejšie indikátory ? (je jasné, že v jednoduchosti je sila, ale každému vyhovuje ina báza analýzy a ja ju musím nájsť)
- aké "nedostatky" sa dajú vytknúť jednotlivým platformam (jasné, že je to individuálne, ale môže to začiatočníka ochrániť pred systémom pokus-omyl)
- sú poskytované dáta jednotlivých brokerov v univerzálnej podobe, vhodné pre hociakú platformu a naopak, sú obchodné príkazy z jednotlivých platforiem akceptované brokermi?? (na web-e Infinity BS som tých platforiem našiel "mraky" - je to vo všeobecnosti tak aj u napr. IB ?)

Pre tieto, podľa mňa všeobecné otázky by som bol povďačný za radu resp. nasmerovanie.

p.s. ad W-CCI: práve naopak, uvádzam, že Sierra obsahuje W-CCI, ale sú vraj platformy bez neho (žeby StrategyRunner ?)
V každom prípade oceňujem vašu ochotu.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

qwero,
no infinity jich nabizi vice, ale ne vsechny podporuje dany dodavatel dat. na nektere burzy musis mit treba neco jineho. napri pokud chces francouzsky CAC 40 je potreba jinou platformu nez AT. v tomto je univerzalnejsi InteractiveB. tam muzes vetsinu veci. me ale proste nevyhovuje, pro me nemaji kvalitni data atd. treba na opce jsou podle me mnohem lepsi nez na futures. jinak to ze ti broker nabidne SR znamena, ze ucet otevres stejne jinde. treba u GF to je tak ze si vyberes bud RCG nebo GHFC (tak nejak). kazdy broker ma proste svoji nabidku. spis bych se kouknul po kvalitnim zdroji dat a k tomu si vybral platformu. nektere platformy umi jak zadavani prikazu tak grafy, nektere jsou jen na zadavani prikazu a na grafy musis mit neco jineho. coz neni spatna volba taky.ne vzdy all in 1 je to nej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jasné, až na vetu: "jinak to ze ti broker nabidne SR znamena, ze ucet otevres stejne jinde."
Doteraz som mal dojem, že účet si otváram práve u brokera, ktorý má odobrené platformy, buď ti ich ponukne, prípadne aj s dátami, resp. ich kupuješ inde.
p.s. btw je Infinity vhodné na ID? Neviem nájsť ich fees a servis .(platforma a data)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

infinity je prave ze vhode na ID. komise si dohadujes sam. vetsinou ti nabidnou slusne a pokud se ti dari, tak si je snizis. neuverejnuji se, protoze je tu velmi konkurenci prostredi.

asi sem se spatne vyjadril. napriklad SR muzes mit od ruznych brokeru, ale data a clearing bude nekde jinde. vyporadani nedela tvuj broker. to je jen zprostredkovatel. no nebudu ti to komplikovat, do zacatku je to jedno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...