Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Software


Libic

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 137
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

911
nie, aspoň moja predstava je:
- natiahnúť hist.dáta
- do chartrovej aplikácie a spustiť priebeh vývoja "natiahnutého" trhu rôznou rýchlosťou, resp. zastaviť a pomocou vstavaných (alebo plug-in_ovaných) indikátorov hľadať patterny vo vhodných okamihoch a na rôznych TF
- čiže backtesting, ale aby šiel nastaviť na rôzne rýchlosti

Mám taký nejaký nepríjemný pocit, že je to asi triviálna vec, ale diskusia je už tak široká, že ju trvá mesiace prelúskať.

p.s. aký free ChartSW by ste odporúčali a hlavne aby išli načítať dáta vo formáte "csv" . Demo vyprší, keď tomu človek ešte nerozumie a neviem, ako dlho bude tréning trvať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

qwero:

1. Nemusis se divat x hodin na diskuze, existuje neco jako vyhledavani...a prave ti co ho nepouzivaji vytvareji vlakna o 50ti listech(myslim ze je nejvyssi cas chorobu lecit jinak se tu brzy utopime)!

2. po precteni nekolika tvych prizpevku me pripada ze presne nevis co od obchodovani ocekavat a nevis presne kterym smerem se vydat, kam se posunout, a tim bych doporucil jednu skvelou knihhu "Cesta kaizen"...Me konkretne trvalo mesice nez jsem si uvedomil vubec jen styl ve kterem jsem se citil jako doma(a z casti jej v sobe porad hledam)...je dobre jakkoliv zacit, nez porad hledat nejaky ten ideal...bylo to tu v jednom clanku "prumerny broker a prumerna platforma je do zacatku ten ideal...stejne to ani ono penize nevydela...tu musis udelat jen ty sam...

Preji hodne stesti a ze sve zkusenosti taky doporucuji Sierru (je neuveritelne levna a hadam vetsine par let vydrzi) + nejakeho "popularniho brokera" (z me zkusenosti infinity,ze zkusenosti jinych treba IB, PFG......)

viz: www.financnik.cz/forum/read.php?4,397,75375#75375

Co vic? snad jen pouzit zdepritomnou wiki, pozeptat se primo u brokeru nebo prodejcu obch. platforem na podminky...nebo procist par clanku a porovnat s tim co OCEKAVAS TY SAM...protoze tady ve foru nikdy neznas motivaci a ani osobni zkusenosti prispevovatelu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenaL:
díky zaúprimné rady. Napriek tomu, že si neuvedomujem, že otázkami na zvládnutie softu sa javím ako stratená duša, trafiaš do černého. Ale u nováčika je to asi prirodzené. Samozrejme, že hĺbka teorie tradingu je veľká ale asi správne dochádzam k názoru, že všetkého príliš - škodí. Preto sa snažím momentálne aspoň zvládnuť základné nástroje a snažiť sa zúročiť zákl. info na demo tradingu. Žiaľ uvedomujem si, že schopnosť vykonať niečo rozumného budem mať až v čase, keď demo softu a platformy bude expirované a Infinity, napriek ich veľmi ústretovému postoju budú očakávať fundovanie a poplatky. Ale ja ešte neviem posúdiť, čo je pravé orechové (aký broker, trh, komodita, aký future, platforma, chart-soft - na papertrading, o výbere indikátoru a patternov ani nehovoriac). Čiže študujem, "čo to dá" , "šetrím si" demo na múdrejšie časy, ale chcem aj trochu ťukať do grafu a hľadám dáta. To je dôvod, prečo sa snažím zvládnuť základy softu a nájsť zdroj dát, (tie ktoré som našiel k dispozícii sú v scv formáte a na edisk som asi prišiel neskoro) a aspoň vyskúšať, aké to je odhadovať resp. analyzovať vývoj.
Ospravedlňujem sa za tento výlev, vďaka za pochopenie a dobrým dušám za dobré rady.
Zdravo
Rado

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to qwero:
při dnešních možnostech vymakaných softů a nekonečných možnostech na netu pokud jde o cokoliv a z jakéhokoliv trhu se fakt někdy těžko vybírá to pravé ořechové. Určitě si své najdete. Jako pamětník dřevních dob možnosti toto v česku dělat se slzou v oku vzpomenu že stačilo mít graf, docela jedno od koho, k tomu pár indik. tech.analýzy a stačilo to (muselo) na papertrad taky. SW zadarmo...
A není rada ani tip, jen skoro sranda která ale umí docela naučit a snad i šetřit v začátku čas: vlezte hned zítra do čehokoliv long/short, jedno na základě čeho. (je jasno=long, mraky=short). Když se trefíte zkuste "nějak" vyždímat maximum zisku, když se netrefíte určitě na vámi daném bodě vylezte. Možná budete překvapen jak rychle se dá učit a snad i naučit...

udělejte si to jednoduché jak jen to jde
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobrý den,
chci se zeptat, jestli někdo nevíte o nějaké platformě (jde mi o poziční obchodování elektronických trhů - grains, t-notes, eurodollar), ve které je možno zadat zároveň vstupní příkaz, SL a profit target. Ale nějak to zajistit tak, aby se nejdříve aktivoval vstupní příkaz a teprve až pokud by byl vyplněn aby se aktivovaly zbylé příkazy. Je nějaká taková platforma, která toto dovoluje?

děkuji za odpověď,

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám drobný problém s pokusy o vytištění grafu na větší papír než obligátní A4. Moje představa je, že si vytisknu několik dnů intradenních dat do velkého pdf souboru. Tento si mohu prohlížet a studovat na kterémkoliv počítači i bez instalované platformy a také vytisknout na tiskárně podporující tisk na papírové role.
Všechny programy které jsem měl možnost testovat však tisknou v podstatě pouze aktuální screenshot grafu. maximálně tento screenshot roztáhnou přes celý dokument. (amibroker, trade navigator, TnT . . .)

nenapadne někoho co s tím? :S

děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...