Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Software


Libic

Doporučené příspěvky

Raubir:

TNT ma data na 30 let zpet hadam i v demu...daji se pekne testovat urcite koncepty pomoci acoount simulation manager...

zkus se zeptat treba u infinity brokers jestli jeste delaji demo account, tam muzes stahnout e-minys rok zpet...
www.infinitybrokerage.com/
existuje mnoho dalsich variant ale opravdu bych se tu moc neptal a zkusil pouzit vyhledavani...je tu vse popsane tisickrat...
good luck with trading...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 137
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim vsechny,

mam trochu problem s TWS: v Demo verzi mi nejde zadat Underlying (v generic Combo) a pise mi to, ze "the security is not available or allowed for this account". Ted mi ale IB schvalili realny ucet a tam to zadat jde, jenze radsi bych se ucil ovladat TWS na demu, abych omylem nezadal v realu neco, co nechci..

Muzete nekdo poradit? K realnemu uctu se hlasim pres login okno z nainstalovane TWS platformy zatimco k Demu se hlasim pres IB stranky (nevim jestli tohle pomuze v identifikaci problemu)...

Diky moc predem,
Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny tradery,

mam takovou prosbu: Nebyl by nekdo od te dobroty a nevysvetlil mi strucne, jak pracovat s Bracket Traderem? Kdyz na nej kliknu, vyskoci mi tri okna jako kralici z kralikarny, plna tlacitek a nejak si s tim nevim rady. Jak provadet v Sierre backtesting? Jak pracovat se SL a PT? Vim, ze na Wiki je takovy strucny navod, spis jen popis tlacitek, ale nejak to cele nechapu.

Diky
Jack

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 4 týdny později...
  • 3 týdny později...

To Tomarossa:
Nevim presne tento pripad, neznam TWS... Ale pomerne casto se mi stava i u TNT, ze se mi preulozi cislo jinak, nez jsem jej zadal. Moje problemy s cisly jsou zpusobeny tim, ze mam standardne české windows, ktere ma desetinnou čarku, zatímco některé programy toto nastavení nerespektují a domnívají se že čárka jim odděluje tisíce. U mně jsem to vyřešil v

Ovladací panely > Místní a jazykové nastavení > Vlastní nastravení ::
- Desetinný oddělovač : tečka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravim, nemohu zalozit nove vlakno, proto jsem vybral nejvice pribuzne.

V soucasne dobe jsem presne ve stavu, ze vim, co a jak chci obchodovat (je vytvoren naprosto rigorozni obchodni plan) a mam uplne presne jasno o strategii vstupich i vystupich prikazu a celkovem managementu otevrene pozice. Bohuzel jsem se dostal do pozice, ze jsem nenasel vhodny SW, ktery by ty pozadavky zvladl. Vzhledem k tomu, ze se jedna o ID (ale nikoli scalping) neprichazi v uvahu klikani na sipecky nebo klavesnicove vyplnovani ceny apod. zdrzujici elementy - musim se plne soustredit na graf a vstupy a celkovy management lze definovat pravidly, strategii nejlepe gulozit a pri vstupu se o ni dale nestarat.

V podstate by se dalo rici, ze bych potreboval kombinaci Bracket traderu, Ninja traderu a platformy TransAct. Bohuzel kazdy umi neco a ani jeden neumi nektere jemne nuance. Optimalni pro mne je obchodovat z grafu (typ Range bars).

Nejvice se mym pozadavkum blizi Ninja trader, bohuzel zasadni nedostatek je, ze neumi range bars graf (pouze casovy, volume, tick). Dale nema moznost rychleho reverzu pozice (jako Bracket Trader) po hit target nebo hit S/L (soucast meho obchodniho planu v konkretnich formacich). Rovnez mam vyhrady k jeho stabilite (platforma .NET 2.0) a hlavne spolehlivosti managementu OCO - na simulovanem datafeedu se mi zejmena pri vetsim poctu pending pozic s pridelenou ATM strategii (porad stejnou!) opakovane stalo, ze cena takove pending pozice se zahadne menila (= byl provaden traling tohoto pending prikazu - nechapu), tailing S/L byl najednou jinde, nez je definovano v ATM atd... - pokud vsak byla pending pozice 1-2 problemy nikdy nenastaly.

Muj system je zalozen na preciznich vstupech (jinak necht si obchod pelasi jak chce beze mne) a jasne danych vystupech dle situace na trhu - tato cast je v podstate jiz zcela mechanicka a ja se mohu/potrebuji venovat sledovani a hledani dalsich obchdonich prilezitosti.

Nyni heslovite napisi optimalni (a luxusni) podobu, ze ktere budu nucet slevovat, pokud si to sam nenapisu pres API:

- obchodovani z range bars grafu (sledovat graf v SierraCharts a obchodovat z DOMu je cesta schudna, ale zvysuje se riziko lidske chyby - to mam jiz overeno)
- veskere vstupy v podobe pending order - kliknu na horni polovinu baru, pak BUY vstup o definovany pocet ticku (zpravidla 1) nad High, pro SELL reverzni, klik na presnou cenu je mozne, ale zase je to o rychlosti precit Hih svice (to nemusi byt aktualni posledni vykreslovana) a kliknout spravne nad/pod ni...

Propracovana technika ATM (advanced trading management) by mela umet:
- komplexni bracket ordering s inteligentnim Scale IN a Scale OUT tak jak ma Ninja trader, Bracket Trader atd.
- definovani konkretniho burzovniho prikazu pro vstup do pozice (v mem pripade STP LMT), definovani offsetu mezi trigerem (STP) a limitem (napr. vstup LONG pri dosazeni ceny 100, ale akceptuji limitni cenu i 100.2) - umi pouze Ninja trader a to pouze pri obchodovani z grafu (pravy klik, vyber z menu, nyni prednastavena hodnota offsetu - Enter, znovu potvrdit zasilany obchodni prikaz - trochu zdlouhave) - jde take o pozici v Order booku burzy na dane cene
- definovani konkretniho burzovniho prikazu pro vystup z pozice na Targetu a to nejlepe pro kazdy target samostatne (= 1. target STP, 2. STPLMT, 3. STP apod.) - neumi ani jeden z vyse uvedenych softu
- vyceurovnovy trailing S/L (STP) - umi pouze Ninja trader

Kdyz obchoduji paper, tak dopredu presne vim tady chci vstoupit a takto vystupovat (tohle uz je mechanika, kterou nemusim a nechci sledovat), hledam moznost jak toto bleskove rozhodnuti, ktere vidim v grafu pretavit do konkretnich burzovnich prikazu a jejich ovladani a to pokud mozno bleskove (!) bez ztraty koncentrace a stressu dobre naklikat jak ze to vlastne a za jakou cenu chci vstoupit.

Nejedna se o AOS - vstupy jsem zcela diskrecni a automatizovane nepopsatelne (= bez signalu z indikatoru, ktere by mohly byt spoustece), vystupy jsou jiz veskrze mechanicke (ale strategie je slozitejsi nez umoznuje ATM zkoumanych SW) a obcas vystup zaroven ma byt vstupem do protipozice - opet se jedna o diskrecni rozhodnuti na zaklade vyvoje trhu.

OCO na brackety, ktere se vyskytou velmi zridka (a ktere jsem schopen eventuelne udelat formou dvou prikazu a po vyplneni jedne tu druhou rucne zrusit - kanal nikdy nemam tak uzky a dle realnych cen (papirove) na to mam desitky sekund) umi jak Ninja, tak Bracket, ale to je jen tresnicka.

Zkusil jsem prozkoumat velke mnozstvi obchodniho software renomovanych brokerskych spolecnosti, bohuzel zadny nesplnoval ani nezbytne pozadavky, na kterych je obchodni system zalozen a proto hledam dale. Do budoucna se zrejme pro sve pohodli nevyhnu si graf kreslit sam a pozici dle vyse uvedeneho schematu ovladat via API obchodni platformy, ktera to umoznuje. Nemyslim si vsak, ze by se jednalo o tak zcela specificke pozadavky, ze by se nenasel jiz vytvoreny SW, ktery by mne uspokojil (samozrejme za uplatu), ale musi byt napojitelny na API nekterho z brokeru (MB trading, TransAct a jeho IB, OEC apod.).

V tuto chvili jsem ve stavu, ze charting (jednoduchy a plne dostatecny) je mozno provadet v SierraChart nebo Medved Quote Tracker, vstupy do pozice pres DOM nektere obch. platformy, ktera to umoznuje (napr. TransAct) - ale tim padem to nevidim v grafu a inteligentni rizeni vyplnene pozice ocesane na moznost tohoto ATM (TransAct, NinjaTrader...)

Pomohl by mi treba eSignal coby charting a ATM zaroven? Nebo tudy cesta nevede? Ma nekdo tip na vhodny SW?

PS: Taky mate obcas pocit, ze ten SW co nabizi i renomovani brokeri je jak z doby ledove (a obcas si za to chteji nechutne zaplatit - treba Ninja Trader v dozivotni licenci stoji cca 1000$, ale jisty broker se nestydi rici o +60 centu za RT a 700$/rocne) apod.?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den

nevim kam jinam směřovat svuj dotaz a tak píšu sem .. -)

chtěl bych si objednat placenou verzi programu BRACKET TRADER ... Poradíte mi někdo prosím jak mám postupovat?
na strankách výrobce se vzhledem k absenci znalosti angličtiny moc neorientuji, nicméně free verzi jsem si stáhnul.

Díky moc za radu

Pterdaktyl

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...