Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

JAK SE TO DELA


911

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 210
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Remarque : Zdravím :) cca 2 a půl roku zpět jsem CP partners chvíli byl . A vím o jakém floutkovi mluvíš :D moudré reči a sebědomí nejbohatšího člověka na zemi. :D a když jsem tam byl ještě já tak jsem jim říkal co je SL proč ho nepouživají když projíždějí takové peníze a nic nevydělavají :D Řekl mi že odteď už budou :D takže asi tak :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ne ze bych se jich zastaval, chran buh, ale oni obchdouji klientovy penize a ne svoje. a navic akcie. navic jsou to spis swingy nebo investice tam je SL spise mentalni nebo se dela hedge jinym sektorem treba. na to by spis odpovedli lidi, co delaji akcie. ale zase si nepletme "to co delame my" a co delaji oni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím,
nedalo mi to a velice rád bych se vyjádřil k výše zmíněné firmě Capital Partners. Je to rok zpátky, co jsem pracoval v této firmě zhruba čtyři měsíce a zkušenost jsem získal k nezaplacení. Velice propracovaný systém.(zde bych mohl z 90% přirovnat k filmu Riziko) Capital Partners je obchodník z cennými papíry, který vydává doporučení a realizuje vám nákupy a prodeje. Bohužel veškerá komunikace mezi klientem a CP je přes investiční zprostředkovatele, což jsou firmy plné podvodníků. Bylo nás na place kolem 90 a všichni jsme drželi v ruce telefon a snažili se přitáhnout tzv. nové peníze. Většinou se jednalo o lidi vyučené v různých oborech, někteří měli jen základní vzdělání. Systém odměn byl v principu klasické pyramidy. Ten kdo je nejvýš, má procenta od toho kdo je pod ním, takže klient v závěru platil poplatek 3 % za nákup a 3 % za prodej (průměrný poplatek u akcií v ČR 0,4%). Manageři co to vedli, jezdili v luxusních autech a rozhazovali penězi. Ne že by si na to vydělali na trzích, neboť 80% jejich obchodů bylo ztrátových. Je jim jedno, jestli klient vydělává...říkali s úsměvem:"životnost jednoho klienta u nás je 3-4 měsíce" A přitom se nejednalo o malé částky. Někdy klienti vkládali desítky milionů, aby zjistili že za 3 měsíce zaplatili na poplatcích stejnou částku, co do firmy vložili. V domnění, že se nejedná o vlastní peníze se někteří obchodníci vsázeli, zda klient zítra bude mít větší ztrátu než dnes. RRR jim vůbec nic neříkalo, zisk brali sotva to bylo v plusu a ztrátu brali minimálně 4x vyšší. Dost mě mrzí, že jsem do firmy přitáhl dva klienty. Nevím, jak to sněmy dopadlo, ale určitě bych se jim do očí podívat nemohl.
Omlouvám se, možná by se tento příspěvek hodil do vlákna Brokeři. Jsem rád, že finančník je plný informací, které druhému mohou pomoci.
Hodně dobrých obchodů.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kofis

tiez som isty cas pracoval v podobnej , dnes uz neexistujucej spolocnosti. vtedy to bol udajne najvacsi obchodnik s cennymi papiermi v cechach. :), odisiel som hned ako som prisiel na to biznis funguje.. system je vo velkej vacsine rovnaky a prave preto som par prispevkou vyssie pisal ze je velky rozdiel ci sa spolocnost zaobera Marketingom (ako tu spominana), alebo skutocnym kapitalovim trhom.

clovek by si mohol mysliet ze v biznise neexistuju slusne firmy. to je ale omyl. existuju. akurat sa nezivia marketingom. a preto ich mozno tak moc nieje vidiet.

ak sa spolocnosti zaoberaju skutocne zarabanim penazi. maj proviziu zo zisku, nie s poplatku. skoda ze sa na to ludia pri podpise zmluvy neopytaju.


Btw: ten film som videl a bol fakt hodne dobry.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kofis: píšeš, že jsi u té firmy byl 4 měsíce. To je sice hezký, ale o ničem to nesvědčí, rád bych se tě zeptal kde jsi vytáhl ty procenta z obchodu a to jak se zachází s klienty. Další ty tvrdíš, že tam funguje letadlo, ale tomu tak není. CP má odměňování dle MLM a pokud jsi četl Kiosakiho tak i ten se v MLM pohyboval a vůbec jej nezatracuje. Společnost shání nové klienty a od makléřů se čeká, že přivedou samozřejmě co nejvíce klientů a příblíží jim kouzlo obchodu s akciemi. Jak moc dobře víte hodně lidí ma zkreslený info a to je problém, proč hodně lidí neinvestuje.

Společnost dělají lidi to nezapomeň a pokud v každé společnosti budou lidi. Tak nemůžeš o společnosti takhle mluvit. Připadá mě to, že jsi na někoho naštvaný a to co píšeš je jen druh msty, neměl by jsi se podívat na to, kde jsi dělal chyby ty a proč si vydržel jen 4 měsíce.

Za další píšeš tu, že tam dělají lidi, co mají kolikrát jen základní vzdělání a nemají zkušenosti. Asi jsi nepřečetl celého finančníka. Urážíš tu spoustu lidí, kolik je tu skutečných traderů a makléřů. Já osobně jsem původně prodavač a podlahář a můžu ti říct, že trhy studuji přes rok jen svépomocí a nemůžu říct, že bych znal všechno a všechno uměl.

Za další, píšeš, že společnost odírá klienty, to je dost zásadní obvinění máš na to důkazy?

Pokud je makléř dobrý a myslí to dobře jak pro klienta a svoji kapsu tak samozřejmě není v jeho zájmu aby klient prošvihl svůj účet.

Za další nad společností dohlíží ČNB a makléři prochází zkouškami. Proto abych byl dobrým makléřem nemusím znát všechny trhy, ale musím se umět orientovat umět vysvětlit riziko spojené s obchodováním. Vždy je pouze na klientovi jestli provede obchod a za jakých podmínek. Pokud jsi klientům sliboval hory doly tak se dopustil velkého problému, hovory jsou totiž nahrávány a za to jsou veliké sankce pokud mlžíš a lžeš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

netwar

kazdy kto sa v biznise pohybuje nejaky ten cas presne vie v akom stave je trh zo spolocnostami. ten kto sa nepohybuje moze velmi lahko naletiet. vseobecne plati jedno pravidlo ktore dokaze cloveka laika ochranit, alebo aspon varovat pred neserioznostou. a to je CO bude mat spolocnost s toho ked peniaze zarobim a co ked prerobim. pokial je spolocnost ci makler, manazer zainteresovany na zisku, je to dobra cesta jednat s nim dalej. pokial nie. nema to velky vyznam.

je dost naivna predstava ze CNB alebo NBS urobi kroky v prospech klienta. alebo ine kontrolne organy


a le v jednom mas pravdu , spolocnosti tvoria ludia. ak su neseriozny ludia budu take aj spolocnosti

Link to comment
Sdílet pomocí služby

netwar,
tak abych tě trošičku usměrnil :D V CP jsem za 4 měsíce měl výplatu 18.000,- / 46.000,- / 140.000,- / 32.500,- takže o peníze skutečně nešlo. Při odchodu si mě zavolal můj manager s jedním rádoby vedoucím společnosti do kanceláře a přemlouvali mě ať zůstanu, když mi to tak šlo. Řekl jsem jim, že se mi ten systém nelíbí a šel jsem. Dohled ČNB probíhá takovým způsobem, že jakmile měla ČNB zátah, dostali jsme všichni povinně den volna :-) Zůstala tam jen hrstka lidí. Znám pár mladých kluků, kteří při přijímacím pohovoru do výše uvedené firmy slyšeli o obrovských penězích a za měsíc odcházeli bez platu a nebo s pocitem, že jejich klienti přicházejí o peníze. Se zaměstnancem se tam jedná jak s kusem hadru a oškubat je jejich oblíbené slovo. Jeden manager nám ukazoval svůj mobilní telefon, kde u každého klienta měl obrázek kuřete se slovy: “to proto že je všechny oškubu“(v té době tam pracoval již tři roky) . Stačí ti to, nebo chceš víc:-) Můj odchod byl čistě kvůli svědomí. Jinak nemyslím si, že bych zde na finančníku někoho urážel. Sám nejsem nikterak vzdělaný člověk. Na finančníku se již vzdělávám třetím rokem a každého tradera, ale i investora s pokorou uznávám. Dobře vím, koho a kdy varovat, ale pokud se ti nelíbí co jsem výše napsal, budeš si to muset ve firmě CP osobně vyzkoušet.
Mnoho dobrých obchodů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...