Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Broker pro opce


regis

Doporučené příspěvky

Herman: pokud budu napriklad zpocatku obchodovat IC na SPY s malym poctem kontraktu, kde je nizsi riziko, ale i uspesnost, tak je tech 15 USD pri expiraci ITM dost zasadni ovlivneni RRR.
Otazka je, zda ten zvyseny komfort TOS, ktery je neoddiskutovatelny, je pro zacatecnika nutny, ja jsem ochotny platit na komisich i vic, nehledam jednoznacne nejlevnejsi reseni za kazdou cenu, na druhou stranu vsak nechci platit neco, co nevyuziji, proto tu hledam objektivni pro a proti jednotlivych brokeru, to je cele.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 417
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

herman
ne pochopitelne ne, mozna to ale zle chapu. Kdyz IC "vyleze" z kanalu, tak je prece jeden z mych vypisu ITM, ten jistim jednou z nakoupenych pojistek. Pokud je tahle konstelace v den expirace, respektive sobotu po tretim patku v mesici, predpokladam, ze ten muj vypis nekomu OCC priradi. Dale predpokladam, ze ten vypis broker automaticky pokryje tou mou pojistkou, co figuruje v IC, obe opce se prece ale exekuujou, takze predpokladam, ze mi ToS strhne z uctu maximalni ztratu, ktera odpovida vzadlenosti mezi vypisem a pojistkou, nicmene obe opce byly plneny , takze zaplatim 2x15 USD. U jednoho kontraktu je to zarez, pokud se zisk/ztrata pohybuje radove kolem 0,5-1/k, kdyz se obchoduje 10 a vic kontraktu tak chapu, ze je to marginalni naklad.
Jestli je to blbe, tak pardon.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

regis Napsal:
-------------------------------------------------------
> herman
> ne pochopitelne ne, mozna to ale zle chapu. Kdyz
> IC "vyleze" z kanalu, tak je prece jeden z mych
> vypisu ITM, ten jistim jednou z nakoupenych
> pojistek. Pokud je tahle konstelace v den
> expirace, respektive sobotu po tretim patku v
> mesici, predpokladam, ze ten muj vypis nekomu OCC
> priradi.

U SPY muzes byt prirazen kdykoliv, ne jenom pri expiraci.


> Dale predpokladam, ze ten vypis broker
> automaticky pokryje tou mou pojistkou

Nepokryje. Pristanou ti na uctu akcie plus zaplatis 15$ a ty se musis rozhodnout, jak se jich zbavis. Zda akcie prodas ci uplatnis svoji pojistku (exercise za dalsich 15$).

mkh

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 mkh:
zajimave, a pocitam, ze se neda vyhnout tomu fyzickemu nakupu/prodeji podkladu z vypsane opce tim, ze bych tu pojistku nejak "priradil" tomu vypisu, ze? Ja vim, ze SPY je "americka" opce, nicmene nekolikrat tu probehlo, ze prirazeni opce pred LTD je temer vyloucene, proto jsem se zameril spis na obdobi expirace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

regis : jak jsi napsal > "prirazeni opce pred LTD je temer vyloucene" , já doplním ne nemožné. Tento měsíc se mi to stalo hned 2x. Předtím asi 3/4 roku nic. Prostě s tím musím počítat jako s variantou (i když ne tak častou) a hlavně musím vědět dopředu, co budu dělat dál, jak se k tomu postavím, zda likvidace pozice, zda z toho udělat spread, covered call/put, collar atd. možností je několik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

regis : není to tak dramatické, jak to vypadá. Poprvé měla opce ještě časovou hodnotu, takže jsem to uvítal, neboť mi dotyčný věnoval zdarma peníze - škoda že to neudělal dříve. To je snem každého tradera. Podruhé už to bylo ITM a cena opce kopírovala podklad bez časovky, takže se zas tak moc neděje, neboť v důsledku je jedno, zda mám vypsanou opci nebo podklad.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Misaku,

Trochu jsem si opět dloubl.

Ono to vyznělo jako zda mám [ital]vypsanou opci nebo[/ital] vypsaný [ital]podklad[/ital].


O tom, že vypsané opce hluboko ITM (nebo bez časové ceny) má ty samé důsledky jak klasický kontrakt podkladu, jsem se nakonec zmiňoval nedávno a nepochybuji o tom.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Další riziko při přiřazení je ten, že na ty akcie musíš mít na účtu volné peníze. V případě SPY je to nyní [bold]100*135=13500$[/bold]. A to samozřejmě krát počet opcí. Teda samozřejmě, že je tam margin, takže peněz nemusí být zrovna tolik, ale pozor na to. Jinak hrozí [bold] margin call[/bold], a to ti pak broker uzavře pozice za market, a to většinou není cena, kterou bys chtěl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...