Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Broker pro opce


regis

Doporučené příspěvky

Fando nestraš lidi : ano margin je hlavní problém, ale s brokerem lze dohodnout, co a jak Ti bude likvidovat. Např. že Ti uzavře poslední pozici, která Tě vrhla do problému. To je nejjednodušší a nejméně bolestné řešení.
A to nemluvím o tom, že na hraně margin call by se nemělo obchodovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 417
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Hello,

I am using OptionStation Platform with Tradestation broker. I suppose that I will stay at Tradestation with futures account as Tradestion platform seems better for futures trading to me. However, I am considering moving to ThinkOrSwim as a option broker, because you seem to be more flexible for options trading, but I am not sure yet.

Let me please one question. I have found that I can choose rate plan of any major web broker. I understand, that TOS is not charging monthly fee for platform, however Tradestation does not charge it also when I make 10RT trades, which I usually do.

Can you offer me comparable fees if I move my equity account to TOS?

Regards,
-----------------------------------
The answer is that we are very aggressive with our option rates to the point that we will basically match our web based competitor’s best published rates. We don’t have TradeStation on that list for a variety of reasons one of which is the platform fee another is that they limit the types of trades that you can make. What I will offer you is a flat $1.25 per contract. I will need your account number to make the change.

All the best and welcome to thinkorswim,

Scott Sheridan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Misak, harmonie:
no presne tohle je duvod, proc jsem se tu tak detailne vyptaval na to, co se stane, kdyz IC vyleze z pasma. Pokud beru, ze budu mit pro zacatek ucet o velikosti 10k-20k USD, tak bych s takovym uctem pokryl jeden kontrakt SPY, coz je docela narez. TOS, pokud si to dobre pamatuji blokuje cca 200USD jako margin pri otevreni 1 kontraktu kompletniho IC na SPY. Pocitam, ze blokovany margin by mel byt v relaci s tim, co muze nastat. Ostatne, diky pojistce je ztrata omezena na predem znamou hodnotu. Da se tedy s brokerem dohodnout uplatneni pojistne opce, proti opci ktera byla pridelena k excercise? Snad to pisu srozumitelne, vsechno to prameni z toho, ze jsem na helpu ToS ani IB nikde nenasel posrtup likvidace pozic u slozitejsich opcnich strategii a nerad bych zacal s necim, kde bych se pak dostal do uzkych. Verim, ze tohle je tema , ktere by melo zajimat vsechny, co se chystaji obchodvat opce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Regis

To co se zde popisuje jsou největší úskalí vypsaných nekrytých opcí na akcie. Zde proti tobě hraje i nevyzpytatelné chování držitele koupené tvé opce.
Proto je dobré mít téměř ihned pokud to jen trochu jde "pojistku", která alespoň minimalizuje případnou katastrofu.
Sice ojedinělou, ale možnou. Je to pro držitele opce obecně krajně nevýhodné, ale co víš s čím protistrana přijde.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 rarit:
jasné, to chápu, nekrytým výpisem je předpokládám myšlen takový výpis, kdy nedržím odpovídající množství podkladového aktiva, že?
Já jsem i ochoten akceptovat, že se pozice zavřou holt za market, protže likvidita je u SPY slušná a ten rozdíl nebude přinejhorším zas až tak krvavý, ale nerad bych se dostal do situace, kdy s účtem 15.000 USD po mně bude broker chtít, abych tam dosypal dalších cca 52.000 USD (při pěti kontraktech) když bude můj výpis přidělen abych byl schopen pokrýt nákup, přesto že mám nakoupených 5 put opcí na stejný podklad. V tomhle chci mít naprosto jasno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Při přiřazení dostane broker od burzy příkaz k provedení přiřazení. A to musí udělat hned ráno a i kdybys na účtě neměl peníze, musí poslat peníze nebo akcii tomu, kdo zažádal o excersize. Takže to udělá a v nejhorším případě ti oznámí, že pozici zlikvidoval bez tvého vědomí, ale nejspíš se tě pokusí kontaktovat, aby se s tebou dohodl, jak situaci řešit. Teoreticky, když se ti nedovolá, může se rozhodnout zlikvidovat libovolnou pozici z tvého účtu dle svého uvážení. Je i v jeho zájmu, aby to udělal co nejlépe, protože od klienta, kterýmu vyluxuje účet likvidací nejhorší variantou asi s největší pravděpodobností přijde.
Pokud však na účtě budeš mít pouze nelikvidní opce, nebude se broker rozpakovat prodat za mizerný market.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 harmonie:

to mne mrzi, to byla asi draha zkusenost :/ Nicmene, existuje proti tomu nejaka obrana u americkeho typu opce? U evropskych mam moznost se vzdy rozhodnout to zavrit vyhodnejc nakupem z vlastni vule, ale tohle me u SPY teda trosku podesilo, jak tu o tom pisete :( Uprimne jsem byl natolik naivni, ze jsem veril, ze broker pouzije na uzavreni te pozice proti ni koupenou pojistku, ostatne bych to ocekaval i z blokovaneho marginu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rarit :
Tvůj dotaz nechápu. Se mnou nikdo nenakládal ani nezrušil účet. Já si odpovědně řídím všechno sám a myslím si, že to mám pod kontrolou.
Ještě jednou opakuji, že od člověka, který hrdě říká, že je v businessu 7 let , čekám výrazně více fundované otázky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Asi to byl dotaz na mne.
Nevím jestli je to zrovna na chlubení, ale byl jsem v [bold] AHM[/bold], která jako první odstartovala hypoteční krizi. Byl jsem v kondoru, když akcie šly skoro na nulu. I když jistící opce mi "hlídala" ztrátu 200$ (rozdíl striků), akcie mi byly přiřazeny. Protože společnost byla před krachem, tak obchodování s akciemi bylo omezeno, proto jsem je nemohl prodat. A než jsem se rozkoukal, tak mi IB začal likvidovat ostatní pozice (SPY, QQQQ, VIX, ...). Pozice jsem se snažil ručně likvidovat za limit, ale mezi tím mi to seknul broker za market. U SPY a QQQQ to nebyl problém, ale u málo likvidních opví tam rozdíl byl docela citelný. Hlavně ve VIXu. Akcie jsem měl ještě několik dní, než se mi podařilo prodej vyřešit pomocí chatu s IB.

Takže ztrátu jsem schytal několkrát větší, než těch 200$, co mi dělala pojistka. Trochu drahé školné. :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

harmonie:
xbroxiszx:
ak sa nemylim tak taketo nieco asi celkom rychlo vymaze ucet ked na nom nieje po priradeni dost $ na margin a broker preda aj nakupene put opcie a hodnota akcii az potom pojde na 0, potom uz nieje strata limitovana na 200$ ale na cenu podkladu, otazne je ak zavola broker s margin call ci bude ochotny cakat na exercize nasich put opcii,
Dusan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

silverko:

vychadzam z toho, ze ak vcera doslo k predcasnemu priradeniu (assignment) a mne sa objavili na ucte akcie (mal so predany put), o tom sa dozviem na druhy den. ak nemam dostatok $$$ na ucte, tak mam tri moznosti:
- dodat $$$, aby som mal dostatocny margin, ak chcem akcie drzat
- predat akcie
- uplatnit si nakupeny put (exercise)

ak sa cena pohne vyrazne mimo moj povodny IC a nedokazem predat akcie na burze, tak si uplatnim nakupenu put opciu (exercise). pridem tym navyse o 15 usd za uplatnenie a casovu hodnotu opcie. z toho mi vyplyva, ze strata moze byt mierne vyssia, ako som povodne predpokladal, ale nie limitovana podkladom, pretoze tym excercise som akcie predal. samozrejme za predpokladu, ze mi hned na druhy den broker nepredal moje nakupene opcie.

na strankach TOS (mediaserver.thinkorswim.com/transcripts/Aug_23_2006_assignment_problems.pdf) som sa docital, ze v pripade assignment ak nemam dost $$$ na ucte, dostanem margin call a mam 5 dni aby som situaciu riesil.

obchodujem IC na SPY s minimalnym vkladom u TOS, k priradeniu zatial nedoslo, takze doplnenie mojich teoretickych poznatkov praktickymi ma potesia ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...