Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak na software pro obchodování [2] - problematika dat


Doporučené příspěvky

Vzhledem k tomu, že sám mám data od IB a nejednou se mi stalo, že se mi aktivoval SL aniž bych na grafu danou hodnotu měl, začíná mě problematika dat také zajímat.

Co tedy udělat nějaké standardizované měření dat? Myslím že by to bylo prospěšné všem. Jakou metodologii zvolit? Možná by něco navrhnul Petr nebo Tomáš, takže jen úvodní nástřel:

Výchozí teze
1/ změřili bychom nejčastěji používané brokery
2/ těžko bude jeden člověk odebírat data ze všech těchto zdrojů , tím pádem bude potřeba spolupráce více lidí
3/ těžko těchto více lidí bude schopno zajistit ve větším rozsahu delší kontinuální stahování dat pro naprosto stejné časy

Proto navrhuju:
1/ zvolit poskytovatele dat
2/ dopředu zvolit počet, délku a termín měření
3/ přihlásí se lidi, kteří mohou zajstit od daného poskytovatele v danou dobu ticková data (podmínkou kvalitní = jaké ?? připojení k netu)
4/ dotyční poskytnou každé měření v XLS
5/ po daném počtu měření uděláme vyhodnocení - je tu nějaký statistik?

Výhody
- měření se může postupně doplňovat dalšími
- data od stejného poskytovatele může dodat více lidí, můžeme zjistit i vliv připojení k internetu, ...

Doplňujte a přidávejte jednotlivé body, návrhy sem.

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 45
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Ja jsem zatim porovnaval pouze EOD data z free zdroju.. Jelikoz obcas pouzivam Ami Broker, tak jsem pouzil:

- Yahoo
- MSN

ty jsou zdarma ke stazeni pres Ami quote

porovnaval jsem jeste s optionsxpress a castecne i googl.


Vysledek je ten, ze MSN jsou totalne nepouzitelny EOD data.. Nekdy tam byvaji ulety i nekolik procent a data se dost lisi..

Yahoo nejsou idealni, vetsinou to sedi, ale neni to na 100%. Pri porovnani s optionsxpress jsou ty data prakticky identicky s tim, ze u Yahoo obcas nejakej drobnej ulet, ale je to dobre pouzitelny.. v podstate spokojenost..


Zajima me to ale z pohledu akciovyho obchodnika, takze jsem k tomu tak pristupoval..

Pouzivam tedy zatim Yahoo + Ami Broker jako EOD na akcie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

attivo diky, ten ticker mi funguje... musel jsem jenom zvetsit velikost databaze (pocet baru), protoze to tusim stahuje poslednich 150 dnu a zobrazovalo se me to jenom do urcityho obdobi a od zacatku, takze jsem nevidel online stav, ale stav od zacatku do konce velikosti databaze, kterou jsem mel nastavenou na 10000, coz je evidentne znacne malo..

Ted jeste zjistit, jaky tickery maji akcie.. Ale apon uz vim, ze to funguje, jak ma..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

čo sa týka dát... tak keď môj trading naberie oveľa väčšie rozmery ako má teraz.. tak si rozhodne zaplatím Reuters alebo Bloomberg služby.. dám si postaviť vlastný analytický softvér aj s databázou a mám po starostiach s dátami raz a navždy.. avšak cca 1500 EUR mesačne nie je sranda

s pozdravom nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to 911

ešte sa mi nestalo asi aby GOLD member zareagoval na môj príspevok.. a potvrdil tak ďaľšiu moju domienku-predpoklad.. že čo vlastne to môžu používať profesionáli za "GOLD TOOLS" teraz to už ale viem.... vďaka za príspevok... spomínané služby budem používať pre FX a aj na trade S&P500
ONO sa to všetko začalo, jednou objednávkou z AMAZON.com.. a teraz keď som začítaní do knižiek o FX.. tak sa predomnou objavili nové obzory... Viete ono FX trhy sú podľa mňa najvyššou formou obchodovania, aké tu bolo na tejto planéte.. sú mojou vášňou.. Voľakedy som si myslel, že môj "žebrácky" malý účet je nevýhodou a aj celé FX.. závidel som tým, ktorý si mohli dovoliť obchodovať CORN, INDEXY a opcie.. teraz ale neľutujem absolútne nie.. FX mi sadne ako riť na šerbel.. len tie dáta z mimoburzového trhu.. sú troštičku citlivejšie a aj menej prístupné, čo sa týka kvalitných dát.. ale bude sa dať.. som pomaly ako posadnutý diablom.. furt vymýšlam a špekulujem.. zbožňuje túto hru ..

fakt vďaka za príspevok 911..

s pozdravom nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

Dobrý den
Měl bych takový to problém (dotaz).
Mám data od dema brokera do NinjaTraderu (také demo), funguje to skvěle rychle i na data pár dní zpět (více třeba několik měsíců jsem nezkoušel).
Mám jediný problém: když zapnu program Ninju připojím se na data tak se mi neukáží data (čárky grafu) od začátku dne, ale pouze od doby co jsem spustil program, tudíž nevím co bylo přes tím než jsem graf Ninju spustil - nemůžu se například podivat jaké bylo high a low atd.

Děkuji za odpověď
krakra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...

Dobrý den všem,

vím, že se to na finančníku již několikrát psalo, ale nemohu to najít - jakým způsobem IB odesílá data klientovi? vím, že nejde o ticková data, ale jaká tedy jsou? Po jakých časových intervalech jsou kompletována?
A další dotaz - Mám hotové backtesty a potřebuji začít paper. Hledám tedy poskytovatele dat. Můj dotaz směřuje k tomu, zda se, podle vás, zkušenějších, dá obchodovat na timeframe [bold]1 min [/bold], datech od IB. Jsou takováto data obchodovatelná?
Děkuji

Andrea

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K. Napsal:
-------------------------------------------------------
> O jaká data vám jde Andreo? pokud o nějaké aspoň
> trochu likvidní tituly, mělo by to stačit, problém
> je v tom, že IB poskytuje jenom omezené množství
> tickových historických dat a tak byste si je
> musela stahovat a exportovat pro další použití.


Moc děkuji za reakci. Potřebuji e-mini YM. Pokud vím, IB neposkytuje tiková data vůbec. Předevčírem jsem s nimi komunikovala a vím to přímo od nich. Víte, po jaké časové periodě ty shapshoty dělají? Jestli to jsou např 2 sec, víc, nebo méně?

Díky

Andrea

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...