Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak na software pro obchodování [2] - problematika dat


Doporučené příspěvky

Hmm tak koukám, že článek asi moc smysl neměl. Kde stáhnout software, data jsou jedno, ale hlavně ať je to ZDARMA :( Ach jo. Junior111, obchodovování na komoditní burze není o tom, kde stáhnout software a hlavně aby byl ZDARMA.
Pokud nemáte na software nebo kvalitní data, tak nemá vůbec smysl se do tohodle businessu pouštět.
Neříkám kupovat to nejdražší, o tom je ostatně článek aby si člověk vybíral vhodný sw z pohledu cena/výkon. Ano, jsou i dobré věci zadarmo, ale to už člověk musí vědět taky trochu co hledá a jsou to spíš speciality napojené třeba na jednotlivé brokery (takže většinou vyžadující nějaké vklady atd.). Ale rozhodně jít do tohoto businessu s tím, že chci od začátku všechno zdarma, nejlevnějšího brokera a nějaká data je cesta jak skončit někde u offshore brokera, který vám dá vše grátis, ale oškube vás jinde :)
Takže - ano jsou i sw zdarma - často třeba brokerské platformy, které i v demu mají dobrá data, ale není to v tradingu to hlavní po čem by se člověk měl pídit na začátku kdy ještě ani neví co chce obchodovat a jak.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 45
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

to karaev:
tickova dobra data je docela problem, pze se tezko zjisti jestli jsou dobra :)) Nejlepe se to pozna v rychlem trhu a rychlem chartovacim programu...(vetsinou lepsi tick datafeed ma vetsi pocet RB,ale zase aby to nebyly nejake zbloudile ticky, coz si myslim je nepravdepodobne :)) ) Co jsem zatim videl tak real stream dobry je od opentick, openEcry,... Transact jsem testoval a nic moc, IB jsem se zminil a pfg maji slusny datafeed ale platforma nic moc(pomala,spatne plneni prikazu atd) oproti napr. OEC.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj
předem bych rád poděkoval za super článek, jsem toho názoru, že nad touto problematikou stojí zato zapřemýšlet a zároveň mám otázku na zkušenější obchodníky.
Zhruba pře 5 měsíci jsem si stánul historicá data od SCmagic (dvouvteřinová, soubor má cca 160MB) a chtěl bych se vás zkušenějších zeptat, jestli mohu na těchto datech backtestovat a budovat obchodní strategii založenou na RB popřípadě Volume.
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

phynek: pouzivam platformu od Transact futures. Platforma umožňuje naprosto jednoduchou práci s více kontrakty, s různými profittargety pro výstup, trailing SL, posun na BE po x tickách...... V tomto je naprosto srovnatelná s BT. Co ale neumoznuje, a to vnimam jako velke minus, je prepnout v prubehu obchodovani z live na demo ( musis odinstalovat ostrou aplikaci a nainstalovat demo, nebo kdosi na chatu radil vice virtualnich pocitacu na jednom stroji), coz Bracket trader umi, a stejne tak neumi, nebo jsem na to neprisel, prehravat historicka data "nazivo". Na to stale pouzivam BT. Pokud napises do Proactive futures nebo Infinity brokerage, tak ti zdarma zaridi demo a poslou ti link na stahnuti vyukovych videi, kde je to velice dobre popsano a i na sve urovni angliny jsem tomu byl schopen rozumet.
Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahojte všetci...
chcem sa spýtať hocikoho, kto pozná IB.. Priznám sa moc do futures sa nerozumiem avšak sa chcem spýtať ohľadne BID SIZE a ASK SIZE u IB ohľadne inštrumetnu ES (E-mini S&P 500). Sú tieto hodnoty, ktoré tam vidím BID SIZE a aSK SIE alebo LAST SIZE priamo tie z "elektronickej" burzy?? Ak áno... ako kvalitné sú tieto dáta podľa vás??

A ešte jedna otázka... ohľadne IB DEAL PRO teda forexu u IB sú podľa vás tieto dáta spoľahlivé. Lebo ja keď si otvorím ID demo a SAxo live tak na deme u IB tie kotácie sú totálne nejak skreslené. Asi preto lebo to je iba demo..


Prosím ak viete tak naozaj iba prá slov, že s čím mám u IB potom počítať, keď ho dám ako live..

S pozdravom nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj.
Momentalne pouzivam IB ako brokera a mam od nich aj data. Chcel by som vsak nieco kvalitnejsie, napr. DTN, maju dobre referencie, kde za cca 100 USD dostanem kvalitu. Funguje so Sierra Chart co je mile.
Kedze nerobia broerske sluzby, celkom nechapem ako sa cez taketo data da obchodovat. Normalne davam prikazy cez BT-TWS-IB, ak by som vsak mal data od DTN, ako by som zadaval prikazy?
Vdaka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Data od eSignalu se teď draze měří, neboť v listopadu 2007 odřízli DataManager od MarketCenter LIVE a za data pouze do DataManageru chtějí téměř to samé jako za 1/12 ročního předplatného eSignal Premier kde je drát do DataManageru zdarma jako i u měsíčního předplatného. Takže být eSignal Customers už pro QuoteTracker nestačí. Ceník pro DataManager jim na webu snad záměrně chybí a každej jejich online agent si vymejšlí jinou cenu. Nezbývá tedy, než pořídit kancelář kromě uklízečky i s druhou profi sekretářkou.

Uvítám, zná-li někdo rozumnější cestu k jejich realtime datům neboť umí též Prahu, Bratislavu a pro mě důležité akcie DAXu.

Mimochodem, pokud vím, Sierra Chart jejich data neumí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mohl by mi pls nekdo poradit s opentick.com a AmiBroker?

Mam to v AmiBrokeru rozbehnuty, vse zrejme funguje jak ma, ale nevim jaky pouzit tickery aby to neco delalo..
Opentick mam zatim zaregistrovanej jako free a potrebuju libovolnej ticker, se kterym by to melo fungovat.. Zkousel jsem ticker $RUT, kde se mi podarilo nacist urcitou cast historickych dat, ale real-time jsem nerozbehl..
Jde mi hlavne o akcie, neco by melo jit i zadarmo.. Zkousel jsem tam vyhledavat a pouzit tickery jaky to tam naslo, ale nic mi nefunguje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...