Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini S&P 500 (ES)


Kazma

Doporučené příspěvky

  • 3 months later...
  • Odpovědí 507
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

zdravim vospolok,

porovnavam VAH, POC a VAL (na zaklade volume) viacerych indikatorov v NT (trh ES).. ak by bol niekto ochotny (najlepsie niekto kto pouziva InvestorRT alebo Market Delta) napisat hodnoty VAH, POC a VAL za mesiac jul a tyzdenne hodnoty z tyzdna 23.7... denne hodnoty su OK +/- tick hore dole ale pri tyzdennych a mesacnych urovniach sa uz niektore indi rozchadzaju v nazoroch.. zvazujem kupu MP od spolocnosti &@$%%&$ alebo MP od fin-alg, MP plus vsak nema moznost zvolit tickove data pre vypocet VA a POC, to by mohol byt asi problem ci? vdaka za kazdy nazor..

Slavo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slavo:

fin-alg vynech, jestli muzu radit, znam, mam a nedoporucuji.

Jinak Investor a data zen-fire ukazuji nasledujici:

Jul:
VAH 1372.75
vVAH 1372.25
POC 1344.75
vPOC 1344.50
vVAL 1340.50
VAL 1339.25

Min. tyden:
vVAH 1355.00
VAH 1353.50
vPOC 1333.50
POC 1330.50
VAH 1326.00
vVAH 1324.75

v... jsou hodnoty pocitane na zaklade objemu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yaxi diky, no.. neskoro, Muly je salamista to som uz zistil ale s cim som mal problem vyriesil a tie urovne sedia (rovnako aj tie od Gomiho, +/- 1 tick), posledny indi &@$%%&$ je dost mimo.. inak tie weekly a monthly urovne brat pri 24H nastaveni chartu alebo RTH.. trochu som magor lebo co sledujem videa tak den ako jednotka je uz pase ale tie urovne mi viac sedia ked graf nastavim na RTH session, hlavne pri weekly pri monthly je to fakt zanedbatelne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...

Zdravim vsechny! V prvni rade bych chtel podekovat vsem uzivatelum za prispevky, jsem s obchodovanim v uplnych zacatcich a uz jsem tu nasel hromady odpovedi na moje otazky, prvni polozim dneska. :) Chtel bych zacit intradenne s indexem e-mini S&P 500. Zatim se ucim poznavat patterny (zacal jsem s patternem 2v z FinWinu) takze jen tak brouzdam ES grafy v NinjaTraderu, hledam prilezitosti, ucim se pracovat se softem a tak. Zkousel jsem ruzne volume grafy, od 1000-5000 a zarazily me dve veci.

1) Pokud se pattern objevil a musim dat long nebo short, musim tak ucinit v ramci sekund, i kdyz jsem pattern nasel v grafu volume 4000, mel jsem maximalne minutu na polozeni prikazu...nevim jestli mam neco nastavenyho spatne, nebo je tomu skutecne tak ze musim jednat radove v desitkach sekund?

2) Kluci v knihach pisou ze pattern 2v se objevuje velmi casto, ja jsem 2v nasel na grafu tak max 2x 3x denne, a to jsem graf prohlizel od 15:30 do 20:00. Zda se mi to divny, nastaveni grafu jsem prohlizel nekolikrat, je mozny ze tam mam zase nejaky spatny nastaveni?

3) Vy co obchodujete e-mini S&P 500 intradenne, pouzivate volume grafy a FinWin system? Jaky volume graf vam sedi nejvice a proc?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim filf,

Dovolim si dat jednu radu na zaklade osobnej skusenosti: Ako zaciatocnik zacni s klasickymi minutovymi grafmi. Ja osobne som hned od zaciatku testoval na vsetkych moznych grafoch, len nie na minutovych. Volume, renko, tick, rangebars, rozne periody. Nakoniec som sa dostal k grafu tick 347 na NQ, ktory bol mega rychly, niekedy by sa usecka vykreslovala v podstate niekolko sekund. Signalov za jednu seansu bolo aj 7-8 (finwin), a to len pattern 0v. Toto proste nebol obchodovatelny system. Filtrovat signaly som vtedy este moc nevedel. Ako by to dopadlo v reale? Asi nie dobre, keby sa pridalo psychicke vypatie z tej rychlosti. Jednoducho ako zaciatocnik by si sa mal zamerat na pomale grafy, kde mas cas na reagovanie. Ja osobne som presiel na 2 minutovy graf, ktory je rozumny kompromis, co sa tyka rychlosti (oproti 347 tick pomalosti), frekvencie signalov a risku.
Musim povedat, ze ked som si proste priznal, ze OK, asi este nemam dostatocne skusenosti na to, aby som na takychto grafoch postavil system, tak som spravil vyrazny posun vpred.
A kedy som nato prisiel? Ked som asi po roku "sprtania" sa v alternativnych grafoch preinstaloval windows a nainstaloval novu verziu platformy, tak sa mi cela moja praca na tickovych grafoch vymazala :)

Cize moja rada by znela, ze skus popri volume aj klasicke grafy a porovnaj

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...