Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini S&P 500 (ES)


Kazma

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 507
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

[bold]StefiGraf[/bold]

Zdravim,

pozeram si tvoje aj ostatnych grafy, je to parada, ze to sem davate, pokracujte v tom. Chcel by som sa spytat, ako sa tvoria, zakresluju, trendove ciary(TL). Je k tomu nejaky literatura, kde sa docitam viac ? Pretoze volnym okom vidim ako sa trend pohybuje a skusil som si to zakreslovat, ibaze nakolko nema niekoho kto to moze skontrolovat, a sam to nedokazem posudit, tak neviem, ci to kreslim spravne.


Dakujem za akukolvek radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, například Elder tvrdí, že se mají zakreslovat přes OPEN nebo CLOSE svíčky, ale není to pravidlo ... Záleží na tom, jaký trh a jaký TF obchoduješ. V tradingu není nic pravidlem, jen větší nebo menší pravděpodobnost. Na vyšším TF zakresli TL a na menším čekej na jasně definovaný vstup podle PA nebo mechaniky indikátoru s jasně nastavenou strategií..

Všimni si na mých posledních screenech, jak cena proobchodovala skrz TL, a přesto tyto TL měly význam zakreslení...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: raztos 2 swingy spojis ciarou a potiahnes doprava do stratena. Az potom uvidis, ci sa 3. swing odrazi a zaposobi ako support, alebo resistance. Ked sa odrazi, tak 1 tik nad tou svieckou nakupis do longu. (zatial len v sime :-)) Casto trendovu ciaru trosku prestreli a cena sa vrati nazad. Znamena to ze cenu nad/pod TL zamietli a TL je funkcna. Cim viac bodov spaja TL, tym viac je platna. TL treba prekreslovat a vymazavat. Niekto pouziva sviecky a niekto grafy. Preto TL nie su dokonale presne. Pri svieckach sa TL zakresluje len telo sviecky a chvost nie je tak podstatny. Cim je TL jasnejsia a cim viac traderov ju jasne vidi, tym je ucinnejsia. V Uptrende spajas spodne svingy = zelena TL V Downtrende vrchne swingy = modra TL Zaroven zakreslujes do grafu rovnobezne TL a tym sa ti vytvori Trend Chanel Line Sluzi to hlavne ako miesto kam umiestnis svoj PT (profit target) Najlepsia kniha zo vsetkych, ktore som cital je ''Reading Price Charts Bar by Bar'' napisal ''AL BROOKS'' Mozno je zatial len v anglictine. Ked budem mat viac casu, tak sem postupne prilozim neake naucne screeny podla tejto knizky. StefiGraf

14792

14793

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PS:

Tam kde sa 2 TL prekrizia, sa vytvori X
Tieto urovne su este silnejsie, lebo jeden vidi 1 TL a iny 2.TL
Niekto ma na tej urovni PT a druhy presne tam nakupuje.
Najlepsie asi funguju 3. odrazy od TL, lebo v Uptrende 4,5,6,7 su stale vyssie a vyssie
a menej a menej traderov bude ochotnych kupovat na vyssej a vyssej cene.
''Kupuj dole a predavaj hore.''

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...