Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Backtesting


Poof

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 428
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

peter777:

prosím, přestaňte bezhlavě pokládat dotazy do vláken, kam se vůbec nehodí..také prosím, netapetujte několik dní po sobě stejným dotazem řadu vláken..pokud nedostanete odpověď, je možné, že tady na fóru není...pokud máte problémy s konkrétním softwarem a odpověď nedostanete, je nejlepší navštívit buď oficiální support fórum daného programu, či kontaktovat výrobce, prodejce..

díky,

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Navazuji na code z fóra Ninja Trader od A do Z:
Ano, backtest je základ, ale většinou se provádí jinak než naprogramováním OS. To se hodí pouze u AOS, kde je třeba aby program fungoval dobře. Proto, pokud chcete obchodovat forex, doporučuji Metatrader, do kterého si stáhněte data (návod je ve fóru metatrader poslední a předposlední stránka) a poté postupujte klávesou F12, která Vás bude posouvat pouze o jednu svíčku dopředu. Je pouze na Vás, jak si budete zaznamenávat výsledky backtestu. Tento problém se dá vyřešit tabulkou v excelu, do které si budete zapisovat jednotlivé obchody (datum, vstup, výstup, Os pattern etc) a potom to vše shrnout dohromady (počet ziskových/ztrátových obchodů, RRR etc)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím všechny,
mám ninju+zenfire (free complet pro backtest) a pokouším se načíst data NQ za rok 2009, ale ať se snažím jakkoliv, nejde mi zobrazit březnový kontrakt 09 a červnový mám data pouze od 26.5.09. Před 26.5.09 nezobrazím nic. Zkoušel jsem grafy 3,5min, range bars, volume grafy a nic.
Poradí někdo co s tím a jestli je možné ty data vůbec zobrazit, zda to nemají omezené? U TF-ka mi šlape celý rok 08.
Díky za každou radu

Mike

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

mike900:

s tim, kde je problem u tvych dat ti sice neporadim, ale navedu te na zdroj dat, ktera pouzivam ja a ktera funguji absolutne bez problemu

disktrading.is99.com/disktrading/

Od teto firmy jsem si za 60 USD koupil kvalitni tikova historicka data (4eminis: TF(AB), ES, NQ, YM ; also includes TO(RL), SP, ND, DJ data.) pro NT, cca 3 roky nazpet a absolutne bez problemu.

Komunikace s touto spolecnosti je excelentni.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all:
Mel bych jeden jednoduchy dotaz ohledne vysledku backtestingu:

[bold] Jaky je vas pomer mezi poctem SL a celkovym poctem obchodu? [/bold]

Je mi jasne, ze kazdy trader, kazda strategie a kazdy trh vyzaduje jiny pristup a tudiz i jiny pomer SL vuci vsem obchodum. Nekdo ma SL nastaven na 20 USD a ma SL zasazen v 80% a nekdo ma SL (a zaroven psychologickou hranici unosnosti) na urovni 500 USD a SL mu to trefi v 5%.

Ja osobne mam SL nastaven u YM na 30 ticku (150 USD) a system mi vykazuje pomer 25% zasazenych SL vuci celkovemu poctu obchodu.

Kdyby jste meli minutku cas a tento pomer zkusili zpocitat a zverejnit ho zde, tak by mi to pomohlo. Chci si jen udelat predstavu s jakymi % SL vuci vsem obchodum pracuji ostatni Traderi.

Celkovy pocet SL / Celkovy pocet Obchodu = ???

Dekuji

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Klobasman:

ve sve strategii mam 3 mozne typy vystupu:
1) pri dosazeni SL
2) pri vytvoreni urciteho "vystupniho" patternu tzn. manualni vystup
3) pri dosazeni Trail SL - pri splneni urcitych podminek posouvam zakladni SL nad BE na uroven S/R

v pripade zasahu zakladniho SL mam vzdy ztratu
v pripade zasahu manualniho vystupu mohu mit profit i ztratu
v pripade zasazeni Trail SL mam vzdy profit

Takze ten SL zadavam pouze pri vstupu do pozice. 25% podil zasazenych SL pocitam jako pomer vuci vsem obchodum. V tech zbyvajicich 75% mam i ziskove i ztratove obchody.

Nepouzivam pevny PT a analyza MAE/MFE pro muj styl obchodovani a strategii neni pouzitelna. SL mam pevne nastaveny pro vsechny patterny a shodny pro Long i Short.

Proste by mne zajimalo jake je to % u jinych traderu. Vezmi 1 pattern, jednu (tu optimalizovanou) hodnotu SL a spocitej kolkrat te to na tom SL vyhodilo. Kdyz to cislo vydelis vsemi obchody v ramci backtestovaneho obdobi, tak dostanes cislo, ktere mne zajima.

Dekuji

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Mě to přijde, že WW do té své statistiky vůbec čistě ztrátové obchody nedává. S čímž ovšem poněkud narazí ... pokud s tím tak v už dalším kontextu neuvažuje. Rozhodně tím ale neodpovídá na otázku, jakou sem dal Pavel.
Když jsme u toho, pokud Pavel bere 25% čistých SL a zbytek mu může končit ziskem [bold]nebo ztrátou [/bold], pak také nevím, co to číslo vlastně vypovídá. Podle mne nic.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...