Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zen-Fire - Mirus Futures


Lucínek

Doporučené příspěvky

marek53 Ano, na live účtu, já jsem to zkoumal na 3. minutových a na 5ti minutových svících. V porovnání s daty z Trade Navigátoru na 5ti. minutových svících se ty zpětně aktualizovené grafy (reload historical data) lišily téměř na každé svící o 1-2ticky. U těch živých dat to bylo téměř stejné, zatim jsem narazil na jeden rozdíl na svíci, takže reálné data jsou dobré, jen ty data pro backtest jsou zkresnene, je dobre se takovym datum pro backtest vyhnout a radeji si zaplatit za poradna data.

12418

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

live data a pre sim su stejne, tam nema kde byt rozdiel a ani preco , lebo je to ten isty poskytovatel dat.... a ten screen s cci, to je presne ono, ja obchodujem aj pretinanie liniek a breakout urovne a to ak mi tam nepasuje tak to je cele k nicomu, a to sa potom nabaluje a o pol hodinu mate cci niekde celkom inde, alebo breakout je tam kde vlastne ani nebol, alebo naopak,,,, ja robim 3 minutove data, cize ziadne specialne, a ak aj zakladna vec nejde ako ma, tak to je fakt smutne,,,, jo, inac uprimnu sustrast s tymi, co na tych datach robia AOS !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chlapi, díky za vaše reakce, už sem si myslel, že jsou Zenfire data při live nespolehlivá. Osobně teďka testuji klouzákovou metodu na FESX od Gladiátora028, proto jsem se vás raději zeptal, ať nemám při live zbytečné problémy.

Ještě jednou díky a všem přeji hodně úspěchů ;) (tu)

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all:

použijte vyhledávání a pohledejte si témata jako "odlišnosti v grafech" "rozdílné grafy" atd..je tu opravdu dost infa o rozdílech v grafech, datafeedech atd...krátce - rozdíly v datech budou prakticky vždycky u kohokoli..ale nechce se mi to rozepisovat zase znova, už jsem to nedávno někde psal - čerpáno z infa, které jsem našel tady na fóru, ve článcích a ze zahraničních stránek..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak panove, tu je odpoved od brokera,,,


What type of charts are do you look at (tick, minute, range, volume). To help reduce the discrepancies I would recommend you make sure your computer clock is synchronized. If not, it can cause problems with the data. The live data that comes in is direct from the exchange via Zen-Fire. The historical is recorded data from NinjaTrader. When you have a chart open the Zen-Fire data builds the chart. When you then reload historical, it brings in the historical data from the NinjaTrader historical servers. I would think that it is best to keep the chart with the Zen-Fire data and not to reload to prevent discrepancies.

ked su data zapnute, idu priamo z burzy cez zenfire,, to su neskreslene data, ked ale dame reload, nacitava sa to zo servru ninjatradera a to su uz kraviny... takze aj tie backtesty maju nulovu vypovednu hodnotu. ok, nic proti dlhodobo overenym patternom, ako su woodie alebo finwin, a backtest brat fakt len orientacne. tym je zahada vyriesena.

marko

Link to comment
Sdílet pomocí služby


ještě se vrátím k tématu o založení účtu:

jak už jsem psal, registraci do RCG jsem zaslal v pátek 29.1. a o dva dny později jsem odeslal do Mirusu kopie občanky a další. Od té doby jsem čekal na odpověď, dnes jsem se rozhodl napsat email, jak to vypadá ohledně účtu a do hodiny a půl jsem měl odpověď i se založeným účtem. Celkem tedy 11 dní na založení, čekal jsem to rychleji, ale na druhou stranu, stejně ještě nemám převedený peníze:-)) Snad ta komunikace nebude váznout i v budoucnu.

Marvik
Link to comment
Sdílet pomocí služby

marko99999:

pardon, ale "kraviny" jsou maximálně ty vaše závěry...zaprvé problematika dat není tak jednochuá, jak jste vyvodil z odpovědi brokera..roli v odlišnostech dat hraje dalších x věcí (pc, připojení atd.)..tj. ikdyž bychom byli připojení oba dva ve stejném čase k real-time zen-fire, myslím, že bychom stejně měli data minimálně trochu odlišná...zkrátka ještě jednou opakuju - odlišnosti v datech je věc, se kterou se budete muset smířit...takové závěry jako že backtest je k ničemu a data jsou k ničemu a broker je k ničemu a systém xy je k ničemu atd. jsou jenom takové bezduché plky..

zkuste se raději zamyslet trošku s nadhledem nad celou problematikou odlišnosti dat...napovím --- největší problémy s testováním na historických datech a následném živém obchodování mají systémy, které jsou velmi citlivé na jemné záchvěvy indikátorů, tj. i citlivé na tvar jednotlivých úseček...mě samotného takové přemýšlení dovedlo k hledání opravdu robustní strategie, která právě kvůli rozdílům v datech, není skoro vůbec závislá na konkrétním tvaru úsečky, či přesných tvarech, překřížení nebo záhybech indikátorů..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PS. to, že reloadovaná a real-time data jsou v ninjovi se zen-fire jiná, je fakt, který už tu v diskusi padl a který hraje asi opravdu značnou roli ve srovnávání backtest - live u systémů náročných na přesnost dat..ale musíme vzít v úvahu, že je to pro lidi, kteří začínají BEZPLATNÁ varianta, která podle mě není tak špatná a určitě bych ji neodsuzoval..na druhou stranu má každý možnost zaplatit si jak na testování, tak na obchodování opravdu kvalitní data..zkušenější profitabilní obchodník určitě nemá problém si za extra data extra připlatit..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dakujem za uprimnost, a toto co pises viem momentalne aj sam. uznaj ze brazdit v diskusnom fore o ktorom ani neviem ze existuje, je nerealne... neviem preco ale z tvojho komentara mam pocit, ze z nas, co sa tu o tom bavime robis volov a to je nanajvys nevkusne. bola tu debatka o nezhodach, par ludi to zaujalo, vysvetlili sme si preco to je, je to na fore mirusu a zenfire lebo sa to aj toho tykalo a neni to v diskusii XY ktora ani neviem ze existuje.
co sa tyka robustnosti je to ok, dakujem za motiv, taktiku uz mam, dosiel som k zaveru ze DLHODOBO ma taketo odchylky nezlozia, mam taktiku ktora sa uspesne pouziva 25 rokov takze az taky blud to nebude, napokon sam zarabam. ale ako kazdy sudny a normalny biznisman sa zaoberam stratami a toto je jedna z oblasti na ktoru som narazil.
data zdarma su dobre pre zaciatok na naklady, rozhodne ich nezavrhujem. co sa tyka testov a buducnosti ak sa mi data nemaju lisit a je to relevantnejsie, vyjadril sosm moznost platit si data. to je vsetko. nevidim tu ziadny dovod na paniku.

PS: ja chapem ze su aj ludia, ktori si potrebuju nieco dokazovat na ukor druhy, a pre takych moje namety v diskusii nie su, ja som vzdy pozadoval predmetnu debatu, dakujem za pochopenie a nabuduce sa prosim zdrz komentara ohladom osoby diskutujucich. i ked pochopim ked napises komentar ako to cele nie je pravda a co vsetko by som este nemal, na to uz reagovat nebudem.

s pozdravom

marko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to radim2:

Mirus Futures má už od nového roku změnu.... na jeden PC nebo IP adressu se lze jen jednou přihlásit.
Kolega používá také demo-verzi a jakmile mu vypršela 30-ti denní lhůta tak měl stejný problém.
Tak jsem zkusil napsat do Mirusu - AJovi ( Broker z Mirus ) aby mi poslal údaje na prodloužení pro toho
kolegu a za 2 hodiny mi je fakt poslal.... takže zkus mu napsat mail.... aj@mirusfutures.com


kraaalik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marko99999

tohle vlakno ma 81 stranek, z toho tak 20 jsou uzitecne informace a zbytek je balast, ktery se tu opakuje stale dokola, napr. FAQ zodpovezene na strankach fora (min. velikost uctu, komise), pak problemy s datafeedem (napr. pravidelna nedelni odstavka, nebo nenacteni historickych dat pri otevreni grafu v obchodni den, nebo odlisnost historickych (agregovanych) s realnymi daty), pak neschopnost vyplnit zahranicni platebni prikaz (jsou tady naskenovane prikazy) a evergreen vyprselo mi demo, co s tim.

Kdyby se kazdy podival do historie tohoto vlakna, nez sem napise svuj dotaz, tak by tady bylo 20 stranek a dobre by se v tom hledalo. Ale jelikoz kazdy je liny a chce mit vse naservirovano az pod nos, tak se pta na 100x zodpovezene veci.

Tak nez zacnu nekoho urazet, navic nekoho kdo se snazil fundovane poradit, tak doporucuji nedelat ze sebe vola a nejdriv cist a nejedna se vubec o zadne jine diskuzni forum. V TOMTO vlakne uz ty rozdily mezi daty byly popsane, stejne jako ve vlaknech, ktere se tykaji primo NJ.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to radim2:

to nevadí, že nejsi jejich klient... ja jsem taky napsal z kolegového mailu (já jsem to psal jen proto,
že umím lépe anglicky než on ).
Napsal jsem jim, že chci dodělat backtesty a zhruba za 2-3 měsíce si u nich otevřít účet a jestli
by mi do té doby mohl zpřístupnit data :-)

kraaalik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...