Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak se vám daří obchodovat při práci?


patas

Doporučené příspěvky

premnath

hovori sa ze mal zisky sa robia na malych TF a velke na velkych. je to sice len slovna hracka, ale nieco na tom byt moze.
podla mna je dobre sustredit sa zo zaciatku na jeden obchodny styl a zarobit, nie obchodovat za kazdu cenu a v kazdy cas. taketo striedanie moze cloveka dost rozptylovat. teda aspon mna to rozptyluje , ale bude to asi individualne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 180
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

premnath:

Odpolední směnu mám tak 6x do měsíce a noční 3x, jinak mám ranní(do 15hod.), takže dopolední ID obchody by asi nebylo to pravé, a když mám ranní, tak se zase odpoledne chci věnovat třeba ženě, sportu apod.

sztula:

No, jak obchoduju... Zatím 3 měsíce poctivě papertraduju na demu a pokud budou uspokojivé výsledky(zhodnocení účtu min. 50% do konce tohoto roku), tak 1.1.2009 otevřu ostrý účet se 3000USD. Je to hodně diskréční systém, ale mám striktní pravidla MM a posouvání SL, abych dal pokud možno co nejmenší prostor chamtivosti a strachu o zisk. Sleduju 8 párů, kolem půlnoci(dost často i mnohem dříve) zadávám příkazy a analyzuji příležitosti. Vstupy vyhledávám do směru trendu tak, že čekám na korekci a z ní vstupuji do pozice. Je to takový mix Rosse, Řepíka a Williamse. Ještě mám rád, když má ta korekční úsečka určitý specifický tvar OHCL a taky že je v ideálním případě opřená o nějakou S/R úroveň. Trend určuji pimárně podle krátkodobých maxim a minim, jak to popisuje L.W. ve své knize. To, že tahle metoda určování trendu funguje, jsem vypozoroval už kdysi dávno pouhým koukáním do grafu, když jsem hodně sledoval zrniny. Výstupy řeším buď PT na S/R úrovni nebo posouvaným SL. Když je trend do strany se slušným rozpětím, tak obchoduji pohyby v rámci tohoto rozpětí. Nepoužívám prakticky žádný indikátor, jen ATR3 pro určení zákl. SL a taky jako filtr, kdy už je lepší neobchodovat. Občas použiji i trend line. Jo a jednou jsem taky použil RSI:-) Zprávy prakticky nesleduji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley
ATR3 myslíš indikátor ATR s nastavením 3? Ako sa na tom pozná, že je lepšie neobchodovať, to je pre mňa veľmi dôležité. Pozriem ešte ako to ukazuje základný SL. Na akom TF sleduješ tie polnočné pohyby?
Airmike
Na Double tripple screen som zatiaľ nedorástol, takže ani neviem či tam treba viac monitorov. Konto na SL55 je tiež mimo moju realitu, musím sa držať pri zemi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath

mozno to s tym zobrazenim vyzera zlozito, ale je tovelmi jednoduche, ked si vezmes ze sledujes trhy v urcitom (vyssom TF) a ked dostanes signal len sa prepnes na mensi TF a vyckas si na dobru prilezitost vstupit v smere signalu s vyssieho TF. robi sa to hlavne koli tomu aby si vela neriskoval. netreba viac monitorov, ja mam napriklad len dva .

co sa tyka SL to nieje zas tak moc vec kapitalu, skor brokera, ked chces mat SL 55 , tak mozes ist do pozicie s 1 lotom, ale mozes ist aj s 0,1 lotom, podla toho co je dobre pre tvoj ucet. a hlavne aky objem unesies :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath Napsal: ------------------------------------------------------- > Stanley > ATR3 myslíš indikátor ATR s nastavením 3? Ako sa > na tom pozná, že je lepšie neobchodovať, to je pre > mňa veľmi dôležité. Pozriem ešte ako to ukazuje > základný SL. Na akom TF sleduješ tie polnočné > pohyby? > Airmike > Na Double tripple screen som zatiaľ nedorástol, > takže ani neviem či tam treba viac monitorov. > Konto na SL55 je tiež mimo moju realitu, musím sa > držať pri zemi. > > Ď. Ano, indikátor ATR s nastavením 3. Asi jsi mě špatně pochopil. Půlnoční pohyby nesleduju, ale o půlnoci se dívám na denní grafy, jaká je na nich situace a analyzuji příležitosti a zadávám případné vstupy, posouvám SL apod. Čili většinou čekám do půlnoci kvůli tomu, abych věděl tvar a polohu dokončené denní úsečky. Jak poznám poodle ATR3, že je lepší neobchodovat? Ono se to dá i poznat pouhým okem, ale ATR ti to usnadní vizuálně. Zkusím ti to vysvětlit: když je na grafu daný nějaký trend, třeba uptrend a prudce stoupne volatilita posledních dní(ATR3), je lepší se držet stranou, protože může jít o změnu trendu(buď se s uptrendu stane trend do strany nebo downtrend). ATR3 vytvoří nový vrchol za posledních X dní. Je ale hodně důležité u této zvýšené volatility taky sledovat tvar těch posledních úseček, který může napovědět, jestli ta zvýšená volatilita znamená pokračování trendu, nebo jeho změnu. Přikládám pro příklad několik grafů, kde je to zvýšené ATR3 označené. Koukni se, co se potom stalo s trendem. Ber to spíš jako námět k přemýšlení. Třeba by na to šel vymyslet nějaký systém.

5452

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teoria : Cielom je obchodovat breakouty ranneho pasma po extremnych dnoch, sledujem extremne sviecky predoslich dni, a potom obchodujem breakout do strany extremu, Prax: obchodujem breakouty kazdy den :) , ale ked pride extrem snazim sa v trhu ostat co najdlhsie stale je to v ramci testovania taketo breakouty sa daju obchodovat, aj cez PullBacky (spatna korekcia, do ranneho pasma), vtedy je SL od 15-25 pips, potencial je extremne velky, standardne PT suokolo 60 - 90 pips, pri eure nieje problem ostat v trhu aj 250 pips, ale to je len vec nervou vyhoda je :1 maximalne 2 obchody za den, len PT a SL , popripade len SL, a mozes sa venovat comu chces

5453

5454

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley

o podobny princip sa v podstate snazim aj ja, a kedze sme sa bavili o vlakne dlouhodoba tajemstvi, tak si urcite pamatas co larry pisal ako najdolezitejsiu vec prvych kapitol, o dynamike trhu.

ked pride obrovsky pohyb jednym smerom, je velka pravdepodobnost ze v tom smere ostane dlhsi cas, a ze netreba vyhladavat vrcholy a dna, ako to robi vacsina ludi. to je podla neho dovod preco 90 % ludi preraba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley

o breakout systeme

o tom ci mechanicky pristup bude fungovat je tazke hovorit, ale co sa tyka systemu vstupovpodarilo sa mi urobit stupajucu equity na 3 rokoch dat. problem bol ale v tom, ze pri dokladnejsom vyfiltrovani, a pridanim podmienok som taku istu vykonnost mal aj na 1/2 rocnych datach. system ale s dlhodobeho hladiska nebol dobry. je velmi problematicke zamerat sa totiz na jednu hodinu pripade minutu kedy ratat pasma, popripade kolko sviecok dozadu, aky ranny range este brat s pohladu sirky a aky nie. na dlhe obdobie je tam prilis vela otaznikov, ale vsetky sa daju zodpovedat ked si pozries par dni dozadu, takze nastavit okolo 9-10 dva prikazi, popripade 1 nebude take zlozite

co sa tyka, vyberania signalov podla 14 denneho range podla williamsa, tam to je jasne, ten system funguje a funguj cisto mechanicky, v podstate stale (problem je len zo zriedkavostou signalov), a tiez to nieje take jednoduche ako to v knihe Larry popisuje, treba urcit vystupne techniky, lebo system bailout je v podstate neobchodovatelny na dennych grafoch.

a preto spojenie tychto dvoch technik ma kladne vysledky, len treba dodrzat plan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co to znamená málo signálů u 14W%R? 5,10,15 do roka? Když budeš sledovat 8 párů, tak to za rok zas tak špatné s četností signálů není, co myslíš?
Ve které knize on popisuje používání W%R? V Dlouhodobých tajemstvích to není....
Výstup typu bail out se mi taky nejeví jako optimální.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tych signalov mozes dostat aj 50 ale tych skutocne filtrovanych mas len par, povedzme 5 do roka. a aj kebz si bol majster v sebaovladani, cela strategia padne na tom ze budes chciet brat aj take ktore niesu idealne

s tym indikatorom si ma dostal, :) , pise sa o tom v celej knihe, akurat sa tam nepise pouzi indikator R%W ale vstup do pozicie ked denna sviecka prevysi 14 denny priemerny range o x % .

ten indikator bol proste vytvoreny na tom zaklade, a bol vytvoreny aby sme nemuseli pocitat na kalkulacke, asi preto sa aj vola Williams % Range :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...