Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak se vám daří obchodovat při práci?


patas

Doporučené příspěvky

Airmike
Mám rád vyčerpávajúce polopatické odpovede, často do straty trpezlivosti protistrany. :) Tak teda - aké robustne úspešné objednávky sa dajú zadať počas 10 minút medzi 8 a 9 hodinou? Ide o ten pohyb 15/45 na libre? Neviem čo konkrétne si mal na mysli na stránkach z odkazu. Viem, že sa dá obchodovať aj na denných a 8-hodinových grafoch. Ak pri tom nie je dôležitá stratégia, len čas a MM ako to robíš, aby si bol robustne plusový? (Robustne = menší, ale trvalý profit bez spoliehania sa na veľké výhry.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 180
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ak chces vidiet co som mal na mysli, je fajn si pozriet tie videa, ktore vsetko popisuju. ak chces vediet co robim ja tak presne toto

7:45 dobehnem do prace a zapojim masiny.
8:00 definujem na 8H alebo 4H trendy, a predpokladany pohyb po 8 hodine, zanalyzujem nocnu seansu a cakam na signal. vacsinou sa dostavy hned po 8:oo , prepnem sa na 15 minutovy graf a cakam na jeden s dvoch cenovych patternov ktore obchodujem. po otvoreni zurichu je v podstate vymalovane, moje objednavky su zadane, po londyne dostava trend vacsiu dynamiku, pri spravach 10:30 som vacsinou tesne pred targetom, o 12:00 vacsinou uz obchody zatvorene.
pokial sa obchody neuzatvoria tak ich nechavam aj cez americku seansu, ved niekam trh ist musi, a je pravdepodobne ze bude pokracovat v trende

najdolezitejsie body strategie
1) urcit spravne trend, do ktorej strany ocakavat signal
2) reagovat spravne na cenovy pattern,
3) sledovat pravdepodobny denny range, nejake SR urovne a podla toho stavat targety
4) obchodovat len jeden obchod na jeden par. EURUSD GBPUSD
5) stanovit si kompletny MM. SL, PT PS, risk na obchod, risk na den , a podobne veci

najlepsie signaly sa formuju pri 8H grafe , inside bars, su najviac vyzivne a maju najmensi risk


nepotrebujem byt extremne plusovy, kludne mi staci 100 pips za tyzden, to beriem ako pekny profit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike
Takže ti stačí nejakých 10 minút ráno a necháš to bez sledovania dôjsť na TP, alebo SL. Americkú seansu už necháš plávať? Aký SL vyžadujú tie tvoje patterny? Dobre som nerozumel či ich sleduješ na 15min, alebo 8h. Alebo na 8h máš iné signály, ako patterny? Inside bars sú pohyby v rámci 8h sviečky?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ano necham to dojst na jednu alebo druhu stranu. ja vsetko robim na 15M TF, ten 8H bol priklad ako sa daju efektivne obchodovat inside bars, taky inside ale musi splnat nejake pravidla. no ked mam odobchdovane 2 obchody, USA seansu neriesim. najvacsie mozne SL davam 35, ale podla stylu brania signalov sa v podstate da ist aj na nejakych 25 pips. ale mne je to fuk, ja robim s 30-35

momentalne rozmyslam nad obchodovanim rovnakej techniky na indexy, a na ine pasmo, tym padom by mi pribudli dalsi 1-2 obchody, ale zatial je to len v ramci teorie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 4 týdny později...

to: thomaz
______________________________________________________________
>Tiez prispejem svojou troskou...
>Rozhodol som sa zivit sa tradingom a hoci som na zaciatku, uvedomil som si, ze popri standardnej praci to nepojde. >Preto som dal vypoved a nasiel si nenarocnu pracu, kde o 15.00 koncim 15:15 som doma takze mozem 15:30 byt pri >otvoreni trhu (zamestnavatel tiez poskytuje abytovanie - mozem to vyuzit ako svoj "kancel" na trading) smiling smiley. >Platovo je to asi polovica toho co som mal doteraz ale da sa z toho vyzit - a hlavne budem mat cas na trading. >Obchodujem ER2 na Volume 2000 podla systemu FinWin - zatial backtestujem - potom papertrading - potom naostro.
>Tiez som riesil dilema, pretoze po vypovedi sa mi naskytla moznost riadit jednu spolocnost na Slovensku - super >zakladny plat+podiel ma zisku+provizie, oblast financii a investicii, sluzobne auto, mobil, asistentka a podobne >vyhody....ale ziadny cas na trading... sad smiley
________________________________________________________________

Taky jsem o tom přemýšlel, že bych si našel nějakou nenáročnou práci a během práce se věnoval demování, nebo už přímo obchodování... a pilování strategie. Takový ten typ práce, kde je potřeba jen přítomnost zaměstnance. Např: nějaký hlídač, vrátný a pod. (kde vidím jak unuděný celou šichtu sleduje tv-nova) nebo u nějaké cestovky (kde pro změnu vidím jak ženské sedí celý den na chatu a pod.) Nějaké výrazné závazky nemám a nějaký ten rok bych to možná přežil, než bych se rozhoupal... Ale asi by se na mě všichni dívaly jako na blázna na takový reverse career .. No ale uvidíme za rok, možná za dva, jak budu daleko v tradingu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

To AGEDOG:
S odstupom casu mozem povedat, ze dat vypoved a najst si tuto nenarocnu pracu bol dobry krok pre trading. Robim systemoveho integratora pre informacny system v oblasti skolstva a neviem ako v CZ ale n Slovensku je skolstvo a agenda okolo neho akosi spomalena, vsetko strasne dlho trva - co je pre mna dobre, pretoze mam cas na backtest. Vdaka tejto praci sa mi podarilo zbacktestovat uz 7 mesiacov finWin2 (podla Petra) a do konca buduceho tyzdna by som rad dokoncil august a september 2008. Hned potom sa mozem vrhnut na papertrading.
Dokonca uz nemusim ani bezat o 15:00 domov pretoze mozem obchodovat z pracoviska, kde mam super masinu, 100MBit pripojenie, kancel sice s kolegom ale ten o 15:00 odchadza domov :) Platovo to nie je bohvie co, ale mam zasoby pre zacatie tradingu z predoslej prace, takze tych 20K v hrubom co tu zarobim mi staci na mesacnu prevadzku v BA.
Tomas


[ital] "Kto chce hlada sposoby, kto nechce hlada dovody" [/ital]

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...