Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak se vám daří obchodovat při práci?


patas

Doporučené příspěvky

Zajímalo by mě, jak se vám daří skloubit obchodování Forexu a práce. Asi tu nebude moc lidí co se zabývají Forexem na plný úvazek.
Já jsem si vyvinul nějaký postup obchodování, ale většinu signálů dostanu samozdřejmě během pracovní doby, kdy jezdím autem po republice. :S Když přijedu v 17-18hod. domů a koukám do grafů, tak se nicmoc nevyloupne nebo se zase věnuju dětem a není čas.
Koumal jsem nad koupí levného notebooku, který bych připojil na napájení v autě a periodicky kontroloval grafy, jestli se něco neformuje.
Jak jste natom vy?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 180
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Velice zajimave tema. Ve sve praci jsem porad na iternetu, a proto neni problem mit grafy porad online. (Akorat specifikovat proxy a jedese). Co je problem je ale charakter prace, pri ktere se jde velice tezko soustredit na to, co se na grafech deje. A bez poradneho soustredeni to na seriozni obchodovani podle me neni. Zkousim zatim live obchodovat pouze S/R na 4h grafu.

BTW Rad bych si od Namodra :) take precetl nejaky update. Hodne mi toho v mych tunelarskych zacatcich dal...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

Hezky tema, ktery zaslouzi na hlubsi diskuzi. Behem dvou let, co se snazim uspet na, jsem se naucil, ze prizpusobit obchodovani praci a zaroven prizpusobit obchodovani svoje ocekavani, je hrozne tezka vec a to z nekolika duvodu.

Za prvy, pokud mas dobrou praci, ocekavas, ze prijmy z obchodovani budou minimalne na urovni tech realnych. Mas sklony bejt netrpelivej a zbytecne tlacis na pilu.

Za druhy jsi zvyklej davat praci maximum a delat dve kariery naraz je podle me nemozny. Tohle si driv nebo pozdeji uvedomis a zacnes mit vycitky, ze neco nedelas uplne na 100%. Z toho zacne vychazet nejistota pri samotnym obchodovani a tim se frustrace prohlubuje.

Za treti, obchodovani samo o sobe je emocionalne hodne narocny a pokud mas stres i v praci, je klidnej pristup k trhum hrozne tezkej. Pri opravdovym hobby mas moznost se odreagovat, ale tohle rozhodne neplati pro obchodovani.

Je podle me uplne jedno, jakej zpusob, styl nebo metodu obchodovani zvolis, ocekavani jsou vzdycky stejny a to takovy, ze za vlozenou praci chces mit maximalni zisk.

Hezkou nedeli.
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchodoval som popri praci cca 3/4 roka, ale mozem povedat ze podla mna su vsetky TF pod 4H s pracou nesklbitelne. teda ak sa bavime o serioznom tradingu. zatial mi s toho vychadza tolko ze ak chce clovek pracovat, a tiez zarabat tradingom, tak jedna zo schodnych ciest je tradyng na Daily grafoch a systemi odvodene od High,Low,Open,Close.
popripade 4h, ak ste neni v praci velmi vytazeny. este ma napada, ze je fajn mat nejaku naprogramovanu podporu, aby sme neprisi o signaly a k trhu sa mohli vratit neskor. ale to zalezi len od systemu

teraz som docital jednu knihu od Larryho Williamsa, a ten ako jednu s najdolezitejsich ingrediencii profitabilneho obchodovania je sustredenost. takze ak niekto zacina a chce trejdovat popri praci 1M - 1H grafy a velmi kretkodobe obchody, asi to nebude to prave orechove.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já mám práci celkem jednoduchou, lépe řečeno, už jí mám tak v "malíku", že pro mě nepředstavuje nějakou zásadní mentální zátěž. Problém je jenom v čase, kdy musím práci stihnout za určitou dobu a být na čas u jiného zákazníka.
Peníze mám zato slušný, ale právě že si připadám nevyužitý. V podstatě pro mě není problém kouknout se každých cca 30minut na grafy a pak zase vyrazit za prací. Myslím, že TF od 1H by bylo možné sledovat pohodlně. Zatím jsem zkoušel obchodovat pouze stylem, že mi "AOS" dá signál, já zkontroluji jestli je potvrzený i jinými indikátory, koupím, nastavím SL a profit target cca 15-20pips a občas mrknu jak se to vyvíjí.
Celkem mi to funguje, jenže nejvíce příležitostí mi vypadne mezi 9-18hod, kdy jezdim. (td)

Co se nervů z obchodování týče, tak jsem hrál 5 let poker a u něj jsem o nervy přišel. Když vás někdo obere o peníze tím, že chytí 3x zasebou kombinaci s pravděpodobností 1:800000, tak vás opačný trend na Forexu nemůže rozhodit. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

U mne je to jasné: jelikož pracuji na směny(ranní a odpolední), je pro mne tím pravým TF denní graf a ID obchodování naprosto nepřijatelné. Jednou denně kouknu tak na hodinu na grafy a jdu od toho. Uvažoval jsem i o 4H TF a Vegasovi, ale to bych musel pořídit notebook a neomezené připojení a do toho se mi kvůli nemalým finančním nákladům rozhodně nechtělo. Měl bych taky pocit určité nesvobody-vstávat o půlnoci nebo ve čtyři ráno k počítači? Ne, díky... Přes den se chci taky věnovat jiným věcem a ne pořád myslet na to, že se musím za 4 hod. kouknout na graf. Když má člověk k dispozici dostatečně velký účet(u Forexu +- 3000$), tak nevidím jediný důvod, proč obchodovat ID na krátkých TF.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath :)

rano sa rozhoduje o trende na kazdom pare, je to sposobene otvorenim londyna, a libra reaguje lepsie preto lebo je to prave libra , navyse spravy su vacsinou 10:30 .

to ale neriesi problem obchodovania, ak je niekto v praci, tak sa proste na take pohyby nemoze sustredit, a ak je po nocnej :) tak uz vobec nie. preto tu riesime alternativne sposoby. teda aspon myslim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike
myslel som to tak, že keď robí poobede, doobeda by to stihol. Keď má rannú smenu tak musí hľadať niečo iné a ak to nájde, tak si môže pochvaľovať, že diverzifikuje riziko. :) Dúfam, že sa potom s tým pochváli, mne by sa to veľmi hodilo. :) Ovšem na dobré pohyby medzi cca 12:00 a 15:00 musí tiež niečo vymyslieť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...