Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak efektivně na obchodní plán


Doporučené příspěvky

to Ouklend, Lucínek:

rozhodně s vámi souhlasím, sám mám tuto verzi také doma a s přechodem na live počítám s nákupem MS Office Standard, bohužel, jak jsem zjistil není možný upgrade z této verze, ale nutný nákup komplet nové licence ...

Jinak bych chtěl doplnit, že za komerční využíití se považuje také využívání, které nepřináší zisk, ale ztrátu; tzn. můžete být v tradingu ve ztrátě, ale používat tuto "Nekomerční verzi" není možné. Stejně tak, pokud ve věnujete tradingu jen při běžném zaměstnání, nejen full-time.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 43
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to mira_k:

"Jinak bych chtěl doplnit, že za komerční využíití se považuje také využívání, které nepřináší zisk, ale ztrátu; tzn. můžete být v tradingu ve ztrátě, ale používat tuto "Nekomerční verzi" není možné. Stejně tak, pokud ve věnujete tradingu jen při běžném zaměstnání, nejen full-time. "

... tak to bych ještě pochopil. asi těžko budeš vysvětlovat výrobci software, že NAPŘ.! sice podnikáš (ať už je to v čemkoliv ), ale jen při zaměstnání třeba 2 hodiny denně, anebo že podnikáš, ale jsi ve ztrátě - a tím pádem mu vlastně ten software platit nemusíš ... :)

díky za upřesnění ... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ouklend:

myslím, že oba myslíme to samé :)
tj. když už děláš trading a jsi v plusu nebo v minusu, tak zkrátka je to komerční užití softu a použití této verze "pro studenty a domácnosti" je tím pádem nelegální. Stejně tak, ať tomu věnuješ 8 hodin denně nebo 2,5 hodiny :)

btw: taky nejsem nadšený, že musím dát za to samé (bez OneNote) o 10tis.Kč více, ale zase na druhou stranu, když už pojedu live, tak v kontextu ostatních plateb za licence, knížky, data je to přijatelný :) jen doufám, že MS nenapadne to předělat na roční licence :)

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Za komerční užití považuji takové užití pomocí kterého veřejně provádím služby za které si nechávám zaplatit a za něž také ručím.

Pokud to tedy soukromě používám k rozhodování co si koupím a co si prodám tak to podle mě není komerční užití i kdybych tím pravidelně získával první pořadí ve sportce. (tu)

P.S.:mimochodem u těch pacek ve smajlících se mi objevuje "spatny" u palce nahoru a naopak...? (tu) (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Tomasi, dekuji za upresneni, nahodne vstupy opravdu davaji dobry smysl. To byl ostatne jeden z prvnich experimentu, ktere jsem nekdy v zacatcich provedl. Da se dojit k trivialnim strategiim, ktere na i nahodnych vstupech prinasi (nevelky) konzistentni zisk, a to silne podporilo moji viru, ze trading "funguje". Jen se temto testum nevenujui systematicky pro kazdou strategii, a zrejme ke svoji skode, takove vysledky urcite posili viru v dany obchodni plan, a tim i hladkost a pohodli, s jakym ho realizuju. V tomto mi Vas urcite clanek prinesl zajimavy hint.

Akorat myslim, ze trend tu byl v diskusi pouzit jako priklad nenahodneho aspektu, ktery se da zpenezit, a nekolikrat bylo explicitne receno, ze vime, ze existuji i jine aspekty, a strategie na nich postavene se treba treba o smer pohybu trhu vubec nestaraji. Trend je dobry priklad, protoze patri k zakladum, ktere vsichni znaji, takze si spis porozumime a nemusime si tolik vysvetlovat pouzite pojmy. To ze ho nekdo pouzije, nerika nic o (ne) otevrenosti jeho mysleni.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 months later...

Co se týká toho komerčního využití MS Office, tak naprosto souhlasím s uživatelem Jiří S., protože komerčním využitím se dle selskýho rozumu podle mě rozumí zpeněžení produktů vzniklých za pomocí nástrojů MS Office. Tj. např. prodej tištěných dokumentý vytvořených ve Wordu, prodej tabulkových kalkulátorů vytvořených v Excellu, prodej databázovým systémům firmám k vedení správy zaměstnanců v Accessu, posílání nabídek odběratelům ve Wordovských dokumentech, apod., zdaleka tam nemůže patřit používání Excelu jako poznámkového bloku pro vlastní účely, který nikdo jiný kromě mě v životě neviděl a nikomu jsem ho neposílal; klidně i za účelem tradingu.

Když už bych to chtěl zasadit do prostředí tradingu, tak jako komerční využití by se dalo brát třeba poskytování backtestovacího deníku, který Tomáš s Petrem používají na svých seminářích backtestování - tohle je bezpochyby komerční využití, ale to co dělá naprostá většina nás ostatních nemá s komerčním využitích společnýho vůbec nic.

Ale každopádně to je jen můj názor, mám sice za sebou něco málo semestrů právnických předmětů, nicméně nikoho povolanějšího jsem se na to taktéž neptal.

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

paveln:

Záleží ale na přímé vazbě k té realizaci zisku. Pokud by tam ta přímá vazba nebyla nutná, tak by se za komerční využití dalo považovat např. psaní seminárních prací na VŠ, které se bezpochyby děje ve studentských nástrojích MS Office, jelikož naprostá většina lidí studuje na VŠ za účelem realizování vyšších zisků ve své budoucí profesní kariéře, což jak sám naznáte je docela zcestná argumentace, avšak situace je to analogická s vedením si obchodního deníku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...