Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historická data


posum

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 687
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ano jsou to obvykle chyby a tudíž tam cena nikdy nebyla. Pozná se to ale až tím, že si srovnáte data od různých poskytovatelů, ideálně, pokud máte data přímo z burzy. Někdy se to taky dá identifikovat tak, že daná svíce má nulový volume apod.
Graf je, jak jsem psal, z Tradestation, což je jak broker, tak zároveň poskytovatel dat, čili ta data jsou přímo z platformy, stejně tak typ grafů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud vím, tam CME group poskytuje jenom nějaký trial a jinak chce za data platit. Nicméně existuje řada webů, kde alespoň daily data jsou. Snad nebudep roblém, když napíšu, že by měly být např. na webu investing.com:
www.investing.com/commodities/us-corn-historical-data

Tradestation - je potřeba si otevřít live účet nebo používat jako platformu čistě pro data, je to ale placené. Tj. platí se měsíčně za data plus v určitých případech za platformu, přeci jen je tam určitá přidaná hodnota a nechají si za to zaplatit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravíčko pánové,
Mám možná až moc hloupý dotaz ale už nevím co s tím. Stáhl jsem si data od Zdenka, která jsou vyexportovaná z TS, snažil jsem se je předělat v Excelu tak, aby mi je NT vzal, to se mi ale nedaří. Mohl by mi někdo prosím poradit jak na to? A nebo lépe jestli už to má někdo předělané, a mohl to hodit na uložto? Díky za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

Lidi, uz to tu bylo napsano nekolikrat ale stale zadna odpoved. My, kteri pouzivame NinjaTrader mame problem s naimportovanim dat (YM 2013), ktere sem hazel clovek, ktery pouziva platformu TradeStation. NinjaTrader nam hlasi chybu s naimportovanim dat. Je tady nekdo, kdo by vedel jak predelat data tak, aby nam je NT prijal?
Priklad: format TS: 01/02/2013 - DMR
format NT: 20130102 - RMD

Pokud tedy nekdo uspesne naimportoval tato data (ascii-ts-data-01-07-2013) do NT, ozvete se prosim. Dekuji

PS: chybova hlaska je takova: "There has been an error on importing historical data. Please check the log".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Problem je, ze zadny takovy konverter neexistuje, googluju to tady od rana a proste nic. Nekdo tady napsal, ze je to easy predelat v excelu. Nevim nevim teda jak moc easy. Pokud by mel nekdo navod jak to predelat v excelu budu rad za kazdou radu. Za dalsi je polozka "up and down". Predpokladam ye tyto dve polozky sectu a da mi to vysledne volume? Nevim jak naformatovat datum v excelu abych dostal tento format 20130102 = rok mesic den. Takze v excelu by se to teoreticky dalo predelat. Nicmene by to trvalo strasnou dobu a ve vysledku by to taky ani nemuselo fungovat a tudiz hledam nejakou jednoduchou cestu.

Filip

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K. Napsal:
-------------------------------------------------------
> To budou tzv. bad ticks, zřejmě chybná data, nebo
> špatně navázané kontrakty. v tradestation jsou
> data takto
>


Ja by som skor povedal ze chyba nebola v datach, ale v programe, ktory ten program nechtiac natiahol. Takychto situacii je na burzovom trhu nespocetne mnozstvo a sposobuju to vysokofrekvencne milisekundove (HF) obchody, ktore potom ani nie su v grafe znazornene koli kratkosti casu pocas ktoreho obchod prebehne. Akurat v reale Vam zobchoduje poziciu mimo aktualnej ceny ktoru vidite na platforme. A takto potom basnici prichadzaju o iluzie :)

Tu mas o tom jeden krasny dokument: www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=aq1Ln1UCoEU

Len pre zaujimavost by som sa pozrel na historicke data tych trhov co su vo videu z 6.5.2010, ci tam su vidiet tie smrtiace anomalie... Ak mozete, hodte tu niekto screen. Dakujem. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...