Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historická data


posum

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 687
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,

pokud někdo narazil na stejný problém jako já, tak by bylo vhodné, kdybych zde napsal způsob, jakým jsem situaci vyřešil. Není z mé hlavy, inspiroval jsem se příspěvkem, který zde někdo vložil cca před rokem.
Jednoduše jsem si zakoupil měsíční "předplatné" Sierra Chart package 3 za 27USD a postahoval potřebná data z TransAct.

kvočur

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro: Eubie

Historie dat je k dispozici od kvartálu "M" roku 2006, takže velmi dlouhá. Data jsou k dispozici po jednotlivých kvartálech a ticková by měla být do srpna 2010. Později Sierra Chart přešla na posílání historie po jedné sekundě, takže minimálně od té doby ticková nejsou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

boss1000:

Sierru máte správně.

Dejte v Sierre: Global Settings -> Data/Trade Service Settings

Zde si zkontrolujte zda máte nastaveno v kolonce service buď SC Historical Data nebo SC Historical Intraday Futures Data

SC Historical Data - zde máte k dispozici 1 minutová data a vyšší (cca na 3 roky nazpět intradenní data a na cca 11 let nazpět denní data)
SC Historical Intraday Futures - zde máte k dispozici ticková data pro aktuální kontraktní měsíce (maximálně však dva expirační kontraktní měsíce nazpět je možné stáhnout, většinou pouze jeden)

Na backtest vám doporučuji používat data SC Historical Data, pokud používáte časový TF. (1 min, 2 min atd.), pokud používáte alternativní TF, jako je např. Range bars, potřebujete ticková data.

Výhoda SC historical Data je, že si můžete stáhnout data, která jsou již na sebe napojena. (Máte např 3 roky v celku, nemusíte tedy pracovat s jednotlivými expiračními měsíci. Nevýhoda ovšem je, že nemájí uplně vyladěné přechody mezi těmito kontraktními měsíci. Nemají to podle volume, ale přechody jsou fixovány vždy na určitý den v měísici. Může se tedy stát, že tři, čtyři dny při přechodu na jiný kontraktní měsíc, je možnost vzniku gapů a jiných nesrovnalostí. Ovšem myslím, že tato chyba je zanedbatelná a můžete při svém backtestu využívat tyto tzv. Continuous data)

SC Historical Intraday Futures se hodí poté na papertrading pří playbacku dat. (Nezapomeňte si Data/Trade Service Settings nastavit Max. Historical Intraday Days To Download alespoň na 120, jinak se vám nestáhnout všechna intradenní data)

Pokud Vás neomezuje Váš limit pro stahování dat, doporučuji stáhnout dat co nejvíce a to především těch tickových, které poté v budoucnu můžete využívat pro papertrading nebo pro alternativní TF. Tyto data v budoucnu již nemusí být k dispozici ke stažení od Sierry.

A teď k vaší otázce: intradenní data, neboli data s nižším TF než 1 den, otevřete takto:

V Sierre: File -> Find Symbol - zde vyberete požadovaný trh a kliknete na tlačítko Open Intraday Chart.

David.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

ahoj, riesim podobny problem takisto zhanam 10 rocne data pre TF a YM..je to celkom problem ziskat za rozumnu sumu..ak by bol niekto ochotny tiez by som bol vdacny..nemam problem zaplatit :)

ale inak zatial najlepsie riesenie som nasiel tu:
disktrading.is99.com/disktrading/

1 symbol za 20USD, pisal som im mail ale zatial mi neodpovedali..

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...