Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historická data


posum

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 687
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to zdenekt: diky, to se hodi :)

to yord: po par letech live tradingu bys pochopil, ze vse je otazka nabidky a poptavky :) ber dvacku jako nabidku, ktera byla podhozena nizssi (nulovou) nabidkou a vychutnej si dobry obchod... btw dvacka za data je vazne symbolicka cena, ktera spis reflektuje to, ze ten clovek, se nejspise radeji rozhodne venovat svuj cas jen nekomu, kdo je ochoten dat alespon symbolickou protihodnotu na oplatku... rada lidi toziz rada bere, ale cokoli nerada dava (nerikam, ze tohle je Tvuj pripad, ale lide proste takovi jsou... :)

to Honza K.: o jakych symbolech se tady bavime? jen emini trhy, nebo i jine? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yord Napsal:
-------------------------------------------------------
> zdenekt
>
> super ! ještě někdo tu zná heslo tradeři
> traderům .
> Nechci tady rozpoutávat flame, ale ta "dvacka" od
> pana gold mě fakt dostala. Nechtěl bych takto po
> 10 letech live obchodování dopadnout.


Vážení, možná si po deseti letech obchodování uvědomíte, že ta dvacka není požadována proto, že by pána gold jakkoliv vytrhla (ta dvacka prolítne mými účty jenom na komisích za několik málo sekund až minut), ale je požadována proto, aby si tradeři traderům uvědomili, že jsou věci, které mají nějakou hodnotu a pán gold už několikrát strávil spoustu času tím, že nezištně připravil data včetně návodů rádobytraderům a nedočkal se ani náznaku slušnosti v podobě "děkuji". Pokud jsou tu tací, kteří dají data zadara, nemá s tím pan gold jediný problém a omlouvá se, že se naivně nabídl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka Napsal:
-------------------------------------------------------

> to Honza K.: o jakych symbolech se tady bavime?
> jen emini trhy, nebo i jine?

Tarako, poté co jsem se jak se zdá ztrapnil tím, že jsem reagoval na poptávku po datech se moje ochota řešit s někým data limitně blíží nule, tak je to celkem jedno :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K.: Když těch dvacet babek protočíš na komisích za pár sekund, stojí ti to za to? Pokud data nechceš dát, tak nedávej - upřímně, nepředpokládám, že ti tu admin zprostředkuje prodej čehokoliv daty počínaje ... a podruhé upřímně, nevěřím, že když jsi tu někomu připravil nějaké data jak uvádíš, že ti z celého srdce nepoděkoval.

Motley: Měl bych zájem o ES_tick data a předem vřele a upřímně děkuji.

Pokud by měl někdo zájem o FX data - tak výborný zdroj je zde: www.histdata.com/download-free-forex-data/ - data jsou zdarma, pokud Vás baví stahovat jeden rok podruhém - jsou tam MT4/MT5 a MetaStock minutové data, Ninja a ASCII data minutové i tickové. Žádné díky nečekám - stálo mě to pár sekund práce:)

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

foglik Napsal:
-------------------------------------------------------
> Honza K.: Když těch dvacet babek protočíš na
> komisích za pár sekund, stojí ti to za to?

Stojí nám za to vůbec sem chodit a občas odpovídat na dotazy, poskytnout tu a tam radu ostatním? Co z toho máme? Nevím jak ostatní, ale pro mě je to určitá forma odreagování, přepnutí po náročné práci, kterou jako trader mám a pokud moje rada někomu pomůže, mám z toho dobrý pocit a za ten mi to stojí. Chodíme se sem vykecat, poskytnout nebo přečíst radu, zábavu či poučení a stímto vědomím sem přispíváme. Nečekáme od druhých, že to nějak ocení. Když ale někdo chce od druhých data, která si neumí sehnat sám, přijde mi přirozené, že podobně jako při dělání pizzy si za mouku zaplatíte bez okolků, tak podobně v těchto případech. Minimálně to pak podle mě svědčí o tom, že svoje úsilí myslíte vážně a ne ve stylu "dejte mi data a ono se uvidí, co mi z toho vyleze".


> Pokud data nechceš dát, tak nedávej - upřímně,
> nepředpokládám, že ti tu admin zprostředkuje
> prodej čehokoliv daty počínaje ... a podruhé
> upřímně, nevěřím, že když jsi tu někomu připravil
> nějaké data jak uvádíš, že ti z celého srdce
> nepoděkoval.

Jsem více aktivní na zahraničních serverech, takže nejde o zdejšího. Dám příklad, který se mi stal. Před 3 lety sháněl jeden trader ticková data pro CL (ropu) pro backtest své strategie. Nikdo se mu neozval, tak jsem mu napsal, že je mám a že jsem ochotný mu je dát. Napsal mi zpět, jak je to super a že mi za ty data zaplatí, protože nemohl uvěřit vlastním očím, že mu dám přímo nativní data pro Tradestation. Nechtěl jsem po něm peníze, sám se mi nabídl. Jenom pro informaci - ukládání tickových dat mi zabere mnoho hodin měsíčně, protože si dělám speciální zálohy a exporty do formátů, abych je mohl v případě nouze kdykoliv použít kdekoliv a mají tudíž pro mě velkou cenu. Poté, co ode mě data dostal, se vody zavřely a já o něm od té doby neslyšel. Ale má to dohru, teď přes cca měsícem se mi najednou ozval znovu a omlouval se mi, že až teprve teď si uvědomil, jakou cenu ty data mají, protože mu ušetřila vyluxování účtu cca 100 tisíc USD a že mi za ně zaplatí 100 USD za každý rok, který jsem mu dal. Mě je jedno, kolik mi zaplatí, pro mě je důležité, že si uvědomil, o co tady jde, protože mám stále více pocit, že si mnoho lidí myslí, že má nárok mít všechno zadara, že je legitimní si furt jenom brát, a zároveň nic nedávat. Mimochodem, ani po cca 3 týdnech peníze stále nepřišly :) O ně mi vůbec nejde, ty si vydělám jinak, pro mě jsou důležitější jiné hodnoty.
Je taky něco jiného, když je "díky" vysloveno jenom jako společenská konvence nebo preventivní akce, abych dostal příště něco navíc nebo aby protistrana byla ochotná dále dávat zadara, a když je díky vysloveno jako vyjádření vnitřního stavu - pocitu vděčnosti za nějakou formu obohacení vědomostmi, znalostmi nebo převzetí nějaké hodnoty typu data, kód atd.. Ne že by se to dalo jednoznačně z textu poznat, když si nestojíte tváří v tvář, ale ze stylu příspěvků se to většinou dá odhadnout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

Honza K má pravdu. Kdo chce "rychle zbohatnout", ať si směle koupí data z disktrading.com a pro zachování duševního zdraví a iluze svojí světáckosti je neporovnává s těmi nahranými ze CQG nebo nedej bože IQFeedu (proč si taky platit IQFeed když CQG je zadara, "logicky"...) .

Jít na fórum a chtít data dokáže každej. Někde data zadarmo jsou - pak mě napadá, proč si je lidi na fóru žádající o data nesosli z těch free zdrojů sami. Pokud free nejsou a jejich sehnání/zpracování vyžaduje čas a úsilí, je odměna úplně na místě - potom nechápu výkřiky, jak je ta dvacka děsná. Dvacka za rok kvalitních dat jsou šušně, rok dat z CME pro jeden instrument stojí USD 1800, jen pro představu, a s jejich zpracováním je práce jak na kostele, bez vlastního parseru si neškrtnete.

Kdo data chce, způsoby si najde. Já stahuju replay do NT, přehrávám si je a pomocí gomRecorderu ukládám do .gom formátu, odkud je potom v C++ čtu do vlastního backtesteru.

Mnoho úspěchu,
D.

P.S. Honzo, díky za pěkný a konstruktivní poslední post, já bych ty nervy neměl:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

I já děkuju Zdeňkovi i Honzovi K. za nabídku, rozhodně nevidím nic špatného na tom něco za to chtít, a je úplně jedno za jak dlouho to Honza K. protočí na komisích. Ano, mohl jsem si data koupit - ovšem u těch "levných" zdrojů jsem se bál o kvalitu (podle toho co naznačuje Eubie možná oprávněně) a drahé jsem platit nechtěl, a to klidně přiznám. Obchoduji live akciové páry, ale s futures nemám praktické zkušenosti, a chci zatím náklady držet nízko než si udělám představu jestli se do toho vůbec chci pouštět. Proto jsem se nejdřív ptal tady. Ovšem že ta data mají nějakou cenu jsem si uvědomoval, a bez Zdeňkova odkazu by na jejich koupi došlo (dost možná právě od Honzy, jeho data z TS bych měl radši než bůhvíjaká data z disktradingu). Takže díky oběma.

Eubie: naznačuješ že data z CQG a disktradingu nejsou kvalitní. Můžu se zeptat jak hodně je to špatné? Nechci ani "rychle zbohatnout", ani mít jakékoli iluze (a už vůbec ne světáckosti), takže by mně ta zkušenost zajímala.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trader0501:

Ahoj,
v době, kdy jsem je porovnával (cca 5 let zpět, cenově to bylo stejné jako dnes) jsme je porovnávali s daty ze ZenFire a z replaye a rozdíly tam byly, pokud si pamatuju, denní volume se lišilo i o procenta, což na kontraktu jako je Russell není zrovna pár kontraktů. Jelikož disktrading neříkají, odkud data mají, považoval jsem je implicitně za ta "nedůvěryhodná", ale tahle konkluze může být mimo.

Obecně ale záleží na tom, na čem obchoduješ. Pokud obchoduješ na 5m grafech s indikátory, tak ti pár kontraktů asi nic moc nezmění. Pokud už bys hledal něco ve volume distribuci nebo dokonce deltě, tak bych si dovolil tvrdit, že jet na datech, která denním volume nejsou hodně blízko dennímu volume reportovanému samotnou burzou, je tak trochu ruleta.

Hodně zdaru,
D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...