Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historická data


posum

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 687
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

>Zkoušel jsem dnes stáhnout ER2 rok 2007 tiková data od ZenFire a povedlo se bez problémů během cca 6 minut >(připojení mám přes UPC). Ke stažení jsou k dispozici zde:

>www.edisk.cz/stahnout-soubor/06640/ZF_ER2_1.1.07-30.6.07_TICK.7z_7.23MB.html
>www.edisk.cz/stahnout-soubor/10126/ZF_ER2_1.7.-31.12.07_TICK.7z_9.58MB.html

>Kam s nimi už asi víte :-)

>Radek

Zdravim Radku, nebyl byste tak hodny a nedal sem i starší data? rok 2005 a 2006 , zkouším svou strategii a equity křivka se dost klikatí tak potřebuji testovat testovat a testovat diky moc

hrasek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Miles

Já si myslím, že pro backtest není kvalita dat až tak důležitá. Pro mne je důležitější hlavně dostupnost a dostatečné množství dat pro ověření robustnosti a stability strategie. Pro live trading budou data úplně jiná a pokud je strategie dostatečně robustní a stabilní měla by fungovat na jakýchkoliv datech (samozřejmě pokud v tech datech nejsou extrémní rozdíly) Je jedno jestli se ti utvoří patern na té či oné úsečce, dúležité je, že se patern objeví a ty podle strategie a situace v trhu obchod vezmeš nebo ne. Nikdy nebudeme šichni v jeden okamžik vstupovat do trhu na přesně stejné úsečce.
Historická data beru opravdu jen jako nástroj pro ověření strategie.

Jen můj názor.....

miki10

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Odpověď sám sobě :)
Děkuji Hrasku za data, nejdříve jsem ticková nechtěl, avšak prozřel jsem.
Zkušenější prosím o kontrolu. Ticková data jsem naimportoval do NT, úspěšně, graf se vymaloval vše O.K. Jestliže data jsou naimportována, poté musí jít i exportovat v požadovaném formátu, např. minutovém. Vyexportován soubor .txt.
A teď bych Vás ještě jednou poprosil o radu jak prvý sloupec excelu převést na formát datum,čas. Bohužel přes Formát buněk/číslo/datum/ a výběr formátu data mi to nefachá. Poraďte prosím..... Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Atlas,
Pokusím se Vám popsat postup. Získal jsem data od Hraska, ty asi již máte. V NT jsem v Tools/Instrument manager vytvořil nový ER2 ##-## tak že jsem vybral ER2 s expiry ##-## a převedl do Instrument lists. Poté jsem v hlavním panelu NT Control Centru na ploše přepnul Name na ER2 ##-##. No a potom už jen import: Tools/Historical data a to z adresáře, kde jsem Hraskovo soubory rozbalil, provede se Loading a poté už jen hláška Historical date imported successfully.
Snad Vám to bude fungovat...
Mějte se

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to miki10
jistě, že jsou historická data pro ověření strategie, ale záleží na strategii. Když budu obchodovat 5min TF, stačí mi minutová data, v cenách se moc data nemění, pokud budu obchodovat na volumeg rafech, tam už to jedno není. Navíc čím rychlejěí TF na alternativních grafech, tím víc záleží na přesnosti dat.

Ale stejně si každý musí všechno ověřit, co si neudělám sám, to nemám, takže si projedu strategii na různých datech a budu porovnávat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Hrasku,

mockrát Ti děkuji! Konečně...................
Použil jsem data jak tu byly na předchozích stránkách fora ke stáhnutí na ER2, které byly rozdělené na pololetí v roce 2007.
Jen škoda, že si mi v NT otevřelo pouze posledních 8 dní místo celého první pololetí. Kdyby jsi věděl čím to je, bylo by to super!

Každopádně moc děkuji

Zdarec A.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jirko alias Billy Cash,

děkuji za radu! Držel jsem se pokyny tvými i pokyny Hráška. Po načtení Loading mi to hodilo chybové hlášení........... asi bude někde problém někde u mě. Budu muset NT znova přeinstalovat.

Ale i tak jsem to zkusil a až v druhém případě mi to načetlo data za 14 dní místo dat za půl roku 2007.

Ještě jednou Ti děkuji za informace, vážím si toho!

A.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...