Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historická data


posum

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 687
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Danny22
Co se týče pozičního obchodování, tak na to ti mohu poradit dvě výborné knihy. První je od.L.Williamse-Dlouhodobá tajeství krátkodobých obchodů, druhá je L.Raschke-Street smart. Já osobně obchoduji intradenně ale princip je stejný všude. Všímej si oblatí kde trh vytvaří S/R úrovně. Jestliže se trh pohne a ty máš signál ke vstupu, tak si dej pozor jak daleko jsi od těchto úrovní. Jestliže trh zastaví pohyb a vytvoří retracement, tak si všímej jak daleko retracement zašel. Každý retracement se může změnit na otočení trhu. Nakupuj a prodávej na extrémních cenových úrovních - tj.na úrovních kde trh velmi váhá s dalším pohybem, kde dojde k vyčerpání dosavadního pohybu. To platí pro vstup do protitrendové i trendové formace. Dávej pozor na délku swingů a jejich zpětné pohyby. Vše postupně samo přijde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Danny22: ja kdyz jsem uplne zacinala, tak mi z toho sla uplne hlava kolem, nevedela jsem, kam se vrtnout, takze jsem pak udelala jednoduchou selekci a vybrala si par trhu, ktere jsem pak zkoumala. Takze jako uplne prvni doporucuju zvolit vhodny trh - napr. ja si rekla, ze vzhledem k MM, se budu v prvni rade zaobirat pouze trhy s marginem mensim nez 3000 (soybeans ma aktualne 4.725). Povoli Ti Tvuj MM obchodovani takoveho trhu?? Abys nestudoval tydny neco, co potom zjistis, ze ani obchodovat zatim nemuzes..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rád bych využil Yahoo symboly např. pro 30 leté US Treasury Bond Future September 2009 (09) kontrakt (U) obchodovaný elektronicky (ZB), ale vůbec nevím který z níže uvedených symbolů vybrat a sledovat? Může někdo prosím objasnit význam symbolů (čísel) uvedených za pomlčkou?

ZBU09-1.CBT
Thirty-Year US Treasury Bond Fu 138.86 Future CBT
ZBU09-2.CBT
Thirty-Year US Treasury Bond Fu 138.86 Future CBT
ZBU09.CBT
Thirty-Year US Treasury Bond Fu 138.30 Future CBT


Děkuji.
M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

začínám backtestovat a podařilo se mi ze zde uvedených odkazů stáhnout nějaká data, velmi děkuji všem, kdo sem tyto odkazy dávají, je to neocenitelná pomoc pro začátečníka, jako jsem já.
Chystám se backtestovat v Ninjovi, ale nevím, jak mám naimportovat data za rok 2007 ( a starší ) , napr. ER2 12-07,YM 12-07, když v nastavení instrument manageru se dají nastavit kontraktní měsíce jen od roku 08.
Mohl by mi, prosím, někdo z Vás zkušenějších poradit ?

Zdravím,

Karel :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...