Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historická data


posum

Doporučené příspěvky

fishkiller Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
> rád bych se optal na to jak správně převést
> ticková data na volume data, řekněme Volume2000.
> Díky moc za odpovědi

Zdravím fishkillere.

také mě tato otázka napadla a moje řešení je asi takové:

0/ Jsme v situaci, kdy čteme první tick a z nového baru ještě nemáme vykresleno nic
1/ načtu tick
2/ Open volume baru nastavím na cenu ticku
3/ proměnnou Sparovanych_Obchodu nastavím na pocet kontraktu ticku

Nyní příchází while cyklus:

4/ dokud je Sparovanych obchodu menší než požadované Volume, činíme
4.1/ je-li Price ticku menší než low volume baru, nastavíme low = price
4.2/ obdobně pro high
4.3/ načti další tick

5/ přečetli jsme tolik ticků, že spárovaných obchodů překonalo požadované volume. Proto close volume baru nastavíme na price ticku a můžeme celý proces opakovat pro vytvoření dalšího volume baru.

V Excelu neumím, nicméně si dokážu představit, že ve VBScriptu je to věc na čtyřicet řádek i s načítáním do struktur.

Díky tvojí otázce mi došlo, jak je možné, že někdy je close jedné a open následující svíčky různé a někdy totožné.

Pokud budeme mít data ve formátu Cena Počet_Kontraktů potom sekvence
Cena1 5
Cena2 2
Cena3 1
Cena4 2

vytvoří při Volume 6 dva bary. První z nich bude obsahovat prvních 5 kontraktů za cenu1 a jeden kontrakt za cenu2, open bude cena1, close bude cena2. Následující bar bude mít open cena2 (neboť jsme z druhého obchodu započítali do prvního baru pouze první kontrakt). Pokud ale budeme vytvářet Volume5 bary, vytvoří se sice taky dva, ale open i close prvního baru bude Cena1 zatímco open druhého baru bude Cena2.

V prvním případě tedy Open a Close přilehlých barů navazují, v druhém případě nikoliv.

Doufám, že se v tom zmatlaném rádoby-pseudo-kódu někdo vyzná:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 687
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den ,mám otázku ohledně alternativního grafu na E miny russel 2000 pro Sierra chart.
Vlastním historická data na 9 měsíců ,ale jsou vyjadřována v čase (3 Min. , 5 min. Den ,týden atd.)
Jsem hluboce ponořen do backtestu ,ale chtěl bych výsledky mnou testovaného patternu odzkoušet na Volume Grafu.
Slyšel jsem hodně chvály na Volume Grafy a proto i já bych chtěl porovnat výsledky ,ale nedokážu Volume Graf nijak zobrazit ,tuším ,že ho asi z časového grafu udělat nelze. Pokud ne ,mohl by mě někdo nasměrovat kde tyto volume historická data na E miny russel 2000 pro Sierra chart seženu. Dám přednost menší ceně ,pokud možno žádné na úkor kvality ,poněvadž do tradingu zatím peníze jenom cpu (ještě jsem nezačal obchodovat) :( Děkuji a přeji mnoho úspěchů

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

zdravim,

potreboval by som data trhu NQ za rok 2009 (aspon zopar mesiacov), viem ze od zen-fire si to mozem stiahnut, ale moj notebook sa nekamarati s ninjatraderom a vzdy ked sa chcem pripojit na zenfire tak to spadne. Ale s importovanymi datami to ide. Nechcem stracat cas kym tento technicky problem doriesim, tak by som chcel poprosit, ak to mate niekto vyexportovane ako data...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den ,mám celkem jednoduchou prosbu
Ačkoliv jsem původně nechtěl obtěžovat s tak jednoduchou věcí ,po několika hodinách prohledávání diskuzí jsem přinucen únavou a beznadějí se nakonec zeptat :(
Potřeboval bych historická data TF (E-Miny Russel 2000) pro Sierru chart.
Potřeboval bych kontraktní měsíce TF0309 ,TF0609 ,TF0909 (aspon dva z nich)
Vím ,že se dají tyto data stáhnout všude možně ,dokonce i v Sieře ,ale moje znalost angličtiny mi to nedovoluje.
Navíc dám přednost menší ceně na úkor kvality. Nejlépe by bylo tyto data sehnat zdarma ,ale pokud mi někdo nabídne data ,které si sám zaplatil ,rád mu za ně adekvátní část také zaplatím.
Děkuji za pomoc a přeji hodně úspěchů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer,
na všetkých úrovniach, vo všetkých vláknach sa pre začiatočníkov skloňuje absolútna nevyhnutnosť backtestu, najlepšie jedného trhu, s jednoduchou stratégiou, s jedným alebo dvomi najlepšie trendovými patternmi s datami tak rok dozadu...
Mám podobnú prosbu ako Maxim Colloseus: Môže prosím niekto poskytnúť ( predať) data TF za rok 2009 ?
Radarek v diskusii poskytol data zo začiatku roka 2009, ďalšie sa mi nepodarilo nájsť...
Asi som noob ale neviem akým spôsobom uložiť data na USB aby som s nimi mohol pracovať aj na PC kde nemám live prístup k Zen Fire.
Ďakujem !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Oskar:

Ano, posedný NT 6.5.

Vo februári 2009 dal Radarek do vlakna " Data TF pro NinjaTrader market replay leden 2009" tieto dva odkazy:

www.edisk.cz/stahnout-soubor/19109/2009_leden.7z_54.15MB.html
www.edisk.cz/stahnout-soubor/51830/ES_09.7z_154.93MB.html

Chcel by som vyskúšať rôzny TF ( 1.minútový, RB 8-10, volume povedzme 2000...) od začiatku roka.

Vďaka!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na grafoch od Radarka som skúšal rôzny TF a po dvoch mesiacoch som bol plusový.... lenže 2 mesiace je žalostne málo. Prešiel som na live a po počiatočnom profite som dosť narazil... Tak teraz čítam,. hľadám...
Traderi tu píšu že si tlačia grafy, následne vstupujú a vystupujú podľa svojho OP a potom to celé vyhodnotia. Ako sa dajú v NT vytlačiť grafy? Ako JPG? alebo printscreen? Za obdobie povedzme 01.-09 ??
Grafy od Radarka som naiportoval do NT a tieto sa dali prehrať cez replay s rôznym TF, rôznou rýchlosťou.
Vďaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...