Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historická data


posum

Doporučené příspěvky

libore
děkuji jsem s toho nějaká vychaosená koukala jsem do těch souborů a skoro všechny jsou v takovém formátu že za označením trhu je M9 skoušela jsem natáhnout data NQ data se stáhla a objevila se hláška že že import se podařil nevím co jsem s tím dělala předtím.????
mám ale jiný problém v levém sloupečku Instrument manager už jsem měla NQ 12-08 když skouším otevřít graf tak se mně objeví poze prázdný. taky jsem až potom utvořila do levého sloupečku Instr.manager NQ ##-## a ten když skouším otevřít tak taky prazdný graf. tak to nechám otevřené a uvidím jestli se něco načte. taky jsem se chtěla zeptat když chci graf otevřít hodně do historie tak tam mám zadat kolik dní nazpátek nebo to mám nechat třeba na 15 a načte se to celé???? to je asi blbost co...
no ale abych neodbíhala tak celý problém je v tom že teď když se data naimportovali tak nevím kde jsou.
a to jsem si myslela když jsem začínala že nejhorší bude vymyslet jak budu obchodovat. asi se budu muset poprat s technikou...... děkuji předem za odpověď
jitka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 687
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tak asi to tady zaneřádím nesmyslnýma příspěvkama.
data jsou zobrazena prostě jsem je znovu naimportovala a koukala jsem kam to. naimportovali se do NQ 06-09 a tam se mně to podařilo otevřít. omlouvám se za nesmyslné dotazy a doufám že jsem se poučila, že kdo hledá tak najde a taky by to chtělo občas zapnout mozek. seděla jsem nad tím dva dny. díky moc Libore
jitka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Fogos:

zkuste použít "vyhledávání v diskusi", určitě na nějaká historická data narazíte...jinak existuje ještě velmi komfortní možnost pro testování s asi 1,5roční historií tickových dat, tj. program ninja trader+data zen-fire..ve wiki najdete vše potřebné pro zprovoznění programu i napojení dat..viz. www.financnik.cz/wiki/ninjatrader

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahojte tradeři ,právě vyrábím účinný ,ale velmi psychologicky náročný pattern.
Zkoušel jsem RRR 3:1 ,ale volatilita a pullback z tohoto patternu dělali nepoužitelný ,tak jsem zkusil přejít na RRR 1:1 (350 dolarů : 350 dolarů) z dlouhodobého hlediska tento pattern vykazuje uspokojivé zisky ,nicméně mě trefí šlak ,až příjdou dvě či více ztrát po sobě i když budu vědět že pattern později všechny ztráty odčiní.
Ale co se chci zeptat je to: Jestli nevíte proč E miny Russel 2000 otvíral od 10.3. 2008(pondělí) do 28.3. 2008(pátek) (přesně tři týdny) místo v 15:30 už v 14:30 a končil o hodinu dříve. Jde mi o to jestli moje data vykazují nějakou chybu a nebo trh opravdu otevřel a zavřel s hodinovým předstihem ,protože v tuto dobu můj pattern dostal nepěkně na zadek. Pokud by data vykazovala chybu znamená to ,že bych to reálně stejně zobchodoval ,ale pokud trh otevřel dřívě ,já bych začal obchodovat až v 15:30 a tyto obchody bych odfiltroval.
Bohužel nevím přesně o kterou burzu se jednalo ,ale předpokládám ,že Globex.
Pokud možno by mě zajímalo i proč trh takhle otevřel a zavřel. Díky za odpověd a přeji všem nabité obchodní plány úspěšnými patterny a strmé equity křivky směrem na horu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobry den vsem.
Jsem zacatecnik a chtel poradit s technickym problemem. Jde o to, aby vse do sebe zapadalo a ja se tak mohl vyhnout slepym ulickam.
Pouzivam pro zobrazovani grafu a zadavani nakupnich prikazu Ninja trader, pro backtest jsem si poridil JATester. Koupi historickych dat si planuji pravdepodobne na disktrading.is99.com. Sleduji trh NQ a proto budu potrebovat historicka data pro tento trh nejmene za posledni rok 2008 do dneska. Tato data musi byt kvalitni a tickova, pouzivam volume timeframe.
Otazky:
1. Je disktrading dobry zdroj historickych tickovych dat pro NQ, nebo znate nekdo lepsi? Hlavni je kvalita a pak cena.
2. I kdyz Ninja zobrazuje grafy historickych obdobi...tusim tak za posledni 4 mesice...je mozne tyto data natahnout do JAtesteru?
3. Ninja tusim pracuje s datovymi soubory typu .txt Potrebuji tedy mit historicka data ve formatu txt pro prohlizeni grafu a tento soubor dat pak jatester transformuje do formatu ktery mu je srozumitelny (mnd a scid) Na techto souborech pak spocita backtest. Myslim ze je dulezite mit stejne soubory pro zobrazovani grafu a pro backtest. Transfer dat by nemel zpusobit odchylky ve vysledcich. Spravne?
4. Jakym zpusobem si uchovavat historicka data pro vlastbni potrebu od dnesniho data v pripade ze sleduji trh NQ na platforme Ninja trader kazdy den? Budou tato data dostatecne kvalitni?
5. Je tento postup ktery jsem popsal vyse spravna cesta?
Diky za odpoved :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rossi:

1. osobně si myslím, že aktuálně není potřeba žádná data kupovat. pokud používáte NT, pak si bohatě vystačíte s daty od zen-fire, která se dají stahovat v demu bezplatně. jsou to kvalitní ticková data, jejichž historie je cca 1,5 roku..určitě minimálně od začátku roku 2008..
2. data z NT lze určitě vyexportova..nevím ale nakolik s nimi jde pracovat v JATesteru..(sám si myslím, že není potřeba tam tahat žádná data, stačí zapisovat ručně do kolonek vstupy, mae, mfe, atd.)
3. transfer by snad neměl způsobit odchylky, ale na to spíš kontaktujte někoho z vývojářů JAT
4. Data z NT si můžete exportovat klasicky z NT..popřípadě jsou stažení tady na f´´oru, myslím, že právě tady ve vlákně (hledejte heslo "libox")
5. jak sem naznačil výše, myslím, že stačí data zen-fire a ruční backtestování a zapisování ručně přímo do JAT - pokud to podporuje (myslím, že by měl fungovat jako klasický deník)..různé simulované hrátky s výsledky můžete dělat i v programu MSA, který stáhnete na pár dnů zdarma (takže doporučuju až po backtestu..a jsou tu k němu články stejně jako k JATesteru - hledejte na úvodní straně ve vyhledávání)

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to rossi:
Data od disktrading jsem si koupil a jsou kvalitní a super. Pošlou ti je v mnoha formátech - samozřejmě i ve formátu pro Ninju. Ninja poskytuje data rok zpátky - takže pokud chceš na začátku ušetřit nějakou korunku, tak backtest rok zpět je dostačující - tedy podle mě. Pokud chceš data od nějaké doby nahrávat podívej se na diskuzi anebo vidoetutoriál - vše je tam krásně vysvětleno a ukázáno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

marvalik Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
>
> nevímte něko kde sehnat (koupit) data na future
> e-mini VIX (zkratka VM)? Kontaktoval jsem pár
> poskytovatelů dat, ale nakonec se vždy ukáže že mi
> nabízej čistý VIX.
>
> Předem děkuji

není náhodou ticker VM nový ? to znamená, že se obchoduje krátce. ale všiml jsem si , že VIX to dost lidí obchoduje a mě se líbí, neboť mám pocit, že se pořád vrací dolů, ať jdou trhy nahoru nebo dolů. a nikdy nepadnul pod 10 nebo pod 15 špatně. na první pohled se to musí nechat dobře obchovat.....skoro bez risku -:)


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...