Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historická data


posum

Doporučené příspěvky

Dobrý den
Teď nevím jestli Tom nebo Petr psal že by si měl testovat na datech od poskytovatele kde chceš obchodovat,je to dost logické, ale chci se zeptat když si koupim historická data ze stránek disktrading.is99.com/disktrading/ )( jsou to data Forex) a budu na nich pilovat obchodní system a bude mi fungovat a pak si otevřu účet třeba u IB o budu obchodovat u nich, nebude mi system fungovat nebo jak to bude?(asi hloupej dotaz ale díky za názor)
Pepa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 687
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,
potřeboval bych poradit s integrací historických dat do SC. Rád bych se pustil do backtastingu na trhu ER2 s range bars 150. Pořád ale nevím, kde bych mohl stáhnout potřebná data a jak je propojit s SC. Je mi jasné, že data musím koupit. Pokud by mi tedy mohl někdo pomoci s tímto "problémem" byl bych nesmírně rád.
P.S. Omlouvám se, pokud je zde již tato otázka někde zodpovězena, já odpověď však nikde nenašel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 1 month later...

Zdravím všechny tradery,

sháním data pro replay backtestování v NT. Jakékoli data ER2 nebo TF, které budu moci zobrazit na grafu 15 range bars. Prohledal jsem a stáhl několik zdrojů, ale nelze zobrazit v 15 bar. Díky za info, zdroj nebo nasměřování.

David K

"OUR ATTITUDE DETERMINE OUR ALTITUDE" ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Pekný deň prajem

Rád by som požiadal skúsenejšieho kolegu o radu. Na základe niekoľkých odporúčaní z tohoto fóra som si zakúpil historické data YM od spoločnosti disktrading. Existuje prosím nejaká možnosť, ako si overiť kvalitu týchto dát niekde na webe? Ide o minútové dáta.
Jediné, čo som na nete našiel, sú len týždňové, resp. mesačné hist. grafy.
Mal som si ich sám overiť ešte pred zakúpením, ale učíme sa celý život... ;)

Ďakujem za pomoc

Rajco

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to rajco:
Nevím sice jakou používáš platformu - ale já bych zkusil v Ninjovi pustit rok zpátky a podíval se jestli je to stejné...Pokud by to bylo rok zpátky stejné tak bych to dál neřešil. Už se tady na foru psalo že backtestovat v dnešní době víc jak rok zpátky ( situace na finančním trhu ) asi nemá moc vypovídací schopnost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím všechny, z informací vím,že NT umožňuje použití 1roku historických dat přes Zen-Fire. Když jsem ovšem zkusil takové data dnes stáhnout,tak kontraktní měsíce loňského roku (např.12/08,6/08)se mi nepodařilo otevřít a Ninja mi hlásí chybovou hlášku. Můžu někoho ze zkušených poprosit,aby se mrknul na přiložený obrázek a pokusil se mi vysvětlit co dělám špatně? Díky Tomas

8933

Link to comment
Sdílet pomocí služby

neporadil by jste někdo jak rozběhat historická data stáhla jsem si data už tady ze zmiňovaných stránek disktrading.is99.com/disktrading/ a taky jsem skoušela jiné odkazy co už tady proběhly ale pokud chci data otevřít tak se mně zobrazí pokaždé hláška ...... There has been error on import historical data. Please check the log.

snažila jsem se najít nějakou radu tady v diskuzi našla jsem návod jak se to má dělat ...................
zobrazení historických dat tady bylo nesčetněkrát popisováno, stačí hledat, ale tady je stručný popis:

1. data vlož do složky C:\Documents and Settings\User\Dokumenty\NinjaTrader 6.5\db\import (soubor txt nepřejmenovávat)
2. Tools- Instrument Manager – vybereš daný kontraktní měsíc (musí být shodný s názvem importovaného souboru) a poté ho přesuneš do levého sloupce
3. data neimportuješ – na konci vyskočí hláška že se import podařil
4. File new chart – zvolíš si od kdy do kdy se má graf vykreslit a čekáš

Pokud chceš zobrazit ER 08-07, tak se ti to nepodaří, neboť pro rok 2007 jsou obchodovány kontraktní měsíce 03, 06, 09 a 12., Takže např. ER 09-07 zobrazit lze.

Pokud hledáš historická data pro backtest, tak se mrkni do vlákna Historická data.
S pozdravem Libor

nevím vůbec co dělám špatně ještě jsem teda nerozbalila všechny data ale jenom co jsem skoušela tak například rozbalený soubor má název 6AM9.TXT
6A je zkratka pro australský dolar ale podle návodu který jsem našla bych musela přejmenovat soubor na 6A.txt nebo já nevím co dělám špatně jestli mám něco nastaveného nebo se nemám připojovat na živá data když to zkouším.
myslíte že by jste mně někdo mohl polopatě poradit nejsem žádný počítačový génius ale lecos pochopím nechci se v tom moc vrtat a přejmenovávat protože potom už asi nic nenajdu děkuji budu vděčná za každou radu

jitka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jitko,
zkuste ten rozbalený soubor přejmenovat na "6A ##-##.txt", v Instrument manageru do pole Name vepíšte 6A a klikněte na search, pak dole jak máte expiry vyberete ##-## a přetáhněte jej do levého sloupce. Pak stačí data nainportovat a po hlášce, že se import podařil stačí spustit nový graf s jménem 6A ##-##. Na živá data se nepřipojujte, ikdyž by to asi nemělo vadit.

Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...